Керівники студентського гуртка:
Кривенко Людмила Станіславівна, доктор медичних наук, професорка
Кузіна Вікторія Вадимівна, кандидат медичних наук, доцентка
Гречко Наталія Борисівна, кандидат медичних наук, доцентка
Фоменко Юлія Володимирівна, кандидат медичних наук, доцентка
Голік Наталія Володимирівна, асистентка кафедри
Тіщенко Оксана Вікторівна, асистентка кафедри
Члени СНТ: студенти 4-го та 5-го курсів стоматологічного профілю (стоматологічний факультет та V факультет з підготовки іноземних студентів ННІПІГ). Склад СНГ оновлюється щорічно:
Мохамад Фарез 5 курс 4а група
Сенгупта Іша Мері Арундхаті 5 курс 7а група
Формат та графік проведення: засідання один раз на місяць on-line (Zoom, Google-meet), або очно на кафедрі. На засіданнях викладачі та студенти обговорюють особливості проведення дослідної роботи. Студенти готують міні-презентації та доповідають щодо результатів своєї дослідної роботи.
Напрями роботи СНГ відповідають тематиці науково-дослідної роботи кафедри.
Студент 5 курсу 4а групи Мохамад Фарес вже третій рік поспіль вражає викладачів кафедри своїми успіхами у навчанні і науково-дослідній сфері. Завдяки своїй професійній зацікавленості і цілій низці якостей, що йому притаманні, а саме: креативність та прекрасне володіння сучасними технологіями, зібраність та концентрація на поставлених завданнях, розум та виховання, все це дозволило йому провести анкетування серед достатньої кількості респондентів, з метою дослідження сприйняття естетики і натуральності природніх та «третіх» зубів до і після реставрації, на прикладі відомих (видатних) та звичайних людей. Анкетування разом з вдало підібраним колажем світлин, зацікавило і вітчизняних студентів і викладачів, що дозволило їм перевірити свої знання англійської.
«Погляд, спрямований з минулого в майбутне і що говорять про нас наші зуби» – ось тема для щиро зацікавленого професіонала і, одночасно, тема для доповіді та тез!
Окрім цього, студентська наукова робота присвячена вивченню фактів щодо антропометричних дослідженнь зубо-щелепної системи людини з огляду на особливості харчування у процесі гомінізації. Доповідь і, як результат, блискуче II-ге місце на конференції молодих вчених на початку 2022 року!
Сенгупта Іша Мері Арундхаті – студентка 5 курсу 7а групи – розумна, надзвичайно відповідальна та старанна дівчина – гідна представниця студентського наукового товариства ХНМУ. Активна науково-дослідницька робота здобувача освіти під керівництвом викладачів нашої кафедри – Голік Наталії Володимирівни та Фоменко Юлії Володимирівни, призвела до створення науково-інтелектуального продукту у вигляді тез та презентації, представлених на двох конференціях, що пройшли у 2022 році у Харківському національному медичному університеті.
У журналі «Громадське здоров’я в Україні: проблеми та способи їх вирішення» було надруковано результати науково-дослідної роботи, присвяченої соціально значущім аспектам та особливостям надання стоматологічної допомоги в умовах ведення артилерійського бою на прикордонних територіях в Україні у рамках V науково-практичної конференції з міжнародною участю (ХНМУ, 28.10.2022).
Червоною стрічкою через змістовну, стриману та вдумливу студентську дослідну роботу пройшла тематика важкого відбитку війни: наші труднощі та наша відповідь, наша здатність до виживання та боротьба – ось те, що спонукає усіх нас працювати в ім’я України, нас – людей різних континентів!
Невичерпний ентузіазм здобувачів освіти Харківського національного медичного університету, оздоблений невід’ємними компетентностями, що їх інтегрують викладачі кафедри стоматології дитячого віку та імплантології, а саме: інтелектуальність, професіоналізм, креативність, висока педагогічна майстерність та відданість своїй справі, все це сприяє підвищенню рівня освіти молодих науковців, розширення їх світогляду та формування якостей, притаманних справжнім професіоналам.
Студентські конференції
Вже десять років поспіль, брендом кафедри стоматології дитячого віку та імплантології Харківського національного медичного університету є конкурс студентської майстерності «Сяйво посмішки. Творчі майстерні», у якому беруть участь студенти 3-го, 4-го та 5-го курсів стоматологічного профілю, які показали найкращі результати у вивченні розділів з Дитячої стоматології. Окрім студентів Харківського національного медичного університету, на Конкурс ми запрошуємо студентів із інших медичних ВНЗ України та Зарубіжжя. Конкурс традиційно проводиться напередодні Нового року та проходить як свято.
У рамках конкурсу виявляються глибокі теоретичні знання та практичні навички студентів з дисциплін. Щорічно, умови конкурсу оновлюються.
Серед локацій конкурсу: презентація та доповідь на одну із оголошених тем з розділу «Профілактика стоматологічних захворювань», «Моделювання анатомічної форми зубів із пластичних матеріалів», «Професійна гігієна порожнини рота» (на фантомі або із залученням пацієнта), «Реставрація каріозних порожнини 2 класу за Блек», «Ендодонтична обробка кореневих каналів на видалених зубах», «Первинна хірургічна обробка різаної рани» тощо.