Відбулася НПК з міжнародною участю

Кафедри
06.12.2022

28 жовтня 2022 року відбулася V ювілейна науково-практична конференція з міжнародною участю «Громадське здоров’я в Україні: проблеми та способи їх вирішення» на вшанування пам’яті М.Г. Гуревича (1891–1937), засновника та керівника першої в Україні кафедри соціальної гігієни при Харківському медичному інституті.

Захід відбувся в онлайн-форматі. У конференції взяли участь фахівці практичної охорони здоров’я та науково-педагогічні працівники України Києва, Італії, Латвії та Нігерії.

Учасників конференції вітали проректор з наукової роботи Валерій М’ясоєдов та голова спеціалізованої захисної ради за спеціальностями «Гігієна та професійна патологія» та «Соціальна медицина», директор ННІ якості освіти Ігор Завгородній.

Усього зареєстровано понад 150 учасників наукового заходу. Протягом конференції були висвітлені актуальні питання громадського здоров’я: поширеність захворювань на соціально-значущі хвороби, організація надання медичної допомоги окремим контингентам населення, методи запобігання розвитку неінфекційної патології тощо. Доповіді торкнулися також важливих питань сьогодення, а саме медичного супроводу військовослужбовців, наслідків військової агресії для суспільства та екології.

Учасники з різних областей України брали активну участь у роботі конференції як доповідачі, так і з публікацією тез доповідей, що видані за результатами роботи наукового заходу.

За підсумками конференції прийнято резолюцію, яка визначила актуальність та необхідність проведення заходів такого формату та рівня навіть у сучасних умовах в Україні. Учасники наголосили на подальшому посиленні наукової співпраці між учасниками практичної охорони здоров’я, науковцями та міжнародними установами, метою діяльності яких є галузь громадського здоров’я.