Про нас

Підготовче відділення для іноземних громадян – це підрозділ університету, що здійснює мовну підготовку іноземців до вступу у заклади вищої освіти.
Навчання розраховано на 1 навчальний рік (10 місяців) та відбувається у відповідності до затверджених програм і навчальних планів.
Профіль навчання – медико-біологічний.

Впродовж двох семестрів слухачі вивчають 7 навчальних дисциплін:

  1. Українська мова (відводиться більше половини загального обсягу навчального часу).
  2. Біологія.
  3. Хімія.
  4. Фізика.
  5. Математика.
  6. Основи інформатики та обчислювальної техніки.
  7. Країнознавство.

Кожна навчальна група по мірі комплектації отримує спеціально розроблений план занять, терміни складання заліків та іспитів.
Слухачі, які склали випускні заліки та іспити успішно, отримують свідоцтво про закінчення підготовчого відділення, що дає право зарахування на 1-й курс для проходження україномовного навчання без будь-яких додаткових вступних іспитів.
На прохання слухача розглядається питання про надання місця в гуртожитку.
Якості освіти сприяє невелика кількість слухачів в одній навчальній групі (не більше 13 осіб), високий рівень викладання і методичного забезпечення навчального процесу.
Комфортному перебуванню на підготовчому відділенні для іноземних громадян сприяє зручне місце проведення занять (поруч з головним корпусом університету), наявність у достатній кількості точок харчування, а також безкоштовного доступу до Wi-Fi.
У період навчання слухачі беруть активну участь у житті університету, дізнаються про його історію і традиції, знайомляться з провідними кафедрами, виступають на міських наукових конференціях, відвідують виставки, музеї, театри.

Контакти:
Email:
oa.marushchenko@knmu.edu.ua
Керівник
Марущенко Олег Анатолійович
к. соц. н., доцент кафедри філософії
+38 057 707 72 07 oa.marushchenko@knmu.edu.ua
Колектив підрозділу

Викладацький склад підготовчого відділення для іноземних громадян  – це злагоджений колектив, що має великий досвід роботи з підготовки іноземних слухачів:

  • Марченко Ольга Дмитрівна – старший викладач української мови і країнознавства;
  • Журавльова Валентина Іванівна – старший викладач української мови і країнознавства;
  • Тимчук Наталія Федорівна – старший викладач біології;
  • Шульга Інна Миколаївна – старший викладач хімії;
  • Оксенич Таїса Володимирівна – старший викладач фізики;
  • Грєвцова Олена Федорівна – старший викладач математики і основ інформатики та обчислювальної техніки.

Інші працівники підрозділу:

  • Селегень Вікторія Геннадіївна – методист;
  • Чернікова Наталія Анатоліївна – старший інспектор.

Керівник: Марущенко Олег Анатолійович – кандидат соціологічних наук, доцент.

Виховна робота

Виховна робота на підготовчому відділенні для іноземних громадян є одним з ключових напрямків. Куратори груп (а це завжди викладачі української мови) фактично здійснюють планову адаптацію іноземних громадян, які приступили до навчання, до українських соціокультурних реалій, традицій, до міста Харків і, звісно, до Харківського національного медичного університету.
Слухачі спільно з викладачами відвідують музеї (особливо Художній та Історичний, а також Музей залізничного транспорту, Музей ілюзій), парки, виставки, театри (найчастіше – Харківський національний академічний театр опери та балету), цирк, беруть участь в екскурсіях (як правило, всі в захваті від автобусної екскурсії містом з відвідуванням цікавих пам’яток культури, пам’ятників, вулиць, названих іменами відомих учених, діячів науки та культури), катаються на ковзанах, відзначають дні народження, беруть участь у благодійних акціях (наприклад, відвідавши з подарунками дітей в обласному дитячому будинку) і в університетських конкурсах.

Перші кроки в науці

Найчастіше саме на підготовчому відділенні для іноземних громадян слухачі здобувають реальну можливість зробити свої перші кроки в науці!
Щороку окремі представники нашого відділення беруть участь у студентських наукових конференціях, що проходять у різних університетах нашого міста: з 2010 по 2020 рік таких слухачів було більше 50!
Викладацький склад підготовчого відділення для іноземних громадян вже тричі проводив подібну наукову конференцію («Інтернаціональне спілкування: розмовляємо та навчаємось») і в стінах нашого університету. І всі мали змогу переконатися, що поступ наявний: тематика і якість доповідей з року в рік урізноманітнюються, вдосконалюються та поглиблюються.
Далі буде!