За результатами конкурсних відборів у 2022/2023н.р. 396 студентів 4-х та 5-х курсів стоматологічного та медичних факультетів скористалися чудовою нагодою пройти літню практику, навчання та стажування у таких країнах, як: Туреччина, Польща, Велика Британія, Грузія, Німеччина, Литва.

Завдяки реалізації програмам академічної мобільності студенти ХНМУ мають можливості здобути знання та перейняти досвід іноземних медиків, ознайомитися з дещо іншими педагогічними методами, набути нових компетенцій, а також розширити свій світогляд та збагатитися культурно.

Університет отримує багато позитивних відгуків від студентів, які вже скористалися такою нагодою та пройшли навчання в університетах-партнерах.

Клініка Заксенхаузен, м. Франкфурт

Для мене практика у клініці Заксенхаузен стала цікавим досвідом та пройшла доволі захоплююче. Ми мали можливість відвідати різні відділення, які для нас були більш цікавими. Під час практики ми спостерігали за тим, як проводиться прийом пацієнтів у гінекологічному відділенні та ранковий обхід пацієнтів хірургічного відділення. Ми були присутніми на проведенні операцій, а також спостерігали за процесом виведення з наркозу пацієнтів. Дуже цікаво було спілкуватися з лікарями та співробітниками клініки, на всі наші питання ми отримали обґрунтовану відповідь.

Щиро дякую за надану можливість стажування та отриманий досвід!

Лахно Марина

Клінічні бази Кембриджського університету

Щиро дякуємо нашому університету за можливість торкнутися тої особливої та неповторної атмосфери, що створили для нас організатори заходу. За 7 тижнів стажування ми здобули навички і досвід міжнародного рівня в одному з найкращих університетів світу. Нам надали можливість відвідати безліч відділень і бути частиною команди у робочому процесі.

Мені випала честь познайомитися з ортопедичною, кардіологічною та дерматологічною командами і бути невід’ємним членом колективу, набувати практичні знання поряд з професіоналами. На кожній з ротацій була можливість відвідувати як операційні і бути активними учасниками, так і допомагати лікареві на прийомі у клініці та вдосконалювати навички збору історії хвороби. Особисто мені пощастило бути на операціях з ендопротезування нижньої та верхньої кінцівок, ангіографії, імплантації песмейкера (і навіть бути на одній з них в якості перекладача), виконання біопсії та ін.
Це місце закарбується в моїй пам’яті надовго, а досвід і набуті навички будуть втілюватися у нашій майбутній медицині.

Щиро дякую!

Колосовська Дарина

Університет Чукурова, м. Адана

Ми студентки 5 курсу 4 медичного факультету Шенгелія Тамарі та Поліна Бородіна взяли участь у програмі Erasmus+ та навчалися в університеті Чукурова, м. Адана, Турція на період з 14 лютого по 30 липня.

Нас щиро зустрів міжнародний офіс університету Чукурова, призначив peer-student заздалегідь на період адаптації. Peer- student – це студент, котрий розмовляє на англійській мові та супроводжує на всіх етапах пристосування до нового місця, що виявилося дуже зручнім та корисним.

Перша неділя була запрограмована як орієнтаційна, де ми мали змогу познайомитися з нашими колегами та зрозуміти структуру навчання, розклад та ознайомитися з кампусом.

З другої неділі ми почали наш практичний курс. Навчальний план ми обирали в Україні до приїзду, відповідно до нашого розкладу в ХНМУ. Курс складався з 7 основних предметів, що проходили тижнево (мінімум 2 тижні на один предмет).

Весь курс проходив в університетській лікарні, де ми мали змогу брати участь у первинних оглядах, розборах клінічних кейсів, операціях.

Завдяки специфіці регіонального розташування та багатопрофільності лікарні, ми побачили різноманітні та дуже рідкі генетичні, метаболічні та ендокринні захворювання. На цій практиці ми мали змогу відвідувати та асистувати на операціях загального та спеціального профілю (загальна хірургія, ортопедія та травматологія, гінекологія та акушерство, отоларингологія, нейрохірургія).

