Візит до Школи клінічної медицини

Наприкінці серпня у рамках 3-го року реалізації проєкту Twinning – побратимства між університетами України та Великої Британії, відбувся робочий візит представників адміністрації ХНМУ до Школи клінічної медицини при ректорі, магістрах та вчених Кембриджського університету.

Проректор з науково-педагогічної роботи Максим Хаустов і в.о. начальника відділу міжнародних зв’язків та грантової роботи Оксана Васильєва за запрошенням Директора медичного навчання і клінічного декана Школи клінічної медицини Пола Уілкінсона відвідали м. Кембридж, де 20 студентів ІІІ–V курсів ХНМУ упродовж 7 тижнів проходили практичне стажування. Клінічною базою Кембриджського університету є Адденбрукська багатопрофільна лікарня, в якій наші здобувачі освіти вже 3-й рік поспіль мають змогу проходити літню виробничу практику під керівництвом досвідчених британських лікарів та викладачів разом із студентами Кембриджського університету.

Під час свого візиту пан Максим та пані Оксана мали змогу поспілкуватися з керівництвом та професорами Школи клінічної медицини, які поділилися досвідом теоретичної та практичної підготовки студентів медичного профілю у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії. Директор курсу MBPhD Стефан Марцініак ознайомив представників ХНМУ з роботою науково-дослідницького центру Jeffrey Cheah, який посідає другу позицію у світі по біомедичній освіті. Менеджер центру клінічних навичок Клауд Сімпсон розповіла про роботу Центру симуляційної медицини Deakin, де студенти ХНМУ відпрацьовували загальні практичні навички перед початком клінічної ротації у різних відділеннях Адденбрукської  лікарні.

Взагалі всі викладачі Школи клінічної медицини Кембриджського університету дуже високо оцінили рівень знань та вмінь студентів ХНМУ, які проходили практичне стажування під їхнім керівництвом. Так, у портфоліо, які вони заповнювали під час проходження практики, можна побачити такі заключні відгуки від супервайзерів: «Відмінні клінічні знання, які навіть не можна було очікувати на цьому курсі навчання!».

Напередодні Дня українського прапору відбулася дружня зустріч представників ХНМУ та Школи клінічної медицини Кембриджського університету, на якій один із студентських кураторів доктор Артур Гібблі подарував свою авторську книгу замальовок про історичний та сучасний університет Кембриджу, яка буде передана до музею ХНМУ.

Довідка

Університет Кембриджу розташований в м. Кембридж, Англія, Великобританія. Офіційною датою заснування вважається 1209 р. Університет позиціонує себе як науковий центр і самоврядне співтовариство вчених. Тому дає фундаментальну освіту і не терпить неуспішності. Така позиція вивела цей навчальний заклад в число найбажаніших місць навчання. Чим цікавий університет:

• входить в TOП – 10 кращих ЗВО світу;
  • входить до «Ліги плюща», «Золотого трикутнику» і інших престижних асоціацій дослідницьких і учбових закладів;
  • має величезну кількість наукових центрів і дослідницьких інститутів;
  • є «винуватцем» феномену Кембриджу: появи 1500 нових високотехнологічних компаній в околицях міста;
  • з ним пов’язують імена 92 лауреатів Нобелівської премії;
  • серед випускників – І. Ньютон, Ф. Бекон, Д. Максвелл, Ч. Дарвін, Д. Уотсон, Ф. Крик, Е. Резерфорд, Р. Оппенгеймер і інші відомі особи.

Особливості навчання:

• має федеральний устрій;
  • визнаний найбагатшим навчальним закладом Великобританії і Європи;
  • ефективна система навчання: лекції на кафедрах університету і спостереження (досліди) на базі коледжів;
  • ЗВО отримує найбільші гранти і контракти на наукові дослідження;
  • фінансується державою, але повністю автономний;
  • складається з 31 коледжу (28 змішаних і 3 жіночих), що не мають вузької спеціалізації;
  • об’єднав кафедри, коледжі, наукові інститути по напрямах, створивши 6 наукових шкіл;
  • є великі кампуси, десятки музеїв, Ботанічний сад, 114 бібліотек, історичні будівлі, галереї;
  • збережені традиційні вечері, вечірки в саду і інші особливі заходи і традиції.

Факультети (школи) Кембриджу:

• фізичних наук;
  • біології;
  • мистецтва і гуманітарних наук;
  • клінічної медицини;
  • гуманітарних і соціальних наук;
  • технологій.

Програми навчання: