Про нас
Кафедра фізіології Харківського національного медичного університету була заснована у 1805 р., коли був організований Харківський університет і на його медичному факультеті була створена об’єднана кафедра анатомії, фізіології і судово-лікарської науки.
Основними напрямками діяльності кафедри є навчальна, методична, наукова, організаційна робота та міжнародна діяльність.
Навчально-методична діяльність кафедри спрямована на підготовку здобувачів першого («Бакалавр») та другого («Магістр») рівнів вищої освіти галузі знань 22 «Охорона здоров’я» у рамках Освітньо-професійних програм (ОПП): «Медицина», «Педіатрія», «Стоматологія», «Фізична терапія, ерготерапія», «Фізична терапія», «Лабораторна діагностика», «Технології медичної діагностики та лікування», «Сестринська справа» (бакалавр); та галузі знань 23 «Соціальна робота» у рамках Освітньо-професійної програми (ОПП): «Соціальна робота» (бакалавр).
Навчально-методична діяльність кафедри спрямована також на освітньо-наукову підготовку докторів філософії з відповідних спеціальностей. Складовою частиною навчально-методичної роботи є видання підручників, навчальних посібників, методичних вказівок тощо.
Рівень професійної майстерності науково-педагогічного складу кафедри постійно підвищується за рахунок проходження циклів підвищення кваліфікації, стажування (у тому числі за кордоном), відвідування тренінгів, вебінарів.
Кафедра співпрацює з іншими установами. Укладено договори про співпрацю з Scholarly Publisher RS Global Sp. z O.O (м. Варшава, Польща), ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Харківська міська філія, ННМК «Університетська клініка» ХНМУ.
Кафедра фізіології Харківського медичного інституту (нині університету) розпочала свою діяльність з 1805 року, коли на медичному факультеті Харківського університету була створена об’єднана кафедра анатомії, фізіології і судово-лікарської науки.
Першим завідувачем об’єднаної кафедри став фізіолог і анатом доктор медицини Фрейбургського університету Людвіг Йосипович Ванноті (1771–1819), що по зазначених предметах вів курси з 1805 по 1811 роки.
На кафедрі працюють 19 викладачів, з них: 1 професор (доктор наук), 11 доцентів, кандидатів медичних та біологічних наук – 12, 3 старших викладачі, 3 асистенти.
Кафедра фізіології проводить навчання студентів за двома освітньо-кваліфікаційними рівнями – «Магістр» та «Бакалавр». Освітньо-кваліфікаційний рівень «Магістр» передбачає вивчення дисципліни «Фізіологія» виключно на 2-му курсі І, ІІ, ІІІ, IV медичних факультетів та стоматологічному факультеті (вітчизняні студенти), V факультеті з підготовки іноземних студентів, VI та VII факультетів з підготовки іноземних студентів (англомовні іноземці); дисципліни «Фізіологія з особливостями дитячого віку» – ІІІ медичному факультету (педіатрія).
Напрямки наукових досліджень
Cпівробітниками кафедри сумісно з кафедрою громадського здоров’я та управління охороною здоров’я було виконано ініціативну науково-дослідну роботу «СТАН АВТОНОМНОЇ РЕГУЛЯЦІЇ У СТУДЕНТІВ В ПРОЦЕСІ АДАПТАЦІЇ ДО СОЦІАЛЬНИХ, ТЕМПОРАЛЬНИХ ТА ПРИРОДНИХ ФАКТОРІВ»
Співробітники кафедри беруть активну участь у міжнародному співробітництві з країнами зарубіжжя. Укладено договір про співпрацю з Scholarly Publisher RS Global Sp. z O.O (м. Варшава, Польща).
На засіданнях СНГ студенти мають змогу більш глибоко вивчати фізіологію, навчитися виконувати самостійні наукові роботи, поглибити свій досвід у практичній діяльності. Член СНГ беруть активну участь у олімпіадах, вітчизняних та міжнародних конференціях. Значна увага приділяється міждисциплінарним зв’язкам фізіології з іншими дисциплінами.