Вступна кампанiя до медичного університету
Харківський національний медичний університет – твій приоритет №1 у виборі кращої медичної освіти
Шановні вступники!

Списки рекомендованих за квотою-2 з’являться в Вашому електронному кабінеті не пізніше 12.00 год. 17 серпня 2022 року.

Виконати вимоги до зарахування, а саме подати оригінали документів, потрібно до 10.00 год. 20 серпня 2022 року.

Якщо вступник не виконав вимоги до зарахування протягом цього часу, рекомендація про зарахування анулюється!

Шановні вступники!

Для вступу на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров’я» як на бюджет, так і на контракт потрібні результати національного мультипредметного тесту (або ЗНО 2019–2021 років) та мотиваційний лист. До вашої уваги етапи складання національного мультипредметного тесту.

Шановні вступники 2022 року!

В цьому році у зв’язку з жорсткою агресією рф проти України та запровадженням воєнного стану Міністерством науки та освіти України було прийнято рішення про одноразову зміну алгоритму вступної кампанії.

1 квітня 2022 року, відбувся онлайн-брифінг щодо вступної кампанії в умовах війни та подолання її наслідків за участю Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета. Міністерство освіти та науки України розроблює Порядок прийому на навчання вступників до закладів вищої освіти у 2022 року.

Питання та відповіді для вступників ХНМУ 2022 року
Дивитись всі
 • Які предмети зовнішнього незалежного оцінювання потрібні при вступі на основі повної загальної середньої освіти на спеціальності «Медицина», «Педіатрія» «Стоматологія»?

  При вступі на навчання до ХНМУ на спеціальності ОС магістра «Медицина», «Педіатрія» «Стоматологія» та на спеціальності ОС бакалавра  «Технології медичної діагностики та лікування», «Фізична терапія, ерготерапія», з можливістю вступу, як на бюджет, так і на контракт, визначені наступні конкурсні предмети національного мультипредметного тесту:

  1 предмет – Українська мова

  2 предмет – Математика

  3 предмет – Історія Україна

  При цьому, результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2021 року з української мови та літератури/української мови, математики та/або історії України за бажанням вступника можуть бути зараховані замість відповідних предметів національного мультипредметного тесту, якщо різниця балів національного мультипредметного тесту та зовнішнього незалежного оцінювання з відповідного предмету не перевищує 15 балів.

  При вступі за результатами ЗНО 2019-2022 років визначені наступні конкурсні предмети:

  1 предмет – Українська мова.

  Замість результатів ЗНО з української мови можуть використовуватися результати ЗНО з української мови та літератури.

  2 предмет – Математика

  3 предмет – Фізика, Хімія або Біологія

  + обов’язково для вступу  мотиваційний лист, результати оцінювання якого враховуються при однакових конкурсних балах та однакової пріоритетності (за наявності).

 • Які документи потрібні для вступу?

  Для вступу необхідні наступні документи:

  Документ державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;

  Результати національного мультипредметного тесту 2022 року або сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти, ОС фахового молодшого бакалавра, ОКР молодшого спеціаліста) з конкурсних предметів 2019, 2020, 2021 років.

  Документ, що посвідчує особу та громадянство, військовий квиток або посвідчення про приписку, ідентифікаційний номер;

  Мотиваційний лист;

  Результати флюорографічного обстеження;

  Документи, які підтверджують право вступника на особливі умови участі  у конкурсі

  6 кольорових фотокарток розміром 3х4 см.

 • Який мінімальний бал ЗНО необхідний для участі у конкурсі?

  При вступі на навчання приймаються  сертифікати з балами 100 та вище.

  АЛЕ! При вступі на навчання на місця державного замовлення загальний конкурсний бал, необхідний для участі у конкурсі, встановлено на рівні 125 та вище.

 • Що таке пріоритетність заяв?

  Вступники в 2022 році зможуть подати до п’яти заяв, підготовка за якими передбачена за кошти державного бюджету та до 20 заяв на спеціальності, підготовка на яких проводиться за контрактом.

  У кожній заяві на бюджетну форму здобуття освіти вступник має визначити її пріоритетність (1, 2, 3, 4, 5).

  Відповідно, 1 – це найбажаніша для вступника спеціальність, за якою він мріє навчатися.

  Якщо Ви не потрапите на навчання за кошти державного бюджету за 1 пріоритетом, то така можливість існує за 2, 3, 4 чи 5 пріоритетом

  Система широкого конкурсу може обрати для вступника лише одне державне місце за урахуванням пріоритету на конкурсного балу.

  Бюджетне місце надається вступникам з найкращими конкурсними балами, і конкурс проводиться одночасно серед усіх вступників, які подали заяви на певну спеціальність до всіх університетів України. Якщо вступник не скористається можливістю навчатися за кошти державного бюджета, то його місце ніхто не зможе зайняти, у тому числі той вступник, який є наступним у рейтингу за даною спеціальністю.

  Заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, будуть автоматично виключені на всі інші конкурсні пропозиції за винятком випадків, коли вступник сам виявить бажання їх залишити.

  Для вступу на місця навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб пріоритетність визначати не потрібно.

 • Як розраховується конкурсний бал?

  Конкурсний бал обчислюється шляхом додавання балів сертифікатів з трьох  конкурсних предметів, помножених на вагові коефіцієнти. При цьому, для предметів національного мультипредметного тесту вагомий коефіцієнт з української мови складає 0,35, з математики – 0,4, з історії України – 0,25. Для предметів ЗНО 2019-2021 років вагомий коефіцієнт з української мови (української мови та літератури) складає 0,2, з математики – 0,2, з біології, хімії або фізики – 0,5. Для урегулювання коефіцієнтів до одиниці, отримане число має бути поділено на суму коефіцієнтів.

