Харків невипадково є науковою та інтелектуальною столицею України. Незважаючи на відносно молодий вік, у нашому місті є багато вищих навчальних закладів України, працюють науково-дослідні інститути. Цілі династії видатних вчених міста робили і роблять різноманітні наукові відкриття та є лауреатами міжнародних премій та гран-прі. Все це відбувається завдяки наполегливій розумовій праці студента, яка розпочинається від самого початку студентського життя в університеті.

Харківський національний медичний університет є не тільки найстарішим медичним закладом України, а й одним з найкращих у галузі підготовки якісних та кваліфікованих лікарів. Професійний лікар відрізняється саме тим, що його знання не обмежуються лише медичними навичками та навколо медичними науками, але й відрізняються широким спектром інших знань, які мають допомагати йому в тяжкій праці.

Історія клубу

Для організації студентського товариства та розширення кругозору молоді в 2008 році було створено інтелектуальний клуб «Що? Де? Коли», який з самих перших днів набув великої популярності серед студентів університету, та вже через рік свого існування нараховував 70 студентів.

У рамках клубу були організовані щонедільні тренування, чітко регламентовані ігри за звання чемпіона ХНМУ, які проводяться між усіма факультетами двічі на рік у конференц-залі. У 2011 р. збірна команда інтелектуального клубу ХНМУ дебютувала на Харківських змаганнях. Після перемоги за запрошенням Олександра Друзя вона відвідала міжнародні змагання в Санкт-Петербург, де посіла 5-е місце. Також в університетських іграх з 2011 року формувалися команди із професорсько-викладацького складу. У 2013 р. нарешті було проведено окрему міжфакультетську гру серед викладачів ХНМУ, де перемогу одержала команда II медичного факультету. За роки існування клубу його чемпіонами ставали команда I медичного факультету (чотири рази), команди медико-профілактичного та стоматологічного факультету (по тричі). Призом були сова та дипломи, а кращі гравці клубу отримували індивідуальну сову та грамоту.

У 2014 році під час зимової гри клуб «Що? Де? Коли» ХНМУ відзначив своє п`ятиріччя та підбив деякі підсумки. За ці 5 років в іграх, тренуваннях, та різноманітних змаганнях всіх рівнів брали участь понад 300 студентів, викладачі. Підкорилися висоти чемпіонів Харкова та області, до університету неодноразово були надіслані вдячні листи за проведення ігор та завойовані перші місця. Також був сформований список гравців, які зробили найбільший внесок в розвиток клубу: Андрій Овсяніков, Роберт Сурманідзе, Борис Касьянов, Таісія Богданова (І медфакультет), Дмитро Димшиць, Олександр Шапаренко, Кетеван Гамісонія, Наталія Степаненко (ІІ медфакультет), Наталія Єфременко, Ігор Товстуха (ІІІ медфакультет), Павло Федощенко, Ксенія Поповіч, Маргарита Майорова (IV медфакультет), Костянтин Гнідий, Наталія Дорош, Артем Куров (стоматологічний факультет). Кращими гравцями клубу за ці роки ставали чотири рази Артем Куров із команди стоматологічного факультету, двічі Андрій Овсяніков та одного разу Антон Кравченко з першого медичного факультету. Також у 2014 р. відбулися вибори нового Президента клубу яким замість Романа Єлісєєва став Тимофей Попов – студент стоматологічного факультету.

Інтелектуальний клуб «Що? Де? Коли» Харківського національного медичного університету завжди радий бачити у своїх рядах розумну молодь, що прагне до інтелектуального розвитку! Ми чекаємо на Вас