Вступна кампанiя до медичного університету
Харківський національний медичний університет – твій приоритет №1 у виборі кращої медичної освіти

Розподіл вступників за факультетами

Питання та відповіді для вступників ХНМУ 2023 року
Більше відповідей на запитання
  • Як відбувається вступ до Харківського національного медичного університету в 2023 році?

    Вступ на основі 11 класів відбувається за результатами НМТ 2022, 2023 років або ЗНО  2020, 2021 років.

    Для осіб, які вступають на основі диплому молодшого спеціаліста або фахового молодшого бакалавра вступ відбувається за результатами 3 предметів НМТ 2023, 2023 років або  2 предметів ЗНО 2020, 2021 років;

    Для осіб, які вступають на основі бакалавра вступ відбувається за результатами ЄВІ та фахового іспиту;

    Для осіб, які вступають на базі диплома магістра/ОКР спеціаліста (друга вища освіта) вступ відбувається за результатами ЄВІ або співбесіди з іноземної мови та фахового іспиту;

    Для осіб, які вступають на спеціальність «Публічне управління та адміністрування» – за результатами ЄВІ та ЄФВВ або за результатами співбесіди з іноземної мови та фахового іспиту.

  • Які предмети зовнішнього незалежного оцінювання потрібні при вступі на основі повної загальної середньої освіти?

    При вступі на навчання до ХНМУ на спеціальності ОС магістра «Медицина», «Педіатрія» «Стоматологія» та на спеціальності ОС бакалавра  «Технології медичної діагностики та лікування», «Терапія та реабілітація», «Соціальна робота» з можливістю вступу, як на бюджет, так і на контракт, в 2023 році визначені наступні конкурсні предмети національного мультипредметного тесту:

    1 предмет – Українська мова

    2 предмет – Математика

    3 предмет – Біологія, або Хімія, або Фізика, або Історія України, або Іноземна мова (за вибором вступника)

    Також приймаються результати національного мультипредметного тесту 2022 року з української мови, математики та історії України.

    При цьому, результати зовнішнього незалежного оцінювання 2020-2021 року з української мови та літератури/української мови, математики та/або історії України за бажанням вступника можуть бути зараховані замість відповідних предметів національного мультипредметного тесту, якщо різниця балів національного мультипредметного тесту та зовнішнього незалежного оцінювання з відповідного предмету не перевищує 15 балів.

    При вступі за результатами ЗНО 2020-2021 років визначені наступні конкурсні предмети:

    1 предмет – Українська мова.

    Замість результатів ЗНО з української мови можуть використовуватися результати ЗНО з української мови та літератури.

    2 предмет – Математика

    3 предмет – Фізика, Хімія або Біологія

    + обов’язково для вступу  мотиваційний лист, результати оцінювання якого враховуються при однакових конкурсних балах та однакової пріоритетності (за наявності).

  • Які документи потрібні для вступу?

    Для вступу необхідні наступні документи:

    Документ державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;

    Результати національного мультипредметного тесту 2022, 2023 років або сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти, ОС фахового молодшого бакалавра, ОКР молодшого спеціаліста) з конкурсних предметів 2020, 2021 років.

    Документ, що посвідчує особу та громадянство;

    Військовий квиток або посвідчення про приписку;

    Ідентифікаційний номер;

    Мотиваційний лист;

    Документи, які підтверджують право вступника на особливі умови участі  у конкурсі

    6 кольорових фотокарток розміром 3 х 4 см.

  • Який мінімальний бал ЗНО необхідний для участі у конкурсі?

    Мінімальний конкурсний бал для участі у конкурсі на спеціальності «Медицина», «Педіатрія», «Стоматологія» складає 150 балів, як для вступу на місця навчання за кошти державного бюджету, так і для вступу на місця навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб.

