Освітній процес на кафедрі медичної та біоорганічної хімії

На кафедрі проводиться підготовка здобувачів освіти за освітньо-професійними програмами:
1) «Медицина», «Стоматологія», «Педіатрія» другого магістерського рівня;
2) «Лабораторна діагностика», «Сестринська справа» першого (бакалаврського) рівня.
Вивчаються освітні компоненти «Медична хімія», «Медична та біоорганічна хімія», «Біоорганічна хімія», «Медична хімія» (біонеорганічна, біоорганічна, фізична та колоїдна хімія), «Аналітична хімія».
При підготовці здобувачів освіти на кафедрі широко використовуються сучасні методи навчання:
– електронно-інформаційний (мультимедійні презентації, відеоматеріали, методичні рекомендації);
– контрольний (тести, ситуаційні завдання оцінки практичних навичок);
– науковий (студенти залучаються до наукової роботи кафедри та беруть участь у студентських конференціях, що проводяться на кафедрі, в університеті та за його межами).
У 2021 р. в навчальний процес на кафедрі впроваджені технології дистанційного навчання: розроблені електронні варіанти методичних вказівок для кожної теми з медичної хімії, біоорганічної хімії, медичної та біоорганічної хімії (українською та англійською мовами) та українською мовою з аналітичної хімії; підготовлені відео лабораторних робіт, відеолекції, розроблені засоби контролю (тестові завдання, індивідуальні завдання) та додаткові матеріали, (таблиці та схеми). На підставі цих матеріалів викладачами кафедри розроблені та акредитовані дистанційні курси «Медична хімія», «Біоорганічна хімія», «Медична та біоорганічна хімія», «Аналітична хімія» що розміщені у системі Moodle ХНМУ і що дозволяють кожному студенту отримати повну інформацію з теми та опанувати практичні навички.

Практична підготовка здобувачів освіти відбувається на практичних заняттях із дисциплін, невід’ємною складовою яких є лабораторні роботи з кожної теми.
У співробітництві з Національним медичним університетом ім. О. О. Богомольця та Львівським національним медичним університетом ім. Д. Галицького створені 4 республіканські підручники трьома мовами (в т. ч. один англ. мовою.).
Викладачами кафедри розроблено і видано 18 навчальних посібників, із них 7 – англійською мовою; 2 навчальних посібники видані за рекомендацією МОН і МОЗ України.
Всі лабораторно-практичні заняття для студентів усіх спеціальностей забезпечені методичними вказівками для самостійної аудиторної та позааудиторної роботи – 192 (укр., англ.), вони виконані в електронному варіанті, представлені у вигляді презентацій, забезпечують якісний навчальний процес в умовах дистанційного навчання.
На кожному занятті студенти мають змогу виконувати лабораторну роботу. В умовах дистанційного навчання ці роботи вивчаються симуляційно з застосуванням відеофільмів (240), створених викладачами кафедри.