Про нас
Кафедра анатомії людини, клінічної анатомії та оперативної хірургії Харківського національного медичного університету сформована у 2023 р. шляхом приєднання до кафедри анатомії людини (1804 р. заснування) кафедри клінічної анатомії та оперативної хірургії (1884 р. заснування). Основні напрямки діяльності кафедри включають навчальну, наукову, методичну роботу.
З метою осучаснення викладання дисциплін, підвищення зацікавленості серед здобувачів освіти та вдосконалення опанування практичних навичок у 2019 році на кафедрі анатомії людини ХНМУ відкрито навчально-науковий центр «Практична морфологія». Він складається з трьох лабораторій, які у свою чергу відповідають трьом головним напрямкам вивчення будови людини в сучасному освітньому просторі:
- Лабораторія симуляційних технологій;
- Лабораторія штучних органів і систем;
- Лабораторія по роботі з трупним матеріалом.
У травні 2023 р. центр доповнено першим в країні повноцінним класом віртуальної реальності.
- Історія кафедри
- Освітній процес
- Наукова робота
- Міжнародна діяльність
- ННЦ «Практична морфологія»
- Навчальний музей
На кафедрі анатомії людини проводиться активна робота зі студентами 1-го та 2-го курсів щодо організації СНТ. Щорічно на початку семестру відбувається набір гуртківців. У подальшому згідно з тематичним планом щомісяця професорсько-викладацький склад кафедри проводить майстер-класи та семінарські засідання гуртка в лекційній залі кафедри анатомії людини ХНМУ. Кожного року гуртківці беруть активну участь у різноманітних конференціях України та країн зарубіжжя. Студенти активно залучаються до реконструкції музейних препаратів, допомагають викладачам проводити препарування трупного матеріалу на різних етапах.
Тематичний план семінарських засідань СНТ
- Зав. каф. проф. Вовк О.Ю. – «Історія анатомічної школи ХНМУ. Основні правила та можливості роботи СНТ на кафедрі анатомії людини».
- Ас. Лютенко М.А. – «Основні методи та етапи препарування трупного матеріалу людини».
- Ас. Даниленко К.М. – «Сучасні методи дослідження в анатомії».
- Ст. викл. Малахов С.С. – «Патентний пошук. Основні правила написання патентів України».
- Доц. Гордійчук Д.О. – «Поняття наукових друкованих робіт. Правила їх написання. Система антиплагіат».
- Аспірант Онашко Ю.М. – «Оформлення джерел літератури згідно існуючих вимог».