Освітній процес на кафедрі терапевтичної стоматології

На кафедрі терапевтичної стоматології проводиться підготовка здобувачів освіти за освітньо-професійними програмами другого магістерського рівня: «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» та вивчаються освітні компоненти (дисципліни): «Пропедевтика терапевтичної стоматології», «Виробнича практика (сестринська практика у стоматології)», «Терапевтична стоматологія», «Виробнича лікарська практика», «Виробнича стоматологічна практика», «Основи естетичної реставрації зубів», «Підготовка до складання Єдиного державного кваліфікаційного іспиту зі спеціальності 221 «Стоматологія»», «Основи стоматології».

Нормативні дисципліни, які викладаються на кафедрі:
– для студентів 2-го курсу стоматологічного факультету, V та VI факультетів з підготовки іноземних громадян – «Пропедевтика терапевтичної стоматології», «Виробнича практика (сестринська практика у стоматології)»;
– для студентів 3-го курсу стоматологічного факультету, V та VI факультетів з підготовки іноземних громадян – «Терапевтична стоматологія», «Виробнича лікарська практика»;
– для студентів 4-го курсу стоматологічного факультету, V та VI факультетів з підготовки іноземних громадян – «Терапевтична стоматологія», «Виробнича стоматологічна практика»;
– для студентів 5-го курсу стоматологічного факультету, V та VI факультетів з підготовки іноземних громадян – «Терапевтична стоматологія».

Вибіркові дисципліни, які викладаються на кафедрі:
– для студентів 5-го курсу стоматологічного факультету, V та VI факультетів з підготовки іноземних громадян – «Основи естетичної реставрації зубів», «Підготовка до складання Єдиного державного кваліфікаційного іспиту зі спеціальності 221 «Стоматологія»»;
– для студентів 5-го курсу I, II, III, IV та V, VI, VIІ факультетів з підготовки іноземних громадян – «Основи стоматології».

Дисципліни викладаються державною (студентам V факультету з підготовки іноземних громадян) й англійською мовами (студентам VI, VIІ факультетів з підготовки іноземних громадян). Дозвіл на проведення практичних занять та лекцій англійською мовою мають 17 співробітників кафедри.
Навчальна робота здійснюється згідно з програмами, які схвалені Міністерством охорони здоров’я України, на базі яких кафедрою було розроблено програми навчальних дисциплін. Усі дисципліни забезпечені силабусами, презентаціями лекційних курсів, методичними розробками для викладачів, методичними вказівками для студентів та методичними матеріалами для забезпечення самостійної роботи студентів, банками тестових завдань, що сприяє якісному навчанню за кредитно-трансферною системою.

При підготовці здобувачів освіти на кафедрі широко використовуються сучасні методи навчання. Поряд із традиційними методами навчання – лекціями та практичними заняттями, кафедра застосовує нові технології: комп’ютерний контроль знань, навчальне відео, наочні приладдя, фантоми та інше. Наочні матеріали демонструються студентам на лекціях і практичних заняттях, доступні на електронних носіях для позааудиторної самостійної роботи. У самостійній роботі студентів як на практичних заняттях під керівництвом викладача, так і в позааудиторний час використовуються мультимедійні навчальні й навчально-контролюючі програми. Під час викладання матеріалу студентам надається алгоритм пошуку додаткової інформації із посиланнями на паперові чи електронні видання, у тому числі ресурси Інтернет. Сучасні інформаційні матеріали та вказані технічні можливості дають змогу поєднати демонстрацію процесу з перевіркою розуміння студентами запропонованої інформації. В умовах дистанційного навчання викладачі кафедри створюють окремі компоненти електронних курсів та проводять лекції та практичні заняття на платформі MOODLE, ZOOM та Google Meet; надсилають повідомлення студентам, розробляють та перевіряють завдання, заповнюють електронні журнали обліку оцінок, налаштовують ресурси курсу.

Якісне проведення навчально-методичної роботи передбачає розробку та впровадження в педагогічний процес методичних рекомендацій. Кафедра постійно опікується забезпеченням студентів навчально-методичними матеріалами, створенням нормативних документів та стандартизованої процедури рейтингової оцінки, розширенням навчальної матеріально-технічної бази, яка необхідна для забезпечення самостійної роботи студентів. Навчальні та наукові надбання поєднуються з новими розробками, які підготовлені згідно з вимогами до навчальних закладів вищої медичної освіти. З метою удосконалення навчального процесу кафедра приділяє увагу підвищенню кваліфікації викладацького складу у педагогічному, мовному та фаховому напрямку, а також поповненню штату кафедри випускниками університету.

Практична підготовка здобувачів освіти відбувається на клінічних базах – Університетський стоматологічний центр ХНМУ та КНП «Міська стоматологічна поліклініка № 2 Харківської міської ради», які є лікувальними установами, оснащеними сучасною діагностичною та лікувальною медичною технікою.
Проводиться підготовка наукових кадрів за освітньо-науковою програмою третього освітньо-наукового рівня вищої освіти «Доктор філософії» за спеціальністю «Стоматологія» та післядипломна підготовка фахівців на циклах тематичного удосконалення, спеціалізації та стажування за фахом «Терапевтична стоматологія».