Відбулася НПК із міжнародною участю

17.01.2022

13 січня на кафедрі внутрішньої медицини № 2 і клінічної імунології та алергології ім. академіка Л.Т. Малої відбулася науково-практична онлайн-конференція.

Науковий захід був присвячений 103-й річниці від дня народження видатної особистості – докторки медичних наук, професорки, академчині Любові Трохимівни Малої.

Відкрив конференцію проректор з наукової роботи Валерій М’ясоєдов, який привітав вітчизняних й іноземних учасників і підтримав ініціативу кафедри щодо подальшого проведення таких заходів. До участі долучилися понад 80 науковців, серед яких директор ННІ післядипломної освіти Валерій В’юн та деканеса IV медичного факультету Вікторія Ткаченко.

Під час конференції лунали ідеї наступності у доповіді завідувача кафедри професора Павла Кравчуна, який поділився спогадами про педагогічну, клінічну, наукову та громадську діяльність Любові Малої. Із актуальними доповідями виступили проректор з наукової роботи Івано-Франківського національного медичного університету професор Ігор Вакалюк, завідувач кафедри внутрішньої медицини № 2 з професійними хворобами Полтавського державного медичного університету професор Іван Катеренчук, завідувач кафедри клінічної імунології та алергології із секцією медичної генетики Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця професор Андрій Курченко.

До проблематики наукового форуму та співпраці також виявили інтерес іноземні фахівці. Серед них професор кафедри клінічної імунології Тегеранського університету медичних наук Німа Резаї, віце-президент Асоціації алергологів та клінічних імунологів Казахстану Замза Хайрулліна, завідувачка кафедри мікробіології, вірусології та імунології Західно-Казахстанського медичного університету ім. Марата Оспанова Саулеш Курмангалієва.

У ході конференції було обговорено пріоритетні напрями наукової роботи кафедри, а саме: застосування новітньої медикаментозної терапії при хронічній серцевій недостатності, дослідження специфічної алергокомпонентної імунотерапії, вивчення перебігу гострого інфаркту міокарда та гіпертонічної хвороби із коморбідною патологією.

Проведення щорічної конференції, присвяченої пам’яті Любов Трохимівни Малої, є незмінною традицією кафедри внутрішньої медицини № 2 і клінічної імунології та алергології ім. академіка Л.Т. Малої.

Довідка

Любов Трохимівна Мала (13.01.1919–14.04.2003) – докторка медичних наук, професорка, академчиня НАН України, АМНУ, директорка Інституту терапії АМНУ, завідувачка кафедри шпитальної терапії і клінічної фармакології Харківського державного медичного університету; головна редакторка «Українського терапевтичного журналу».