Наразі на кафедрі гігієни, епідеміології, дезінфектології та професійних хвороб проводиться підготовка здобувачів освіти за освітньо-професійними програмами та вивчаються освітні компоненти гігієни дітей та підлітків, гігієни праці, гігієни харчування, дезінфекційної справи, епідеміології, загальної гігієни, комунальної гігієни, лабораторних досліджень факторів навколишнього середовища, професійної патології.
Перелік освітньо-професійних програм:
- ТУ «Стратегія і тактика інфекційного контролю в лікувально-профілактичних закладах» (лікарі-епідеміологи, лікарі-терапевти, лікарі загальної практики – сімейні лікарі, лікарі-педіатри, лікарі-інфекціоністи, лікарі-інфекціоністи дитячі, лікарі-дезінфекціоністи) (0,5 місяця).
- ТУ «Профілактика та заходи боротьби з інфекціями, пов’язаними з наданням медичної допомоги» (лікарі-епідеміологи, лікарі-терапевти, лікарі загальної практики – сімейні лікарі, лікарі-педіатри, лікарі-інфекціоністи, лікарі-інфекціоністи дитячі, лікарі-дезінфекціоністи) (0,5 місяця).
- ТУ «Пест контроль як складова система біобезпеки» (лікар-епідеміологи, лікарі-дезінфекціоністи) (0,5 місяця).
- ТУ «Лабораторний контроль якості дезінфекції та стерилізації» (лікарі-епідеміологи, лікарі-терапевти, лікарі загальної практики – сімейні лікарі, лікарі-педіатри, лікарі-інфекціоністи, лікарі-інфекціоністи дитячі, лікарі-дезінфекціоністи) (0,5 місяця).
- ТУ «Імунопрофілактика інфекційних хвороб» (лікарі-епідеміологи, лікарі-терапевти, лікарі загальної практики – сімейні лікарі, лікарі-педіатри, лікарі-інфекціоністи, лікарі-інфекціоністи дитячі, лікарі-дезінфекціоністи) (0,5 місяця).
- ТУ «Профілактика харчових токсикоінфекцій та отруєнь» (лікарі-епідеміологи, лікарі-терапевти, лікарі загальної практики – сімейні лікарі, лікарі-педіатри, лікарі-інфекціоністи, лікарі-інфекціоністи дитячі, лікарі-дезінфекціоністи) (0,5 місяця).
- ТУ «Епідеміологія та профілактика парентеральних інфекцій (ВІЛ/СНІД та вірусні гепатити)» (лікарі-епідеміологи, лікарі-терапевти, лікарі загальної практики – сімейні лікарі, лікарі-педіатри, лікарі-інфекціоністи, лікарі-інфекціоністи дитячі, лікарі-дезінфекціоністи) (0,5 місяця).
- ТУ «Епідеміологічний нагляд за інфекціями дихальних шляхів» (лікарі-епідеміологи, лікарі-терапевти лікарі загальної практики – сімейні лікарі, лікарі-педіатри, лікарі-інфекціоністи, лікарі-інфекціоністи дитячі, лікарі-дезінфекціоністи) (0,5 місяця).
- ТУ «Епідеміологічний нагляд за особливо небезпечними інфекціями» (лікарі-епідеміологи, лікарі-терапевти, лікарі загальної практики – сімейні лікарі, лікарі-педіатри, лікарі-інфекціоністи, лікарі-інфекціоністи дитячі, лікарі-дезінфекціоністи) (0,5 місяця).
- ТУ «Епідеміологічна діагностика інфекційної та неінфекційної захворюваності» (лікарі-епідеміологи, лікарі-терапевти, лікарі загальної практики – сімейні лікарі, лікарі-педіатри, лікарі-інфекціоністи, лікарі-інфекціоністи дитячі лікарі-дезінфекціоністи) (0,5 місяця).
- ТУ «Актуальні питання сказу та правця з позиції епідеміології» (лікарі-епідеміологи, лікарі-терапевти, лікарі загальної практики – сімейні лікарі, лікарі-педіатри, лікарі-інфекціоністи, лікарі-інфекціоністи дитячі, лікарі-дезінфекціоністи) (0,5 місяця).
- ТУ «Особливості лабораторних досліджень факторів виробничого середовища» (лікарі з гігієни праці, лікарі з загальної гігієни, лікарі-профпатологи, лікарі-лаборанти-гігієністи).
- ТУ «Профілактика шкідливої дії хімічних та фізичних факторів виробничого середовища як запорука збереження громадського здоров’я» (лікарі з гігієни праці, лікарі з загальної гігієни, лікарі-профпатологи, лікарі з комунальної гігієни, лікарі-лаборанти-гігієністи з дослідження фізичних факторів навколишнього середовища, лікарі-лаборанти-гігієністи, лікарі з радіаційної гігієни) (0,5 місяця).
