Наукова робота кафедри фармакології та медичної рецептури

Співробітниками кафедри проводяться наукові дослідження за такими напрямками:

• фармакологічне вивчення біологічно активних речовин синтетичного та природного походження з метою розробки лікарських препаратів на їх основі;
  • фармакологічне вивчення терапевтичної дії потенційних лікарських засобів для лікування захворювань нирок;
  • фармакологічне вивчення терапевтичної дії потенційних лікарських засобів для лікування захворювань шкіри;
  • фармакологічне вивчення терапевтичної дії потенційних лікарських засобів для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту;
  • фармакологічне вивчення терапевтичної дії потенційних лікарських засобів для лікування захворювань, що супроводжуються запальним та больовим синдромом.

Ініціативні науково-дослідні роботи кафедри:

• Експериментальне обґрунтування нефропротекторних властивостей лікарських засобів специфічної та неспецифічної дії при патології нирок.
  • Фармакологічне вивчення потенційних лікарських засобів, що містять біологічно активні речовини природного походження.

За результатами наукових досліджень захищена 1 докторська і 7 кандидатських дисертацій.

За результатами науково-дослідної роботи кафедри створено наукову продукцію:

• 21 патент;
  • 10 нововведень, включених у державний реєстр;
  • 8 інформаційних листів;
  • 6 монографій;
  • близько 90 статей (9 з яких опубліковано в журналах SCOPUS);
  • 260 тез;
  • понад 110 доповідей та участь у 100 наукових форумах.