На кафедрі гігієни та екології проходження інтернатури випускниками другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальностями 221 «Стоматологія», 222 «Медицина», 228 «Педіатрія» галузі знань 22 «Охорона здоров’я» проводиться відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 22.06.2021 № 1254 «Про затвердження Положення про інтернатуру». Згідно з цим наказом з переліку спеціальностей для підготовки в інтернатурі виключена спеціальність «Загальна гігієна».
На кафедрі на післядипломному етапі інтернам у галузі знань 222 «Медицина» проводиться викладання дисципліни «Радіаційна медицина» відповідно до розкладу суміжних циклів для лікарів-інтернів. Інтерни опановують закономірності формування променевого навантаження населення, його оцінку, основи біологічної дії джерел іонізуючого випромінювання та протирадіаційний захист, методи та засоби вимірювання рівнів радіації та концентрації радіонуклідів у повітрі, воді, харчових продуктах, радіоактивних забруднень поверхонь оточуючого середовища. Особлива увага приділяється гігієнічній оцінці протирадіаційного захисту медичного персоналу і радіаційній безпеці пацієнтів під час застосування радіонуклідів та інших джерел іонізуючого випромінювання в закладах охорони здоров’я. Кафедра забезпечена законодавчими документами з розділу «Радіаційна медицина», інформаційно-методичними матеріалами, переглянуті та оновлені методичні розробки для практичних занять. Заняття з інтернами проводить к.мед.н., доцент кафедри Перцев Д.П.
Щорічно кафедрою проводиться цикл тематичного удосконалення «Вибрані питання харчування здорової і хворої людини в медичній практиці лікаря» розроблений для фахівців практиків. Основна мета курсу полягає в наданні сучасних знань про принципи здорового харчування, особливості дієтотерапії при різних захворюваннях, профілактику захворювань за допомогою дієтичних рекомендацій, а також принципи розробки індивідуальних планів харчування для пацієнтів з хронічними хворобами. Цикл користується високим попитом серед медичних фахівців, адже сприяє підвищенню професійної кваліфікації лікарів та поглибленню їхніх знань у сфері харчування, що є важливим аспектом у збереженні та покращенні здоров’я пацієнтів.