Історія кафедри фізичного виховання та здоров’я

Кафедру фізичної культури в Харківському медичному інституті було засновано в 1928 році, її першим завідувачем був проф. Блях В.А. З 1936 року кафедру очолювали: доцент Московкін В.А., Пелепейченко П.Л., Цоцоха В.А., Заря В.І., доцент Тесленко Н.Є., Станіславський І.Т., Єссі–Єзінг А.Г. (1950–1962), Мачковський М.Б., Коваль М.І., Максімова В.М., старший викладач Харченко А.І. (1965–1981), Клепікова С.О. (1981–1984), з 1985 р. кафедрою завідував доцент Шаповал О.М.
Курс лікувальної фізичної культури й лікарського контролю було засновано в 1932 р. як кафедру факультетсько-госпітальної терапії санітарно-гігієнічного факультету. Кафедру очолив професор В.М. Коган-Ясний. З 1939 р. кафедрою керували: Рейзельман С.Д., Кальф–Каліф М.Я., Малая Л.Т., Козловська М.П., Почепцов В.Г., Дубинський А.А., Бондаренко І.П. Протягом 1988–2006 рр. завідувачем кафедри був професор Латогуз І.К.

У 2007 р. з метою оптимізації викладання обох дисциплін – лікувальної фізичної культури й лікарського контролю, фізичного виховання та здоров’я – було створено кафедру відповідно до концепції Болонського процесу у вищій медичній освіті. З 2008 р. по вересень 2020 р. кафедру фізичної реабілітації, спортивної медицини з курсом фізичного виховання та здоров`я очолював проф. Істомін А.Г.

У зв’язку з реорганізацією з 01 вересня 2020 року кафедри «Фізичної реабілітації та спортивної медицини з курсом фізичного виховання та здоров’я» створено дві самостійні кафедри: «Спортивної, фізичної та реабілітаційної медицини, фізичної терапії, ерготерапії» та «Фізичного виховання та здоров’я». Кафедру «Фізичного виховання та здоров’я» очолив кандидат наук фізичного виховання та спорту, доцент, майстер спорту міжнародного класу Вячеслав Вадимович Шутєєв.