Вітаємо з престижною нагородою!

02.07.2024

Навесні 2024 року в м. Клівленд (США) відбувся щорічний з’їзд Society of American Gastrointestinal and Endoscopic Surgeons (SAGES 2024), у рамках якого одним з окремих науково-практичних блоків був 11th Annual military surgical symposium SAGES 2024 (11-й щорічний симпозіум з військово-польової хірургії).

Темою цьогорічного з’їзду став розвиток інновацій та співпраця заради сталого майбутнього, що передбачає обмін передовим досвідом для кращого навчання лікарів якісній хірургії, збалансованій із соціальними, екологічними та соціальними вимогами сьогодення.

Симпозіум є одним з найпрестижніших військово-хірургічних заходів світового рівня, який організовує та проводить Асоціація військових хірургів США.

. Запрошення до участі та представлення результатів дослідження на заходах подібного рівня є міжнародним визнанням свідчить про високий рівень проведених досліджень, а також визначну роль представлених доповідей для широкої військово-хірургічної спільноти та для цивільних хірургів, які також можуть стикатись в своїй рутинній роботі з вогнепальними пораненнями.

До участі в конференції з доповідю з України були відібрані всього 2 проєкти, серед яких в частину 11thSAGES Military Surgical Symposium: evolving military surgery – insights from Ukraine, addressing global challenges and shaping the future, розділ травми та інтенсивної терапії була доповідь «Minimally invasive surgery for the management of thoracoabdominal gunshot injury at the Level II field hospitals operating in ongoing war in Ukraine». Її представив авторський колектив:

• Ігор Лурін (віце-президент НАМН, академік НАМН, генерал-майор медичної служби, Національна академія медичних наук України, Державна наукова установа «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами, Київ);
  • Олег Воровський (Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону (Вінниця), Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова);
  • Віталій Макаров (професор, завідувач кафедри хірургії № 4, Харківський національний медичний університет);
  • Едуард Хорошун (Герой України, Командир угрупування сил і засобів медичних сил «Харків», Військово-медичний клінічний центр Північного регіону, Харків, кафедра хірургії № 4, Харківський національний медичний університет);
  • Володимир Негодуйко (професор кафедри хірургії № 4, Харківський національний медичний університет, Військово-медичний клінічний центр Північного регіону, Харків);
  • Андрій Риженко (Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону, Вінниця);
  • Максим Горобейко (професор кафедри охорони здоров’я факультету післядипломної освіти та підвищення кваліфікації Київського аграрного університету НААН);
  • Андрій Дінець (презентуючий співавтор, PhD, завідувач кафедри охорони здоров’я факультету післядипломної освіти та підвищення кваліфікації Київського аграрного університету НААН).

Окрім запрошення до участі в Симпозіумі, міжнародним визнанням, стало також отримання нагороди І ступеня імені полковника David G. Burris за «Значні досягнення в науково-дослідній роботі з травми та невідкладної хірургії» Ця престижна нагорода присуджується за оригінальні і пов’язані зі сферою досліджень травми та/або невідкладної хірургії дослідження.