    Для участі у конкурсі на здобуття ступеня бакалавра за спеціальностями «Технології медичної діагностики та лікування», «Терапія та реабілітація», «Соціальна робота» на основі 11 класів, на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, потрібен конкурсний бал 100 та вище. Для участі у конкурсі на місця за кошти державного бюджету конкурсний бал потрібен 130 та вище.

  • Скільки заяв для участі у конкурсі можна подати в 2023 році?

    Вступники в 2023 році можуть подати у сукупності за всіма основами вступу до п’яти заяв на місця державного або регіонального замовлення та до двадцяти заяв за всіма джерелами фінансування.

  • Що таке пріоритетність заяви?

    У кожній заяві на бюджетну форму здобуття освіти вступник має визначити її пріоритетність (1, 2, 3, 4, 5).

    Відповідно, 1 – це найбажаніша для вступника спеціальність, за якою він мріє навчатися.

    Якщо Ви не потрапите на навчання за кошти державного бюджету за 1 пріоритетом, то така можливість існує за 2, 3, 4 чи 5 пріоритетом

    Система широкого конкурсу може обрати для вступника лише одне державне місце за урахуванням пріоритету на конкурсного балу.

    Бюджетне місце надається вступникам з найкращими конкурсними балами, і конкурс проводиться одночасно серед усіх вступників, які подали заяви на певну спеціальність до всіх університетів України. Якщо вступник не скористається можливістю навчатися за кошти державного бюджета, то його місце ніхто не зможе зайняти, у тому числі той вступник, який є наступним у рейтингу за даною спеціальністю.

    Заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, будуть автоматично виключені на всі інші конкурсні пропозиції за винятком випадків, коли вступник сам виявить бажання їх залишити.

    Для вступу на місця навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб пріоритетність визначати не потрібно.

  • Як розраховується конкурсний бал?

    РОЗРАХУНОК КОНКУРСНОГО БАЛУ
    при вступі на спеціальності «Медицина», «Педіатрія», «Стоматологія» ОС «Магістр»
    за результатами НМТ 2023 року на основі 11 класів:

    Конкурсний бал = (К 1*П 1 + К 2*П 2 + К 3*П 3) * РК * ГЗ
    (К 1 + К 2 + К 3),

    де П 1 – оцінка з першого предмету (українська мова);
    П 2 – оцінка з другого предмету (математика);
    П 3 – оцінка з третього предмету за вибором вступника (біологія, фізика, хімія, історія України або іноземна мова);
    РК – регіональний коефіцієнт;
    ГЗ – галузевий коефіцієнт

    Коефіцієнти:                                  

    К 1

    К 2

    К 3

    Укр.мова

    Математика Біологія Фізика Хімія Історія України Іноземна мова
    0,35 0,4 0,5 0,5 0,35 0,25

    0,25

     

  • Чи враховується при вступі сільський коефіцієнт?

    Сільський коефіцієнт в 2023 році не враховується.

  • Чи враховується при вступі середній бал документа про повну загальну середню освіту?

    Сільський коефіцієнт в 2023 році не враховується.

  • Чи потрібен при вступі в ХНМУ мотиваційний лист?

    При вступі на навчання до ХНМУ обов’язково потрібен мотиваційний лист.

  • Чи нараховуються додаткові бали за особливі успіхи в навчанні для призерів IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та для призерів ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів - захистів науково-дослідних робіт членів Малої академії наук України?

    Згідно Наказу Міністерства  освіти та науки України, нарахування додаткових балів за особливі успіхи в навчанні для призерів IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та для призерів Ш етапу Всеукраїнських конкурсів – захистів науково-дослідних робіт членів Малої академії наук України у 2023 році не передбачено.

    Особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах (відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх за поданням Міністерства молоді та спорту України, зараховуються оцінки по 200 балів з двох конкурсних предметів за вибором вступника.

  • Яким чином відбувається подача заяв від вступників?

    Вступники при вступі на навчання для здобуття ступенів бакалавра та магістра медичного спрямування, як на основі повної загальної середньої освіти, так і на основі здобутого раніше ОКР молодшого спеціаліста, ОПС фахового молодшого бакалавра, ступеня магістра, ОКР спеціаліста подають заяви тільки в електронній формі, крім окремих категорій осіб.

    Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження необхідних документів розпочинається з 01 липня 2023 року.

    Заяву щодо вступу на навчання до ХНМУ в електронній формі вступники можуть подати шляхом заповнення в особистому електронному кабінеті у режимі онлайн електронної форми на сайті за адресою:  vstup.edbo.gov.ua.

    В період вступної кампанії в університеті працює консультативний центр реєстрації електронних кабінетів. Наші спеціалісти допоможуть зареєструвати електронний кабінет та подати заяву.

  • Як проходить вступ громадян, які мешкають на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу?

    Вступники, які проживають на тимчасово окупованій території Донбасу чи Криму, можуть вступати до ХНМУ за спрощеною процедурою.

    Вступнику треба звернутися до освітнього центру “Крим-Україна” або “Донбас-Україна”, заповнити освітню декларацію та скласти ДПА з української мови та історії України в уповноваженому закладі середньої освіти, а також вступне випробування з математики в ХНМУ.

    Особи, місце проживання яких станом на 24 лютого 2022 року задекларовано (зареєстровано) на тимчасово окупованій території, території населених пунктів на лінії зіткнення та адміністративній межі або які переселилися з неї після 01 січня 2023 року вступають в межах квоти-2.

  • Які сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання потрібні для вступу на основі дипломів молодшого спеціаліста та фахового молодшого бакалавра?

    Випускники медичних коледжів мають можливість продовжити професійну освіту в ХНМУ за спеціальностями «Медицина», «Стоматологія», «Медсестринство» та «Технології медичної діагностики та лікування» за скороченими програмами. При цьому, в 2023 році, ці вступники можуть вступати за трьома предметами національного мультипредметного тесту 2022, 2023 р.р. або за двома предметами ЗНО 2020, 2021 р.р.: 1-й предмет – українська мова,  2-й предмет – за вибором вступника.

  • Чи потрібна медична довідка при вступі до ХНМУ?

    В 2023 році медична довідка не потрібна.

  • Чи є можливість навчатися на військовій кафедрі?

    Так, в Харківському національному медичному університеті є можливість навчатися на військовій кафедрі.

Контактна інформація
Адреса:
61022, м. Харків, пр. Науки, 4, вхід з вул. Літературної.
Графік роботи: пн.-чт. 9.00-17.00 перерва 13.00-14.00 пт. 9.00-15.45
Телефони:
Про вступну кампанію

Вступна кампанія медичного університету розпочинається з липня, а підсумки вступної кампанії медуніверу можна побачити в вересні на офіційному сайті ХНМУ.

Підготовка фахівців у Харківському національному медичному університеті здійснюється відповідно до ліцензій Міністерства освіти і науки України за ступенем освіти:

Магістр за спеціальностями:
Медицина
Стоматологія
Педіатрія

Магістр (на основі диплома ОС магістра – ОКР спеціаліста) за спеціальностями:
Публічне управління та адміністрування
Освітні, педагогічні науки
Медсестринство
Технології медичної діагностики та лікування
Громадське здоров’я
Фізична терапія, ерготерапія

Бакалавр (на основі повної загальної середньої освіти) за спеціальностями:
Фізична терапія, ерготерапія
Соціальна робота
Технології медичної діагностики та лікування

Бакалавр (на основі диплома молодшого спеціаліста, фахового молодшого бакалавра) за спеціальностями:
Технології медичної діагностики та лікування
Медсестринство

Якщо вас цікавлять медичні університети України, то зверніть увагу, що медичний університет Харкова у 2022 році увійшов у трійку лідерів як найкращий медичний заклад вищої освіти, найкращий заклад вищої освіти Східного регіону та найкращий заклад вищої освіти Харківської області.

Підсумки вступників медичного університету 2022 можна побачити на сайті, або надіславши запит до приймальної комісії.