Відбулося вручення сертифікатів проєкту SimS

Напередодні Всесвітнього дня освіти в Харківському національному медичному університеті відбулася церемонія вручення сертифікатів здобувачам освіти 3–4 курсів I–IIІ медичних факультетів ХНМУ про проходження навчального тренінгу в рамках міжнародного освітнього проєкту SimS.

Проєкт Sims «Симуляційна медицина та сценарій-орієнтоване навчання з невідкладної допомоги» виконується консорціумом українських та європейських університетів у рамках програми Erasmus+ «Розбудова потенціалу вищої освіти». Він спрямований на покращання навчання та надання першої невідкладної допомоги, в тому числі психологічної.

Учасникам тренінгу вручив сертифікати ректор ХНМУ Валерій М’ясоєдов. Він передусім подякував усім, хто живе та навчається у Харкові: «Знання про надання допомоги під час військових дій потрібні не лише медикам, але й людям, які можуть опинитися у вирі подій. Ви є першою групою, яка у рамках проєкту пройшла навчання, і ви тепер не лише знаєте, як надавати допомогу, а й можете навчати інших, як треба себе поводити в таких ситуаціях». Також Валерій Васильович наголосив, що проєкт направлений на те, щоб зберегти життя людини у перші хвилини, що дуже важливо для прифронтового міста Харкова, який страждає від обстрілів.

Крім того, пан ректор подякував керівнику проєкту професору Ігорю Завгородньому, професорці Юлії Волковій за активну роботу на даному проєкті та іншим тренерам, які були задіяні у навчанні здобувачів освіти нашого вишу.

Довідка

У ХНМУ проєкт реалізовується з січня 2023 року. За 1-й рік за кошти проєкту було придбано сучасне обладнання в Симуляційний центр ННІ якості освіти, проведені навчальні тренінги в країнах-партнерах з користування платформи Open Labyrinth. За 2-й рік виконання розроблено 7 авторських сценаріїв «Перший на місці подій» з надання невідкладної допомоги (у тому числі психологічної), які було завантажено на платформу OpenLabyrinth.

У листопаді-грудні практичні навички за цими сценаріями відпрацювали 50 здобувачів освіти ХНМУ на базі Симуляційного центру. Навчання проходило під керівництвом викладачів-тренерів кафедри медицини катастроф та військової медицини, а також фахівців психологічної служби ННІ якості освіти. На 3-й рік проєкту заплановано навчання 50 вчителів загальноосвітніх шкіл м. Харкова для опанування практичних навичок надання невідкладної допомоги на місці надзвичайних подій.