15 лютого – 33-я річниця виведення військ з Афганістану

15.02.2022

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 33-я річниця виведення військ з Афганістану.

Пам’ятна дата встановлена Указом Президента України в 2004 році і була приурочена до завершення виведення військ колишнього СРСР з території Афганістану 15 лютого 1989 року.

Афганська війна продовжувалася з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року. З 620 тисяч радянських військовослужбовців, які пройшли через Афганістан, 150 тисяч – громадяни України.

В Афганістані загинули 2 572 наших співвітчизники.

З кожним роком історія віддаляє нас від років Афганської війни, але час непідвладний викреслити з нашої пам’яті приклади мужності і вірності синів своєї Батьківщини, які з честю виконали свій військовий обов’язок, стали гідним прикладом людської мужності та героїзму.

Студенти і викладачі ХНМУ долучилися до відзначення цієї дати і вшанували пам’ять про учасників бойових дій покладанням квітів до Меморіалу у сквері Воїнів-інтернаціоналістів та Пам′ятника лікарям, що загинули під час війн і військових конфліктів.