Наукова робота кафедри терапевтичної стоматології

Наукові інтереси кафедри
Удосконалення та розробка нових методів діагностики, профілактики та лікування хворих із патологією твердих тканин зубів, пародонту та слизової оболонки порожнини рота; формування стоматологічних порушень в осіб із перинатальною патологією в анамнезі та їх профілактика й лікування; застосування лазерних технологій у лікуванні стоматологічної патології; математичне модулювання в стоматології; кондуктометричний метод дослідження для диференційованого вибору засобів профілактики демінералізації емалі зубів; історичний розвиток одонтології (стоматології) в Україні.

Теми наукових досліджень, НДР кафедри
Наукові дослідження на кафедрі виконуються згідно з комплексним планом наукових досліджень Харківського національного медичного університету МОЗ України і є складовою частиною загальної теми науково-дослідної роботи з проблеми «Стоматологія» «Характер, структура та лікування основних стоматологічних захворювань», № держ. реєстрації 0116U004975.

Підготовка PhD, докторів наук
На кафедрі проводиться підготовка докторів наук на PhD.

Докторантура:
2018–2020 рр. Гармаш Ольга Володимирівна

PhD підготовка:
2017–2021 рр.    Демидова Поліна Ігорівна
2017–2021 рр.    Фролова Юлія Вікторівна
2017–2021 рр.    Бут Наталія Сергіївна
2019–2023 рр.    Заверуха Ярослава Ігорівна

Захист дисертаційних робіт
На кафедрі терапевтичної стоматології в 2021 р. захищено:

Докторські дисертаційні роботи
Гармаш О. В. «Патогенез, діагностика та прогнозування стоматологічних порушень в осіб, які народилися з макросомією».

Кандидатські дисертаційні роботи
Демидова П. І. «Оптимізація лікування гіперчутливості зубів у хворих на генералізований пародонтит хронічного перебігу з використанням низькоінтенсивного лазерного випромінювання та апіпродуктів»

Наукова продукція кафедри: патенти, монографії, авторські свідоцтва, статті та інше.

Монографії:
Рябоконь Е. Н. Харьковское зубоврачебное общество. Бесплатная зубная амбулатория для детей низших школ.  Харьков, 2021.  320 с.
Українська наукова стоматологічна школа: історичні нариси / за ред. І. П. Мазур, О. В. Павленка, І. Л. Скрипник. Кропивницький : Поліум, 2020. 224 с.
Українська наукова стоматологічна школа: Історичні нариси / Є. М. Рябоконь та ін.  Харків : СИМ, 2019. 192 с.
Рябоконь Е. Н. Харьковское зубоврачебное общество. VI Всероссийский одонтологический съезд в Харькове (1911–1912).  Харьков: Бровин А. В., 2017.  426 с.
Рябоконь Е. Н. Харьковское зубоврачебное общество. 1912–1913 гг. Харьков: Стильиздат, 2018. 376 с.
Стоматологія України. Історичні нариси / ред. І. П. Мазур, О. В. Павленко, І. Л. Скрипник. Харків : СИМ, 2017. 190 с.
Рябоконь Е. Н. Харьковское зубоврачебное общество. Устав. Первые годы.  Харьков, 2015. 241 с.
Рябоконь Е. Н. Харьковский одонтологический факультет (1921–1931 гг.). Харьков, 2008.  289 с.
Рябоконь Е. Н. Височно-нижнечелюстной сустав человека: головка нижней челюсти.  Харьков : Червона Рута-Турс, 2006. 109 с.
Рябоконь Е. Н. Височно-нижнечелюстной сустав человека: внутрисуставной диск, суставная капсула, связки. Харьков : Червона Рута-Турс, 2004. 108 с.

Наукові твори та авторські свідоцтва:
Рябоконь Є. М., Гармаш О. В., Коробчанський В. О. «Спосіб оцінювання ризику розвитку патології тканин пародонта й твердих тканин зубів у пацієнтів, які народилися з діагнозом макросомія (додаток до історії хвороби)» Свідоцтво № 60029.
Рябоконь Є. М., Гармаш О. В. «Карта реєстрації стоматологічного статусу новонародженого та дитини грудного віку (додаток до карти розвитку новонародженого, історії розвитку дитини або медичної карти стаціонарного хворого» Свідоцтво № 64148.
Рябоконь Є. М., Гармаш О. В., Коробчанський В. О. «Прогнозування ризику формування порушень зубощелепної системи в новонароджених та дітей грудного віку із макросомією (додаток до карти розвитку новонародженого, історії розвитку дитини або медичної карти стаціонарного хворого)» Свідоцтво № 64101.
Рябоконь Є. М., Гармаш О. В., Коробчанський В. О. «Спосіб оцінювання ризику розвитку патології тканин пародонта й твердих тканин зубів у дітей та підлітків, які народилися з діагнозом макросомія (додаток до історії хвороби)» Свідоцтво № 73169.
Рябоконь Є. М., Баглик Т. В., Гармаш О. В. «Карта реєстрації стоматологічного статусу дитини або підлітка» Свідоцтво №73141.

Патенти України на винахід:
Рябоконь Є. М., Черепинська Ю. А., Бурцев Б. Г., Гоєнко О. М. «Спосіб лікування хворих на генералізований пародонтит хронічного перебігу» № 111651.
Рябоконь Є. М., Жданова Н. О. «Спосіб лікування хронічного періодонтиту постійних зубів» № а201609870.

Патенти України на корисну модель:
Жданова Н. О. «Спосіб двоетапної тимчасової обтурації кореневих каналів в лікуванні хронічного апікального періодонтиту постійних зубів» №0106U00185 114140.
Рябоконь Є. М., Гармаш О. В., Губіна-Вакулик Г. І. «Спосіб моделювання макросомії плоду в експерименті». 0106U00185 №123084.
Рябоконь Є. М., Демидова П. І. «Спосіб лікування гіперестезії твердих тканин зубів при генералізованому пародонтиті» 0116U004975 № 145223.