Освітній процес на кафедрі фізіології

Кафедра фізіології проводить навчання студентів за двома освітньо-кваліфікаційними рівнями – «Магістр» та «Бакалавр». Освітньо-кваліфікаційний рівень «Магістр» передбачає вивчення дисципліни «Фізіологія» виключно на 2-му курсі І, ІІ, ІІІ, IV медичних факультетів та стоматологічному факультеті (вітчизняні студенти), V факультеті з підготовки іноземних студентів, VI та VII факультетів з підготовки іноземних студентів (англомовні іноземці); дисципліни «Фізіологія з особливостями дитячого віку» – ІІІ медичному факультету (педіатрія). Освітньо-кваліфікаційний рівень «Бакалавр», відділення «Технології медичної діагностики та лікування» передбачає вивчення дисципліни «Фізіологія» на 1-му, 2-му та 3-му курсах; освітньо-кваліфікаційний рівень «Бакалавр», відділення «Фізична реабілітація та ерготерапія» – дисципліни «Нормальна фізіологія людини та патологічна фізіологія» на 2-му курсі. Освітньо-кваліфікаційний рівень «Магістр», відділення «Фізична реабілітація та ерготерапія» включає дисципліну «Вікова фізіологія» на 1-му курсі, освітньо-кваліфікаційний рівень «Бакалавр», відділення «Здоров’я людини» – дисципліни  «Спортивна фізіологія» та «Вікова анатомія і фізіологія» на 4-му курсі. Для викладання перерахованих напрямків підготовки у 2020–2021 н.р. на кафедрі створені відповідні навчальні програми, на підставі яких розроблені навчальні плани та силабуси.

Викладання дисципліни українською та англійською мовами проводиться висококваліфікованими науково-педагогічними співробітниками кафедри: професором (1), доцентами (12), старшими викладачами (3), асистентами (2). Серед викладацького складу кафедри – один доктор медичних наук та 12 кандидатів медичних і біологічних наук. Англійською мовою викладання здійснюється тільки викладачами, які мають сертифікат В2 або С1. Об`єктивізація та уніфікація викладання в групах різних факультетів з однієї і тієї ж дисципліни досягаються наявністю методичних рекомендацій для викладачів, внутрішньокафедральними формами підвищення кваліфікації: відкритими лекціями, практичними та семінарськими заняттями, навчально-методичними конференціями педагогічного складу кафедри.

Навчально-методична робота колективу кафедри спрямована на якнайкраще засвоєння знань студентами на практичних заняттях, на успішне вирішення ситуаційних задач для складання Єдиного державного ліцензійного іспиту. Підготовка студентів на кафедрі базується на принципах забезпечення методичними й інформаційними матеріалами навчального процесу з елементами самостійної роботи. Створено тексти лекцій та методичні вказівки українською та англійською мовами. Лекції забезпечено сучасними технічними засобами, зокрема з використанням демонстраційного матеріалу. Багато уваги приділяється удосконаленню практичних занять. Створено методичні розробки до практичних занять для викладачів. Усі матеріали розміщені у репозитарії ХНМУ та на сторінці кафедри у мережі Facebook.