Алгоритм дій для осіб, які перебували в контакті з хворими на COVID-19

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» особи, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 підлягають ОБОВ’ЯЗКОВІЙ САМОІЗОЛЯЦІЇ СТРОКОМ НА 14 ДНІВ.

Рішення про самоізоляцію контактних осіб приймає сімейний лікар після проведення епідеміологічного розслідування. На період самоізоляції видається листок непрацездатності, який оплачується в розмірах і в порядку, встановлених законодавством для осіб, визнаних тимчасово непрацездатними внаслідок захворювання. Під час самоізоляції рекомендовано щоденне вимірювання температури та оцінка скарг. Окрім цього, галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я встановлено необхідність проведення тестування контактних осіб методом ПЛР на першу та чотирнадцяту добу або тестування методом ІФА ІgM на чотирнадцяту добу. Тестування проводять лікар та медична сестра, які надають первинну медичну допомогу. Також лікар вносить інформацію про осіб, які потребують самоізоляції до електронного сервісу «Дій вдома».

Контактною особою визначається:

• Особа, яка проживає в одному домогосподарстві (квартирі, будинку) з хворим на COVID-19.

• Особа, яка мала прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад рукостискання, обійми).

• Особа, яка мала незахищений (без використання засобів індивідуального захисту) контакт із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад перебування в зоні пацієнта під час кашлю, чи доторкання руками до використаних серветок).

• Особа, яка контактувала із хворим на COVID-19 на відстані до 1 метру протягом 15 хвилин і більше, за умов НЕ використання засобів індивідуального захисту (маски, рукавичок).

• Особа, яка перебувала у закритому середовищі (аудиторія, кабінет, кімната) з хворим на COVID-19 на відстані до 1 метру протягом 15 хвилин і більше.

• Працівники закладів охорони здоров’я, лабораторій, патологоанатомічних та судово-медичних бюро, які працювали з хворим на COVID-19.

• Контакт у літаку в межах двох сидінь із хворим на COVID-19.

Якщо ви були в контакті з хворим на COVID-19, вам необхідно терміново звернутися за телефоном до свого сімейного лікаря, який організує проведення необхідного обстеження і видачу лікарняного листка на період самоізоляції.