Виховна робота на підготовчому відділенні для іноземних громадян є одним з ключових напрямків. Куратори груп (а це завжди викладачі української мови) фактично здійснюють планову адаптацію іноземних громадян, які приступили до навчання, до українських соціокультурних реалій, традицій, до міста Харків і, звісно, до Харківського національного медичного університету.

Слухачі спільно з викладачами відвідують музеї (особливо Художній та Історичний, а також Музей залізничного транспорту, Музей ілюзій), парки, виставки, театри (найчастіше – Харківський національний академічний театр опери та балету), цирк, беруть участь в екскурсіях (як правило, всі в захваті від автобусної екскурсії містом з відвідуванням цікавих пам’яток культури, пам’ятників, вулиць, названих іменами відомих учених, діячів науки та культури), катаються на ковзанах, відзначають дні народження, беруть участь у благодійних акціях (наприклад, відвідавши з  подарунками дітей в обласному дитячому будинку) і в університетських конкурсах.

Традицією стали проведення Хелоуїна, Дня Святого Валентина (з виготовленням фотографій-«валентинок»), Міжнародного жіночого дня 8 березня. А скільки радощів, переживань, розмов викликав чемпіонат серед слухачів з міні-футболу!

Слухачі із задоволенням розповідають і про свої традиції, наприклад, про звичаї та особливості святкування Нового року у своїх країнах. А на першоквітневий квест кожна аудиторія завжди перетворюється на окрему «територію», господиня якої (викладач у незвичному вбранні) пропонує гостям виконати неочікувані завдання (заспівати пісню рідною мовою, станцювати національний танець, скласти картину з окремих фрагментів, виконати вправу на координацію).

Не залишає нікого байдужим університетський конкурс «Фото у вишиванці». Так, у 2016 р. за його результатами слухачка Шиба Бетхусіле отримала диплом переможниці у номінації « Діалог культур». Дні вишиванки проводяться і у самому підрозділі – їх вдало поєднують із Днем національного костюму, коли слухачі мають можливість подивитись підготовлену виставку вишиванок, послухати розповідь про український національний костюм та традиції, відображені в ньому, створити власні фотографії та плакати із зображенням національних костюмів своєї країни.

Велику цікавість слухачів традиційно викликають Дні рідної мови, коли всі виконують різні завдання. Наприклад, як українська приказка «Сім разів відмір, а один раз відріж» звучить арабською, французькою та іншими мовами.

До виховної роботи, окрім кураторів груп, долучаються й інші педагоги. Так, наприклад, викладачі математики, фізики, біології та хімії спільно зі слухачами організовують виставки «Відомі вчені математики і фізики», «Математична творчість студентів», проводять дні цих наук (наприклад, «14 березня – Міжнародний день числа ПІ»), організовують екскурсії до Музею анатомії ХНМУ, Музею природи, «Ландау центру», випускають тематичні стіннівки.

З 2020 року слухачі підготовчого відділення для іноземних громадян працюють також і в режимі онлайн, але виховна робота не вщухає – цікаві екскурсії проводяться на платформі Zoom. Завдяки сучасним технологіям можна скуштувати Пасху на Великдень, побувати у космосі на День космонавтики, хвилиною мовчання вшанувати пам’ять учасників Чорнобильської катастрофи, відчути скорботу у День жалоби, радіти приходу весни чи літа, а головне – навчитись писати і читати.