- ТУ «Екогігієнічні питання навколишнього середовища» (лікарі з загальної гігієни, лікарі з комунальної гігієни, лікарі-лаборанти-гігієністи, лікарі-лаборанти-гігієністи з дослідження хімічних факторів навколишнього середовища, лікарі з гігієни праці, лікарі-профпатологи, лікарі з радіаційної гігієни) (0,5 місяця).
- ТУ «Гігієнічні аспекти вивчення стану навколишнього і виробничого середовища» (лікарі з гігієни праці, лікарі з загальної гігієни, лікарі-профпатологи, лікарі з комунальної гігієни, лікарі-лаборанти-гігієністи, лікарі з радіаційної гігієни, лікарі з гігієни харчування, лікарі з гігієни дітей і підлітків) (0,5 місяця).
- ТУ «Організація та проведення атестації робочих місць за умовами праці» (лікарі з гігієни праці, лікарі з загальної гігієни, лікарі-профпатологи, лікарі-лаборанти-гігієністи) (0,5 місяця).
- ТУ «Громадське здоров’я: сучасність та перспективи розвитку» (для лікарів лікувального, педіатричного і медико-профілактичного профілю, а також фахівців з вищою немедичною освітою центрів громадського здоров’я, ДУ ОЛЦ МОЗ, Держпродспоживслужби та Держпраці України) (0,5 місяця).
- ТУ «Організація проведення медичних оглядів робітників шкідливих професій» (для профпатологів та лікарів, які беруть участь у проведенні попередніх і періодичних медичних оглядів) (0,5 місяця).
- ТУ «Організація проведення медоглядів працівників шкідливих професій з елементами дистанційного навчання» (для профпатологів та лікарів, які беруть участь у проведенні попередніх і періодичних медичних оглядів) (0,5 місяця).
- ТУ «Професійна патологія та вибрані питання терапії» (для профпатологів та лікарів, які беруть участь у проведенні попередніх і періодичних медичних оглядів та надають медичну допомогу робітникам промислових підприємств і сільського господарства) (0,5 місяця).
- ТУ «Лабораторні дослідження під час кризових ситуацій» (лікарі з загальної гігієни, лікарі з комунальної гігієни, лікарі-лаборанти-гігієністи, лікарі-лаборанти-гігієністи з дослідження хімічних факторів навколишнього середовища, лікарі з гігієни праці, фахівці з вищою немедичною освітою) (0,5 місяця).
- Спеціалізація «Епідеміологія» (5 місяців).
- Спеціалізація «Епідеміологія» (2 місяці).
- Спеціалізація «Дезінфекційна справа» (1 місяць).
- Спеціалізація «Професійна патологія» (3 місяці).
- Спеціалізація «Загальна гігієна» (3 місяці).
- Спеціалізація «Гігієна праці» (3 місяці).
- Спеціалізація «Гігієна праці» (1 місяць).
- Спеціалізація «Лабораторні дослідження факторів навколишнього середовища» (3 місяці).
- Спеціалізація «Лабораторні дослідження факторів навколишнього середовища» (1 місяць).
- ПАЦ «Лабораторні дослідження факторів навколишнього середовища» (для спеціалістів з вищою немедичною освітою, випускники природничих факультетів університетів, педагогічних інститутів, технічних ЗВО, які атестуються, за умови погодження з МОЗ України) (1 місяць).
- ПАЦ «Лабораторні дослідження хімічних факторів навколишнього середовища» (лікарі-лаборанти-гігієністи з дослідження хімічних факторів навколишнього середовища, лікарі-лаборанти-гігієністи) (1 місяць).
При підготовці здобувачів освіти на кафедрі широко використовуються наочні та практичні методи навчання, а також сучасні методи дистанційного навчання, відеоконференції у форматі лекцій або семінарів. Зв’язок студентів з викладачем забезпечують різноманітні сучасні платформи, такі як: Zoom, Moodle, Google (meet, klassroom, forms) тощо.
Загалом на кафедрі видано декілька підручників, серед яких «Епідеміологія» та «Дезінфектологія – дезінфекція, стерилізація, дезінсекція, дератизація» є актуальними, 8 монографій, створено близько 40 навчальних посібників, у тому числі для самостійної підготовки.
Кафедра є опорною кафедрою МОЗ України щодо викладання дисциплін «епідеміологія», «дезінфектологія», «гігієна праці», «професійна патологія» та «гігієна дітей та підлітків».
Проводиться підготовка наукових кадрів за освітньо-науковою програмою «епідеміологія», «дезінфектологія» та «гігієна».