Виробнича практика в умовах воєнного стану

05.06.2024

Студенти ІV медичного факультету ІІІ курсу спеціальності «Технології медичної діагностики та лікування» проходять практичну підготовку з клінічної лабораторної діагностики в клініко-діагностичній лабораторії Університетської клініки ХНМУ.

Під керівництвом завідувачки кафедри клінічної лабораторної діагностики, професорки Ольги Залюбовської, доцентки Юлії Авідзби та викладачів – керівників практичної підготовки, здобувачі освіти опановують такі практичні навички:

• роботи з електронною медичною апаратурою, вимірювальними приладами;
  • виготовлення нативних та забарвлених препаратів, їх мікроскопування;
  • підготовки біологічного матеріалу для досліджень та оцінювання результатів;
  • ведення медичної документації.

Також здобувачі освіти ІV медичного факультету І курсу спеціальності «Терапія та реабілітація» проходять клінічну практику з фізичної терапії та ерготерапії при порушеннях діяльності серцево-судинної та дихальної систем на базі Університетської клініки ХНМУ у відділенні медичної реабілітації.

Здобувачі освіти беруть участь:

• у розробці комплексів лікувальної гімнастики при різних захворюваннях;
  • у здійсненні контролю за станом людини під час проведення фізіотерапевтичних маніпуляцій;
  • у проведенні процедур: кінезіотерапія, постуральний дренаж, дихальна гімнастика, вправи керованого дихання, лікувальна фізкультура;
  • у проведенні функціональних тестів: тест з 6-хвилинною ходьбою, кардіореспіраторний навантажувальний тест (тредміл тест, велоергометрія).

Під час проходження практики здобувачі освіти опановують навички своєї майбутньої професії. Студенти задоволені, що, попри воєнний стан, мають змогу проходити практику безпосередньо на робочому місці, працювати на сучасних апаратах та приладах.