Лікувальна робота проводиться співробітниками кафедри базі клінічних відділень Обласного клінічного центру урології і нефрології ім. В.І. Шаповала, а саме загальноурологічного відділення № 1, трансплантації нирки № 2, малоінвазивних методів лікування № 3, онкоурології № 5, урогенітального туберкульозу № 6, андрології № 8 і нефрології та перитонеального діалізу № 10, а також на базі Університетської клініки ХНМУ. 4-е відділення ОМКЦУН очолюють професори та доценти кафедри, інші мають кафедрального куратора.
Усі співробітники кафедри беруть безпосередню участь у діагностично-лікувальному процесі Центру, веденні хворих, чергуванні у Центрі, у санітарній авіації, у консультативній допомозі на дому, у клінічних розборах, конференціях, нарадах, «днях фахівця», надають консультативну допомогу в інших відділеннях Центру, лікувальних закладах міста й області, підшефних ЦРЛ.
З ініціативи та за безпосередньої участі працівників кафедри в Центрі впроваджено низку нових сучасних діагностичних та лікувальних методик, у тому числі унікальних, що не мають світових аналогів, зокрема: ультразвукове й рентгенологічне обстеження сечостатевої системи; тонкоголкова біопсія передміхурової залози, біопсія нирок; черезшкірна аспіраційна пункція кіст нирок; діагностика й лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, лікування простатиту та лікування безплідності чоловіків; лікування імпотенції, у т. ч. методом ендофалопротезування; операції по зміні статі; дистанційне й контактне дроблення каменів нирок, сечоводів, сечового міхура; трансуретральна резекція поверхневого раку сечового міхура, аденоми та раку передміхурової залози на ендоскопічному устаткуванні; ендоскопічне «холодне розсічення» стриктур уретри й сечоводів; лікування сечостатевого туберкульозу; радикальне видалення сечового міхура з формуванням штучного сечового міхура зі збереженням природного сечовипускання; радикальне видалення передміхурової залози при її раку; проведення хворим на хронічну ниркову недостатність перитонеального діалізу й гемодіалізу, а також родинної трансплантації нирки.
Співробітники кафедри в середньому на рік лікують та консультують близько 10000 пацієнтів і виконують понад 1500 операцій.