У симуляційному класі проводяться навчання студентів, лікарів-інтернів та лікарів терапевтичного профілю практичним навичкам з внутрішньої медицини, що включає техніку проведення догляду за новонародженим, аускультацію легень та серця 2- та 5-річної дитини, внутрішньовенні, внутрішньом’язові й підшкірні ін’єкції та ін. Велика увага приділяється практичним навичкам з невідкладної медичної допомоги дітям та новонародженим. Студенти відпрацьовують навички командної роботи з серцево-легеневої реанімації дітей.

Симуляційний клас «Педіатрія» представлений наступним обладнанням:
 • Модель новонародженого для навчання медичних сестер

  Тренажер був розроблений в тісному співробітництві зі спеціалістами в галузі педіатрії. Ця реалістична модель підходить для навчання та виконання практичних навичок за всіма важливими аспектами догляду як за хворою, так і здоровою дитиною. Розмір та вага відповідають реальним. Застосовують змінні накладки на живіт з різними генітальними сегментами для відтворення процедур на новонароджених чоловічої та жіночої статі. Плечові, стегнові та колінні суглоби дозволяють майже кожен рух, притаманний новонародженому. Є також суглоб між головою та шиєю і один у ділянці грудної клітки. М’яка шкіра голови дозволяє проведення пальпації переднього та заднього тім’ячка.

  Базовий догляд.

  Реалістична вага та рухомість суглобів полегшують всі рухи, необхідні для підняття, переноски та розміщення дитини для проведення процедур. Шийний суглоб дозволяє повертати та нахиляти голову. При триманні дитини на руках голова відхиляється назад, що дає можливість практикуватися в правильній підтримці дитини. Також на тренажері можна практикуватися у вдяганні дитини, зміні підгузника.

  За допомогою тренажера можна практикувати положення новонародженого під час годування груддю або з пляшечки. Годування слід імітувати без використання рідин. Відкритий рот підходить для використання стандартної соски для новонародженого.

  Для відпрацювання навичок миття дитини тренажер можна мити вологою тканиною. Рот, очі та вуха можна протирати марлевим або ватним тампоном. Ніс додатково можна чистити вологим ватним тампоном. Після даних навичок тренажер необхідно ретельно висушити.

  Симулятор має змінну пуповину, яка використовується для навчання догляду за пуповиною новонародженого.

  Для відсмоктування рідини з порожнини носа слід використовувати катетер 8-го розміру, для відсмоктування рідини ротової порожнини – катетер більшого розміру.

  На тренажері також можна відпрацьовувати навички прийому ліків з ложки, маленькою крапельницею або спеціальною соскою для немовлят.

  Постановка трахеальної трубки та догляд за нею. На шиї тренажеру розташований отвір для постановки трахеальної трубки діаметром 3 мм, яку можна закріпити за допомогою комірця.

  Внутрішньом’язові та підшкірні ін’єкції можна виконувати на лівому стегні тренажера. Зона для ін’єкцій розташована на верхній задній частині стегна, тому не заважає його рухам. Накладки для ін’єкцій виготовлені з м’якого еластичного матеріалу, що дозволяє практикувати навички з використанням відповідних голок. Будова матеріалу не передбачає введення рідини.

  Отримання зразків сечі за допомогою мішка для збирання сечі. Стандартний мішок  можна використовувати на тренажері, що імітує немовлят як чоловічої, так і жіночої статі.

  Катетеризація сечового міхура. Катетеризація проводиться катетером 8 мм, який можна вводити через уретру на фантомі. Сечовий міхур можна заповнити водою. Щоб полегшити введення катетера, рекомендується використовувати водорозчинний гель або силіконовий спрей. Вода з сечового катетера повинна бути видалена після закінчення тренування.

  Вимірювання ректальної температури. Стандартні ректальні термометри з дисплеєм можуть бути використані з даним тренажером. Використовувати слід лише водорозчинні матеріали, а нерозчинних (вазелін та ін.) слід уникати.

  Клізми. Кишечник може бути заповнений приблизно 100 мл води для проведення навички постановки клізми. Щоб спорожнити пристрій, необхідно розстібнути наліпку на черевній вставці та від’єднати кишечник від клапану прямої кишки. Зняти гвинтову кришку в верхній частині та вилити воду.

 • Навчальна модель дитини 2 років для аускультації

  Симулятор звуків серця та легень, характерних для дитини двох років, дозволяє використовувати будь-який стетоскоп в анатомічно вірних ділянках для вислуховування різних імітованих звуків серця та легень.

  Пристрій можна запускати з ПК або за допомогою спеціального пульту дистанційного керування. Динаміки у певних місцях дозволяють точно чути звукові аномалії. Додаткове програмне забезпечення не потрібне.

  Симулятор відтворює такі звуки легень:
  – нормальні;
  – шум тертя плеври;
  – астма;
  – часткова пневмонія;
  – бронхіт;
  – вологі хрипи;
  – хрипи, сопіння;
  – задишка інспіраторна/експіраторна;
  – стридор.

  Звуки серця:
  – дефект міжпередсердної перетинки;
  – відкрита артеріальна протока;
  – вроджений стеноз аорти;
  – стеноз клапана легеневої артерії;
  – нормальні дитячі серцеві тони – 90–110 ударів за хвилину;
  – дефект міжшлуночкової перетинки.

  Голосові звуки:
  – кашель;
  – булькотіння;
  – плач;
  – чхання;
  – задуха;
  – хрип.

 • Five year Pedi Airway trainer

  Тренажер дитини 5 років розроблений з реалістичною грудною кліткою та дихальними шляхами, що дозволяє практикувати правильну інтубацію педіатричних пацієнтів. Студенти можуть використовувати справжні інструменти, щоб оволодіти технікою інтубації та зменшити ймовірність травмування дихальних шляхів.

  Симулятор повнорозмірний, вкритий матеріалом, що на дотик та колір майже повністю імітує шкіру. Грудна клітка містить реалістичні органи.

  Повністю зчленовані голова, шия та щелепа, що дозволяє виконувати необхідні медичні маніпуляції. Анатомічно точний рот, язик, дихальні шляхи та стравохід, призначені для наочного порівняння відмінностей будови у немовлят, дітей та дорослих.

  М’яка шия дозволяє виконувати класичний прийом Селліка. Під час штучної вентиляції легень груди реалістично піднімаються. Спостерігається двостороннє розширення легень при вентиляції при позитивному тиску. Дихальні шляхи звужуються нижче голосових зв’язок.

  Інтубація. Через дихальні шляхи симулятора можна проводити інтубацію через лівий носовий отвір, трахею та рот за допомогою ларингоскопу або ендотрахіальної трубки.

  Легенева вентиляція. Проводити можна за допомогою апарату штучної вентиляції легень, при цьому спостерігаючи підйоми грудної клітки з двох боків. Щоб забезпечити доступ до дихальних шляхів, щелепою та шиєю симулятора можна маніпулювати для проведення прийому фіксування нижньої щелепи та язика з нахилом голови. Грудна клітка містить органи, завдяки чому можна виконувати її компресію.

  Гастростомічний порт. Тренажер містить зліва отвір для постановки гастростоми.

  Зуби та язик. Тренажер має зуби нормального розміру та язик.

  Діапазон доступних рухів. Руки та ноги м’які, обертаються за реалістичними направленнями. Суглоби міцні, тренажер нахиляється на тридцять градусів у попереку.

  Зони для ін’єкцій. Зони для введення розташовані в місцях дельтовидного та чотириголового м’яза для внутрішньом’язових та підшкірних ін’єкцій. Накладки легко знімаються та замінюються.

  Перев’язка. Руки, ноги та пальці не з’єднані, щоб можна було проводити вправи з перев’язуванням.

  Офтальмологічні вправи. Очі тренажеру відкривають та закривають, що дозволяє виконувати наступні вправи: введення препаратів в кон’юктивальний мішок, видалення чужорідних тіл, закапування крапель в очі.

 • Манекен серцево-легеневої реанімації та догляду за травмами 5-річної дитини

  Симулятор розроблений для опрацювання та вдосконалення базових навичок підтримки життя та СЛР. Можливості манекену наближені до реальних даних педіатричних пацієнтів, що дозволяє практично відпрацьовувати вправи на стиснення грудної клітки та виконання вентиляції легень, тоді як викладачі можуть стежити за результатами та отримувати якісні показники в режимі реального часу за допомогою OMNI.

  Манекени мають дихальні шляхи для інтубації, тренажер для ін’єкцій, зону для внутрішньокісткових ін’єкцій та відповідне моделювання артерій та вен.

  Реалістичні очі. Очі відкриваються та закриваються в реалістичних очних ямках.

  Дихальні шляхи. Анатомічно точні дихальні шляхи з хрящовою тканиною, що дозволяє інтубацію, відсмоктування рідин, звільнення від чужорідних тіл та виконання прийому Селліка.

  Артикуляційна шия. Повністю рухова шия, голова та щелепа дозволяють нахиляти голову, підборіддя, фіксувати щелепу та розгинати шию.

  Ін’єкційний тренажер. Тренувальна рука для ін’єкцій з численними венозними та артеріальними ділянками.

  Пульс. Пульсові ділянки в зоні сонної, плечової і  стегнової артерій та задні пульсові ділянки великогомілкової кістки.

