Візит до Національного музею медицини

27.05.2024

Студенти гуртківці кафедри педіатрії № 2 разом з асистенткою кафедри Мариною Дяченко відвідали Національний музей медицини України у місті Києві. Під час візиту вони побували на оглядовій екскурсії, яка у доступній формі розкриває основні періоди та теми з історії медицини.

Експозиція побудована за хронологією та включає в себе три зали:
• Перший зал: давня історія України, період Київської держави, історія козацтва, заснування перших закладів медичної освіти, сторінки земської медицини, основи санітарної освіти, аптекарська справа.
• Другий зал: створення медичних факультетів при університетах, історія анатомії, патології, хірургії, акушерства, терапії. Не забута й військово-польова медицина, боротьба з інфекційними хворобами (епідеміологія та мікробіологія), меценати медицини та українська медична діаспора.
• Третій зал: розкриті події початку ХХ ст., Голодомор 1932-1933 рр. та сталінські репресії, медична допомога під час Другої світової війни, внесок українців у світову медицину,

Чорнобильська катастрофа та її медичні наслідки, сучасний період – створення спеціалізованих дослідницьких медичних інститутів та установ, медична допомога під час Україно-російської війни.

Екскурсія була дуже цікавою та змістовною.