VI Faculty for International Students
The best conditions for learning

About us

VI faculty for international students offers the graduate degree programmes in Medicine and Dental Sciences (Master’s degree).
The University studies entail English-medium instruction. The degree seekers have the opportunity to obtain deep theoretical knowledge in various fields of medicine, as well as to develop practical skills in diagnosis and management of diseases.
The degree seekers are provided with comfortable living environment, accommodation and recreation. Dormitory accommodations and student canteens are available.
The degree seekers demonstrate proactive attitude, they are fully engaged in amateur performances and sports events. The authorities of the VIth faculty and the University favour the students’ initiative to set up and develop student research organizations, within which framework they can gain experience in making presentations and mastering skills of how to organize public events. Our graduates successfully pass professional exams in the USA, Great Britain and other countries. Excellent performance of the VIth faculty graduates confirms the excellence and efficiency of training in Kharkiv National Medical University.
Graduate degree programmes majoring in Medicine and Dental Sciences.
Language of instruction – English.
Academic level – Master, qualification – Doctor in Medicine/Dentist.
Mode of studies – full-time, length of schooling majoring in Medicine – 6 years, length of schooling majoring in Dental Sciences– 5 years

8 departments are affiliated to the VIth faculty for the international students:

  • the department of internal medicine No. 3 and endocrinology;
  • the department of foreign languages;
  • the department of medical and bioorganic chemistry;
  • the department of propaedeutics of internal medicine No. 1, fundamentals of bioethics and biosafety;
  • the department of language competence for foreign nationals;
  • the department of pediatrics No. 2;
  • the department of social sciences;
  • the department of physical education and health
Contacts
Address:
Training and laboratory building, first floor, 4 Nauky avenue, Kharkiv, 61022
Dean
Sinaiko Vadym Mykhailovych
Dr. habil. in Medicine, Professor at the department of psychiatry, narcology, medical psychology and social work
+38 057 707 72 71 vm.sinaiko@knmu.edu.ua
Deputy deans
Korovina Liliia Dmutrivna
PhD, associate professor, department of psychiatry, narcology, medical psychology and social work
ld.korovina@knmu.edu.ua
Krainenko Olena Volodymyrivna
senior teacher, foreign languages department
ov.krainenko@knmu.edu.ua
Konoval Natalia Stanislavivna
PhD, teaching assistant, department of Forensic Medicine, Medical law named after prof. M.S. Bocarius
ns.konoval@knmu.edu.ua
Novikova Katerina Anatoliivna
teaching assistant, department of histology, cytology and embryology
ka.novikova@knmu.edu.ua
Lishchuk Svitlana Anatoliivna
Lieutenant Colonel of the Medical Service, teacher, Department of Disaster Medicine and Military Medicine
sa.lishchuk@knmu.edu.ua
Avilova Olga Volodymyrivna
PhD, teaching assistant, department of human anatomy
History of the faculty

Харківський національний медичний університет має давні традиції підготовки медичних кадрів для різних країн світу. Набір іноземних громадян на навчання в Харківському медичному інституті почали у 1951 році, з того часу контингент іноземних студентів постійно збільшувався. У 1996 році почали підготовку іноземців англійською мовою за спеціальністю «Лікувальна справа», а з 2008 року – за спеціальністю «Стоматологія». Перехід на англомовне навчання іноземців потребував проведення величезної організаційної роботи: сформовано штат викладачів, які поряд із фундаментальними професійними знаннями могли вільно спілкуватись англійською мовою; підготовлено в достатньому обсязі навчально-методичну літературу з урахуванням сучасних вимог.

1 вересня 2010 року було сформовано VІ факультет з підготовки іноземних студентів із навчанням англійською мовою, який поступово став найбільшим за кількістю студентів факультетом у ХНМУ. З 2010 по 2014 рік факультет очолював доцент кафедри інфекційних хвороб Д.В. Кацапов. З жовтня 2014 і до сьогодні деканом VI факультету з підготовки іноземних студентів є професор кафедри психіатрії, наркології, медичної психології та соціальної роботи В.М. Сінайко.

Faculty today

Наразі на факультеті навчається більше 2000 іноземних студентів з 64 країн світу, з них більше 1500 студентів за спеціальністю «Медицина» та майже 600 – за спеціальністю «Стоматологія».

Заняття зі студентами проводять на теоретичних кафедрах та клінічних базах, які розташовані в різних лікувальних закладах Харкова. Заняття також проводять на базі ННМК «Університетська клініка» та Університетського стоматологічного центру ХНМУ. Опанування теоретичними знаннями та відпрацювання практичних навичок студентами факультету також проводять із використанням потужностей ННІ якості освіти, а саме центру тривимірних технологій та міжкафедральних симуляційних класів.

Студенти повністю забезпечені навчально-методичною літературою, мають доступ до потужних електронних ресурсів Наукової бібліотеки ХНМУ.

Одним із основних напрямків роботи співробітників факультету є покращання адаптації іноземних студентів до перебування та навчання в Україні. Проводяться культурно-освітні заходи, під час яких студенти молодших курсів знайомляться із традиціями України, її історією. Популярними є ярмарки культур, де студенти представляють традиційний одяг, страви, народні методи лікування з різних країн. Для студентів також проводять екскурсії по видатним місцям Харкова та області.

Факультет підтримує зв’язок із випускниками, які на власному прикладі демонструють високу якість диплому ХНМУ, надають поради студентам різних курсів щодо складання ліцензійних іспитів USMLE, PLAB та подальшого працевлаштування в різних країнах.

International work

Студенти VІ факультету з підготовки іноземних студентів активно залучені до реалізації міжнародної діяльності університету.

В університеті впроваджено багато різноманітних програм академічної мобільності. Здобувачі освіти VІ факультету з підготовки іноземних студентів мають можливість проходити практичну підготовку, здійснювати семестрове навчання, обирати тематичні стажування з окремих дисциплін як у закордонних, так і у вітчизняних закладах-партнерах. Серед країн, які вже відвідали студенти ХНМУ, є Німеччина, США, Болгарія, Польща, Литва, Азербайджан, Туреччина, Узбекистан, Японія, Канада, Іран, Казахстан тощо. Програми академічної мобільності дозволяють нашим здобувачам освіти не лише поглиблювати професійні знання та навички, знайомитися з особливостями організації надання медичної допомоги в різних країнах, а й допомагають зануритися в культуру та традиції народів, познайомитися з колегами, віднайти однодумців у різних сферах медицини, що в підсумку сприятиме розвиткові конкурентоспроможності, набуттю компетенцій і навичок у контексті кращої освітньої міжнародної практики.

З іншого боку, завдяки тому, що програми мобільності передбачають двосторонній формат, наші студенти мають можливість долучитися до організації прийому іноземних делегацій у Харкові. Здобувачі освіти з ентузіазмом знайомлять гостей не лише з університетом та системою занять, а й організовують дозвілля, відкривають великі можливості нашого прекрасного міста. Завдяки цьому створюється атмосфера єдності та взаєморозуміння. Майбутні лікарі з різних держав знаходять однодумців і нових друзів, отримують можливість побачити світ, дізнатися про специфіку медичної підготовки в різних країнах, досягти власних вершин на шляху до омріяної мети стати вправними спеціалістами та служити людству.