  Внутрішньокістковий доступ. Внутрішньокісткова система для інфузій та ін’єкцій з реалістичними кістками гомілки. Дозволяє вливання рідини, крові та/або ліків безпосередньо в кістковий мозок гомілки.

  Особливості:
  – повністю артикулююча голова, шия та щелепа, що дозволяє нахилити голову/ підняти підборіддя, висунути щелепу та витягнути шию;
  – анатомічно точні дихальні шляхи з хрящовою тканиною, що дозволяє інтубацію, відсмоктування рідин та прийом Селліка;
  – тренувальна рука для ін’єкцій з численними венозними/артеріальними ділянками;
  – внутрішньокісткова система для інфузій та ін’єкцій з реалістичними кістками гомілки;
  – ШВЛ з підйомом грудей;
  – реалістичні внутрішні органи;
  – наближені до реальних рот, трахея, бронхи, легені та роздувний шлунок;
  – місця пульсу на сонних, плечових і стегнових артеріях.

 • Симулятор новонародженого пацієнта Super-Tory S2220

  Це високоточний симулятор, його реалістичні рухи кінцівок, обличчя та програмоване забарвлення шкіри дозволяють учням практикувати візуальну оцінку. Активні рухи, підтримка апарату ШВЛ та спостереження як за справжнім пацієнтом.

  Інноваційний симулятор включає в себе такі основні характеристики:
  – розмір відповідає розмірам тіла новонародженої дитини;
  – вкритий м’якою та еластичною шкірою;
  – імітуються звуки плачу дитини;
  – очі відкриваються та закриваються;
  – динамічний рот;
  – руки, ноги, зап’ястя рухаються в суглобах;
  – пронація та супінація передпліччя;
  – пуповина, що реалістично від’єднується;
  – симуляція судом: поодинокі, груп м’язів або всього тіла;
  – підйом грудної клітки з обох боків при диханні;
  – звуки серця та легень, пульс, що пальпується.

  Неврологія

  Симулятор здатен імітувати плач, кректання з видимими рухами роту, моргання очей, судоми, гіпертонус, гіпотонус та дистонію.

  Дихальні шляхи

  Анатомічно точна порожнина роту та дихальні шляхи:
  – назотрахеальна / оротрахеальна інтубація (ЕТТ, ларенгіальний повітровід);
  – потрійний прийом Сафара;
  – інтубація стравоходу;
  – розміщення трубки NG / OG;
  – підтримка роботи з мішком Амбу;
  – гіперекстензія шиї та згинання дихальних шляхів шиї з регістрацією подій;
  – визначення глибини інтубації;
  – спонтанне, безперервне дихання;
  – мінливі частоти дихання та співвідношення вдиху/видиху;
  – програмований однобічний підйом та спад грудної клітки;
  – однобічні звуки легені, синхронізовані з частотою дихання;
  – програмовані ретракції, шум;
  – синхронізована перемежована примусова вентиляція легень;
  – підтримання штучної вентиляції легень з позитивним тиском в кінці видиху;
  – динамічний контроль дихальних шляхів та легень;
  – двобічна бронхіальна резистентність;
  – підтримується відлік часу вентиляції в режимі реального часу;
  – двобічні ділянки пневмотораксу підтримують декомпресію голкою та введення грудної трубки;
  – підтримка моніторингу EtCO2 з використанням реальних датчиків та контрольних приладів.

  Кровообіг

  Вбудовані діоди імітують ділянки, що сигналізують про ціаноз, блідість та почервоніння з мінливою інтенсивністю. Підтримується ручна перевірка часу капілярного наповнення лівої ноги. Програмоване тім’ячко: запале, нормальне та випукле. Виявляються імпульси плечові, стегнові, пупкові, променеві, моніторинг артеріального тиску можна проводити за допомогою справжньої манжети. Вислуховуються звуки Короткова.

  Серце

  Включає в себе велику бібліотеку ритмів ЕКГ з варіаціями ритму, що налаштовуються.
  Підтримка моніторингу ЕКГ та дихальної активності з використанням реальних пристроїв.

  Відстеження якості СЛР в режимі реального часу:
  – час СЛР;
  – глибина / швидкість натискання;
  – перерви між натисканнями;
  – швидкість вентиляції;
  – надмірна вентиляція.
  Вбудований датчик глибини натискання на грудну клітку дозволяє проводити ефективну СЛР, результати можна спостерігати за активністю ЕКГ, за необхідністю допускається використання дефібрилятора.

  Судинний доступ

  Катетеризація IV: болюс, інфузія та забір зразків:
  – рука;
  – голова;
  – пуповина.

  Пупкова катетеризація: безперервна інфузія та забір зразків. Є можливість проведення інфузії великогомілкової кістки.

  Травна система

  – програмоване здуття живота;
  – катетеризація сечовивідних шляхів;
  – нормальні та аномальні звуки кишечнику.