Ми були під кураторством професорів з відділення, які володіли англійською мовою, але іноді виникали мовні труднощі. Не можемо не підкреслити індивідуальний підхід до нас двох, бо ми мали один розклад, одного професора, які відповідали на всілякі наші запитання, прохання на розбір тем та йшли нам на зустріч та показували усю внутрішню роботу лікарні.

Фінансова сторона програми – Erasmus+ виділив нам кошти одномоментно, які покривали затрати на проживання, харчування на транспортні затрати. Ми могли вибрати місце проживання, але згодились на гуртожиток у кампусі, чому ми не пожалкували ні разу, бо це дуже близько до лікарні та умови були більш чим комфортні.

Ми дуже вдячні та щасливі, набутому не тільки соціальному, але найголовніше професійному досвіду, який ми отримали в університеті Чукурова.

Окремо хочемо виразити вдячність блискучій роботі голові міжнародного відділу університету Чукурова Semra Sadik Krupka та нашому міжнародному офісу.

м. Тернопіль

Ми вдячні відділу міжнародних зв’язків ХНМУ за можливість вдосконалити  свої практичні навички та отримати незабутні враження.

студенти I мед. факультету

м. Баку

Я вдячна кожному співробітнику і просто мешканцю Баку за привітність та комфортне перебування.

студентка стоматологічного факультету

м. Андижан

Спочатку хочемо подякувати ХНМУ за можливість відвідати чудове, сонячне місто Андижан, Узбекистан. Під час стажування ми познайомилися з культурою і менталітетом цієї країни. Нас зустріли дуже і дуже тепло (настільки, що потрапили в місцеві новини по телевізору).

Люди доброзичливі, знайшли багато друзів, здружилися з ними настільки, що не хотілось повертатися.

Навчання було на вищому рівні, багато чому навчилися, дякуємо окремо Андижанському державному медичному інституту за доступ до пацієнтів, заняття проходили продуктивно, приїхали в Україну з новими знаннями, обов’язково поділимося. Вечорами не нудьгували, пізнавали місто, культуру, гуляли, веселилися, вчилися, великий досвід отримали під час поїздки. З нетерпимістю і трепетом чекаємо нові програми з обміну студентами від нашого вишу, так як ми вже їдемо).

Ще раз, спасибі ХНМУ і АДМІ за співпрацю з нами

студенти III медичного факультету

м. Франкфурт-на-Майні

Мене звати Аліна Валентьєва, я студентка 5 курсу ІІ медичного факультету. Я дуже вдячна Міжнародному відділу ХНМУ та організаторам стажування групи студентів нашого університету у клініці Зансенхаузен за можливість отримати новий незабутній професійний досвід.

Програма нашого стажування була надзвичайно цікавою, корисною та насиченою. І це було неймовірно! Ми з колегами-студентами мали змогу не тільки брати активну участь у підготовці до операції (аналізувати попередні дослідження, які були проведені перед операцією та обговорювати план подальшого лікування), але й асистували професору Пламену Стайкову під час операції. Я дуже вдячна професору за його професіоналізм, за наше навчання, за уважне ставлення до нашої групи. Також хочу подякувати медичному персоналу клініки Зансенхаузен та пані Лідії за теплий прийом та підтримку кожного члена нашої групи. Стажування у найкращій клініці Німеччини дало нам змогу побачити передові технології власними очима. А ще стажування подарувало мені незабутні враження (ми гуляли по вечірньому Франкфурту, відвідували музей Гете, Гейдельберський замок та стародавній університет).

Ще раз хочу висловити величезну подяку за надані можливості та знання, за приємні та теплі враження від стажування Міжнародному відділу ХНМУ, організаторам стажування, професору Пламену Стайкову. Ви надихаєте, ви мотивуєте!