Візит Франсуа Понса до ХНМУ

24.04.2024

17 квітня 2024 р. з офіційним візитом Харківський національний медичний університет відвідав Генеральний медичний інспектор, Директор з освіти Служби охорони здоров’я армії Франції професор Франсуа Понс.

Знайомство з Фансуа Понсом вперше відбулося під час впровадження курсу «Surgery damage control» для військових й цивільних хірургів, які працюють з важко травмованими внаслідок бойових дій. Професор Понс – розробник даного 3-денного курсу. Навчання проводяться у рамках діючого Меморандуму між Департаментом охорони здоров’я Харківської обласної військової адміністрації та ГО «Mehad (ex-UOSSM France)» інструкторами – співробітниками кафедри хірургії № 4 Віталієм Макаровим, Констянтином Смоляником, Володимиром Феськовим та куратором анестезіологічного напрямку – завідувачкою кафедри медицини катастроф та військової медицини Юлією Волковою.

На сьогодні було проведено 8 зазначених тренінгів. Навчання пройшли 22 військових і 26 цивільних діючих лікарів-хірургів з Харківського, Полтавського, Дніпровського, Запорізького та Сумського регіонів.

Даний візит професора є завершальною частиною 2-ї фази проєкту. Також Франсуа Понс планує приєднатися до команди ХНМУ у якості співробітника кафедри.

Довідка

Професор Франсуа Понс – дуже відома людина. Серед його відзнак – Національний консультант з вісцеральної й судинної хірургії збройних сил Франції, член «Спеціальної експертної групи військових хірургів НАТО», колишній Директор Школи Валь-де-Грас, Париж, учасник місій у Персидському заливі (1991), Руанді (1994), Боснії-Сараєво (1996), Косово (1999), Македонії (2003), Афганістані (2010 ) тощо, діючий член Національної академії хірургів Франції, президент Французького суспільства невідкладної хірургії та Французького суспільства військової медицини.