  Також Міністерством освіти та науки України передбачено балансування конкурсного балу в залежності від регіону розташування закладу вищої освіти, в який вступник подає заяву, спеціальності, на яку має намір вступити абітурієнт, а також від категорій вступників на етапі формування рейтингового списку за допомогою наступних коефіцієнтів:

  Регіонального, який для ЗВО Харкова складає 1,07;

  Галузевий, який для всіх спеціальностей, за якими в нашому університету оголошується набір дорівнює 1,00.

 • Чи враховується при вступі сільський коефіцієнт?

  Сільський коефіцієнт в 2022 році не враховується.

 • Чи потрібен при вступі в ХНМУ мотиваційний лист?

  При вступі на навчання до ХНМУ обов’язково потрібен мотиваційний лист.

 • Чи нараховуються додаткові бали за особливі успіхи в навчанні для призерів IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та для призерів Ш етапу Всеукраїнських конкурсів - захистів науково-дослідних робіт членів Малої академії наук України?

  Згідно Наказу Міністерства  освіти та науки України, нарахування додаткових балів за особливі успіхи в навчанні для призерів IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та для призерів Ш етапу Всеукраїнських конкурсів – захистів науково-дослідних робіт членів Малої академії наук України у 2022 році не передбачено.

  Особам, які є членами збірних команд України, які брали участь у міжнародних олімпіадах, Чемпіонам і призерам Олімпійських, Параолімпійських і Дефлімпійських ігор зараховуються оцінки по 200 балів з двох вступних випробувань за вибором вступника.

 • Яким чином відбувається подача заяв від вступників?

  Вступники при вступі на навчання для здобуття ступенів бакалавра та магістра медичного спрямування, як на основі повної загальної середньої освіти, так і на основі здобутого раніше ОКР молодшого спеціаліста, ОПС фахового молодшого бакалавра, ступеня магістра, ОКР спеціаліста подають заяви тільки в електронній формі, крім окремих категорій осіб.

  Реєстрація електронних кабінетів вступників основі повної загальної середньої освіти, так і на основі здобутого раніше ОКР молодшого спеціаліста, ОПС фахового молодшого бакалавра та завантаження необхідних документів розпочинається з 01 липня 2022 року.

  Заяву щодо вступу на навчання до ХНМУ в електронній формі вступники можуть подати шляхом заповнення в особистому електронному кабінеті у режимі онлайн електронної форми на сайті за адресою:  vstup.edbo.gov.ua.

  В період вступної кампанії в університеті працює консультативний центр реєстрації електронних кабінетів. Наші спеціалісти допоможуть зареєструвати електронний кабінет та подати заяву.

 • Як проходить вступ громадян, які мешкають на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу?

  Вступники, які проживають на тимчасово окупованій території Донбасу чи Криму, можуть вступати до ХНМУ за спрощеною процедурою.

  Вступнику треба звернутися до освітнього центру “Крим-Україна” або “Донбас-Україна”, заповнити освітню декларацію та скласти ДПА з української мови та історії України в уповноваженому закладі середньої освіти, а також вступне випробування з математики в ХНМУ.

  Особи, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької та Луганської областей та АР Крим вступають в межах квоти-2, яка складає в ХНМУ 20% від обсягів державного замовлення.

 • Які сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання потрібні для вступу на основі дипломів молодшого спеціаліста та фахового молодшого бакалавра?

  Випускники медичних коледжів мають можливість продовжити професійну освіту в ХНМУ за спеціальностями «Медицина», «Медсестринство» та «Технології медичної діагностики та лікування» за скороченими програмами. При цьому, в 2022 році, ці вступники можуть вступати за двома предметами ЗНО: 1-й предмет – українська мова,  2-й предмет – за вибором вступника.

 • Чи потрібна медична довідка при вступі до ХНМУ?

  В 2022 році медична довідка не потрібна. Звертаємо Вашу увагу, що потрібен результат флюорографії.

 • Чи є можливість навчатися на військовій кафедрі?

  Так, в Харківському національному медичному університеті є можливість навчатися на військовій кафедрі.

Контактна інформація
Адреса:
61022, м. Харків, пр. Науки, 4, вхід з вул. Літературної.
Графік роботи: пн.-чт. 9.00-17.00 перерва 13.00-14.00 пт. 9.00-15.45
Телефони:
Про вступну кампанію 2022

Вступна кампанія медичного університету розпочинається з липня, а підсумки вступної кампанії медуніверу можна побачити в вересні на офіційному сайті ХНМУ.

Підготовка фахівців у Харківському національному медичному університеті здійснюється відповідно до ліцензій Міністерства освіти і науки України за ступенем освіти:

Магістр за спеціальностями:
Медицина
Стоматологія
Педіатрія

Магістр (на основі диплома ОС магістра – ОКР спеціаліста) за спеціальностями:
Публічне управління та адміністрування
Освітні, педагогічні науки
Медсестринство
Технології медичної діагностики та лікування
Громадське здоров’я
Фізична терапія, ерготерапія

Бакалавр (на основі повної загальної середньої освіти) за спеціальностями:
Фізична терапія, ерготерапія
Соціальна робота
Технології медичної діагностики та лікування

Бакалавр (на основі диплома молодшого спеціаліста, фахового молодшого бакалавра) за спеціальностями:
Технології медичної діагностики та лікування
Медсестринство

Якщо вас цікавлять медичні університети України, то зверніть увагу, що медичний університет Харкова у 2022 році увійшов у трійку лідерів як найкращий медичний заклад вищої освіти, найкращий заклад вищої освіти Східного регіону та найкращий заклад вищої освіти Харківської області.

Підсумки вступників медичного університету 2022 можна побачити на сайті, або надіславши запит до приймальної комісії.