Музей історії університету

Музей Харківського національного медичного університету відкрито в листопаді 1968 р. першим серед усіх медичних вишів України. Музейне приміщення складається з експозиційної зали розміром 120 кв. м. і робочої кімнати. Загальна кількість музейних експонатів на даний момент налічує 5 549 експонатів, 1 026 з яких представлені в діючій експозиції. Вона відображає всі історичні періоди розвитку Харківського національного медичного університету від медичного факультету Імператорського Харківського університету і дотепер.

За вагомий внесок у справу виховання учнівської та студентської молоді, примноження надбань національної культури, збереження історичної спадщини українського народу та Музейного фонду України, пропаганди пам’яток історії, культури і природи у 2011 р. Міністерство освіти і науки України присвоїло музею Харківського національного медичного університету звання «Зразковий музей».

Час роботи музею для екскурсій:
Пн.: 14:00-16:00; Вт., Чт.: 9:00-16:00; Пт.: 9:00-15:00.
Про екскурсії слід домовлятися заздалегідь.

Контакти
Адреса:
61022, м. Харків, пр. Науки, 4, 2-й поверх
Телефон:
Email:
historymuseum@knmu.edu.ua
Директор музею
Перцева Жаннета Миколаївна
Зберігачі фондів
Семененко Олена Володимирівна
Виноградова Ольга Юріївна

Музейні експозиції розповідають про історію одного з перших в Україні вищих навчальних медичних закладів, розвиток медичної науки та спадкоємність традицій Харківської вищої медичної школи.

Фотографії, документи, медичне обладнання та особисті речі видатних діячів науки, які представлені в музеї, дають змогу доторкнутися до минулого. Кожен відвідувач може відчути зв’язок поколінь, уявити собі, як жили, навчалися, працювали та про що мріяли ті, хто робив приголомшливі наукові відкриття та створював вітчизняну медицину.

Важливим напрямком діяльності музею є науково-пошукова робота, що має на меті формування фондів, зібрання й збереження історичних матеріалів. Нові надходження займають своє місце в музейній експозиції, стають предметом поглибленого науково-дослідного вивчення і надалі служать базою для наукової роботи співробітників і студентів не тільки медичного університету, але й інших вищих навчальних закладів.

Результати науково-дослідного напрямку музейної роботи знаходять своє відображення у створенні книг, публікаціях співробітників музею в різних ЗМІ. Досліджений матеріал використовується для створення телепередач, виступів на конференціях, вступних лекціях для першокурсників.

Не менш важливою є навчально-освітня робота. Вона передбачає виставки та екскурсії різної тематики, заняття для студентів, що проводяться в музеї. Він став візитною карткою університету, який відвідують всі делегації та групи, що приїздять до Харкова на з′їзди, конференції, симпозіуми, пов’язані з питаннями медицини

Активна просвітницька діяльність музею була високо оцінена ще у травні 1971 року, коли за поданням Харківського обласного відділу культури колегія Міністерства культури Української РСР присвоїла музею найменування «Народний музей». У 2011 р. «За вагомий внесок у справу виховання учнівської та студентської молоді, примноження надбань національної культури, збереження історичної спадщини українського народу та Музейного фонду України, пропаганди пам’яток історії, культури і природи» Міністерство освіти і науки України присвоїло музею ХНМУ звання «Зразковий музей».