Круглий стіл «Хімія в літературі та мистецтві»

02.05.2024

1 травня 2024 р. на кафедрі медичної та біоорганічної хімії відбувся круглий стіл «Хімія в літературі та мистецтві», в якому взяли участь 11 першокурсників ІІ-ІІІ факультетів. У дружній атмосфері здобувачі освіти розповідали про використання хімічних сполук і елементів в образотворчому мистецтві, скульптурі та літературі (процес горіння та хімічного світіння, смола, кіноварь, азобарвники, чорнила для татуювання, охра та ін.). Присутнім сподобалися мультимедійні презентації, які були присвячені хімічним речовинам, що надають колір матеріалам і шкірі. У надзвичайно цікавий світ присутніх занурила доповідь про використання охри в мистецтві: Леонардо да Вінчі «Вітрувіанська людина», Густав Клімт «Золотий період», Клод Моне «Схід сонця», П’єр Огюст Ренуар «Ліс» та ін. Також студенти показали портрет Тараса Шевченка, намальований з використанням охри та навели конкретні приклади виробів з глини (Опішня), Петриківський розпис.

У роботі круглого столу обговорювалися і медичні питання, а саме про гемоглобін (Тесс Герітсен «Хірург»), люмінал (Тесс Герітсен «Двійник») та ін. Також студенти розповідали про використання в ленд-арті ебру (техніка малювання на воді з додаванням природного загущувача). Завершила круглий стіл доповідь на тему шахрайства в мистецтві, а саме як знання з хімії допомогли виявити фальсифікатора Вольфганка Бельтраккі, який підробляв картини відомих художників. Таким чином, підкреслюємо важливість знань хімії в повсякденному житті кожного з нас.