Студенти університету долучилися до роботи в Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Інституті загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева, у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону, Харківській клінічній лікарні на залізничному транспорті № 1, Обласній клінічній лікарні, Швидкій медичній допомозі тощо.

Здобувачі освіти ХНМУ приєдналися до місії «Лікарі без кордонів» у Харкові, їх завданням було:

– координація проєкту, що дозволяє отримати необхідну інформацію про забезпечення лікарень та мобільних клінік на станціях метро необхідними медикаментами та обладнанням;

– надання консультацій та порад щодо збереження психічного здоров’я в умовах війни на станціях харківського метро. У співпраці з лікарями та службами станцій метрополітену забезпечували нужденних необхідними ліками, засобами гігієни і тощо;

– підтримували роботу «гарячої лінії», для забезпечення медикаментами інсулінозалежних пацієнтів Харківщини.

Налагоджена комунікація та партнерство з наступними установами та організаціями: Street Culture, «Медицина без кордонів», Харківська ГО «Волонтери Mova Life», «Help Group», «Харків-СОС», Тель-Авіва «Joint», ГО «Сокільники», штаб «Серце до серця», «KHLIB MTU», БФ «КРИЛА НАДІЇ», ВБО «Help Age», табір «Славутич», табір «Дорожник», БФ «ТИ ПОТРІБЕН», ГО «Харків Еко Сіті», БФ «Станція Харків», БО «ХБФ Будинок Молоді та дітей УМСА» та інші.

Для населення  Харкова та області був організований певний спектр надання допомоги: евакуація людей на вокзал до поїздів, закупка та доставка їжі, одягу та ліків у місцеві лікарні та польові військові шпиталі та цивільним громадянам, що залишилися без житла.

Наші студенти взяли активну участь у зборі коштів для медичної допомоги Харківській Теробороні. На ці кошти було зібрано комплектуючі аптечки IFAK (протизапальні, знеболюючі засоби, антибіотики, протиопікові пов’язки, бандажі та інші важливі медичні засоби (рукавиці, катетери, трубки).

Зараз наші студенти активно беруть участь у реалізації програми згідно з умовами меморандуму, що укладений між Харківською обласною радою та Українським фондом швидкого реагування, яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США. Вже відбулися відвантажування гуманітарної допомоги на громади Харківської області.

Студенти вишу займаються волонтерством не тільки у Харкові, а й за місцем свого перебування.