VІ факультет з підготовки іноземних студентів ННІ ПІГ
Найкращі умови для навчання

Про нас

VІ факультет з підготовки іноземних студентів здійснює підготовку студентів за спеціальностями «Медицина» (навчально-кваліфікаційний рівень «Магістр»).

Навчання на факультеті проводиться англійською мовою. Студенти мають можливість отримати як глибокі теоретичні знання з різних розділів медицини, так і практичні навички з діагностики та лікування захворювань.

Створено умови для проживання та відпочинку студентів. Всіх студентів забезпечено гуртожитками, працюють студентські їдальні.

Студенти факультету демонструють активну життєву позицію, беруть участь у художній самодіяльності, спортивних заходах. Керівництво факультету і університету підтримує ініціативи студентів щодо створення та розвитку студентських наукових організацій, де вони можуть отримати досвід виступів із науковими доповідями, опанувати навички з організації публічних заходів. Наші випускники успішно складають професійні іспити в США, Великій Британії та інших країнах світу, підтверджують високу якість диплому випускника ХНМУ.

  • Підготовка за спеціальністю «Медицина».
  • Мова навчання – англійська.
  • Освітньо-кваліфікаційний рівень – магістр, кваліфікація – лікар.
  • Форма навчання – денна, тривалість навчання за спеціальністю «Медицина» – 6 років.

До складу факультету входять 6 кафедр, а саме: внутрішньої медицини № 3 та ендокринології; іноземних мов; медичної та біоорганічної хімії; педіатрії № 2; фізичного виховання та здоров’я; фармакології та медичної рецептури.

Контактні дані
Адреса:
61022, м. Харків, пр. Науки, 4, Навчально-лабораторний корпус, 1-й поверх
Телефон
Декан
Сінайко Вадим Михайлович
д.мед.н., професор кафедри психіатрії, наркології, медичної психології та соціальної роботи
+38 057 707 72 71 vm.sinaiko@knmu.edu.ua
Заступники декана
Коновал Наталія Станіславівна
к.мед.н., асистент кафедри судової медицини
ns.konoval@knmu.edu.ua

Харківський національний медичний університет має давні традиції підготовки медичних кадрів для різних країн світу. Набір іноземних громадян на навчання в Харківському медичному інституті почали у 1951 році, з того часу контингент іноземних студентів постійно збільшувався. У 1996 році почали підготовку іноземців англійською мовою за спеціальністю «Лікувальна справа», а з 2008 року – за спеціальністю «Стоматологія». Перехід на англомовне навчання іноземців потребував проведення величезної організаційної роботи: сформовано штат викладачів, які поряд із фундаментальними професійними знаннями могли вільно спілкуватись англійською мовою; підготовлено в достатньому обсязі навчально-методичну літературу з урахуванням сучасних вимог.

1 вересня 2010 року було сформовано VІ факультет з підготовки іноземних студентів із навчанням англійською мовою, який поступово став найбільшим за кількістю студентів факультетом у ХНМУ. З 2010 по 2014 рік факультет очолював доцент кафедри інфекційних хвороб Д.В. Кацапов. З жовтня 2014 і до сьогодні деканом VI факультету з підготовки іноземних студентів є професор кафедри психіатрії, наркології, медичної психології та соціальної роботи В.М. Сінайко.

Наразі на факультеті навчається за спеціальністю «Медицина» близько 1000 іноземних студентів з 64 країн світу.

Заняття зі студентами проводять на теоретичних кафедрах та клінічних базах, які розташовані в різних лікувальних закладах Харкова. Заняття також проводять на базі ННМК «Університетська клініка» ХНМУ. Опанування теоретичними знаннями та відпрацювання практичних навичок студентами факультету також проводять із використанням потужностей ННІ якості освіти, а саме центру тривимірних технологій та міжкафедральних симуляційних класів.

Студенти повністю забезпечені навчально-методичною літературою, мають доступ до потужних електронних ресурсів Наукової бібліотеки ХНМУ.

Одним із основних напрямків роботи співробітників факультету є покращання адаптації іноземних студентів до перебування та навчання в Україні. Проводяться культурно-освітні заходи, під час яких студенти молодших курсів знайомляться із традиціями України, її історією. Популярними є ярмарки культур, де студенти представляють традиційний одяг, страви, народні методи лікування з різних країн. Для студентів також проводять екскурсії по видатним місцям Харкова та області.

Факультет підтримує зв’язок із випускниками, які на власному прикладі демонструють високу якість диплому ХНМУ, надають поради студентам різних курсів щодо складання ліцензійних іспитів USMLE, PLAB та подальшого працевлаштування в різних країнах.

Студенти VІ факультету з підготовки іноземних студентів активно залучені до реалізації міжнародної діяльності університету.

В університеті впроваджено багато різноманітних програм академічної мобільності. Здобувачі освіти VІ факультету з підготовки іноземних студентів мають можливість проходити практичну підготовку, здійснювати семестрове навчання, обирати тематичні стажування з окремих дисциплін як у закордонних, так і у вітчизняних закладах-партнерах. Серед країн, які вже відвідали студенти ХНМУ, є Німеччина, США, Болгарія, Польща, Литва, Азербайджан, Туреччина, Узбекистан, Японія, Канада, Іран, Казахстан, Грузія тощо. Програми академічної мобільності дозволяють нашим здобувачам освіти не лише поглиблювати професійні знання та навички, знайомитися з особливостями організації надання медичної допомоги в різних країнах, а й допомагають зануритися в культуру та традиції народів, познайомитися з колегами, віднайти однодумців у різних сферах медицини, що в підсумку сприятиме розвиткові конкурентоспроможності, набуттю компетенцій і навичок у контексті кращої освітньої міжнародної практики.

З іншого боку, завдяки тому, що програми мобільності передбачають двосторонній формат, наші студенти мають можливість долучитися до організації прийому іноземних делегацій у Харкові. Здобувачі освіти з ентузіазмом знайомлять гостей не лише з університетом та системою занять, а й організовують дозвілля, відкривають великі можливості нашого прекрасного міста. Завдяки цьому створюється атмосфера єдності та взаєморозуміння. Майбутні лікарі з різних держав знаходять однодумців і нових друзів, отримують можливість побачити світ, дізнатися про специфіку медичної підготовки в різних країнах, досягти власних вершин на шляху до омріяної мети стати вправними спеціалістами та служити людству.