Відбувся круглий стіл з питань академічної доброчесності

20.10.2021

19 жовтня відбувся круглий стіл «Принципи академічної доброчесності: порівняння вітчизняного та зарубіжного досвіду». Захід був організований Науковою бібліотекою спільно з сектором з оцінки якості освіти Студентської ради ХНМУ за участі представників професорсько-викладацького складу університету – завідувачки кафедри філософії проф. Катерини Карпенко і проф. Володимира Абашніка. Враховуючи необхідність дотримання протиепідемічних вимог, захід пройшов у змішаному форматі: організатори та доповідачі зібрались в читальній залі Наукової бібліотеки, інші учасники приєднались онлайн через Google Meet.

Студенти виступили з доповідями: «Академічна доброчесність в Україні» (Анастасія Тунік, II медфакультет), «Академічна доброчесність за кордоном» (Нонна Аленчик, IV медфакультет ) та «Академічна доброчесність: порівняння та висновки» (Хадіджа Абдуллаєва, II медфакультет). Далі відбулась цікава дискусія і обговорення питань, які хвилюють студентство, – їх задавали й ті, хто був присутній в читальній залі, й ті, хто приєднався онлайн. Шукали відповіді на питання: «Чи були випадки покарання за плагіат в Україні?», «Як в нашому університеті борються з плагіатом?», «Як можна боротися з «роботами на замовлення» і порталами, які пропонують такі послуги?», «Скільки часу має пройти, щоб повноцінно запровадити академічну доброчесність?» та багато інших. У кожного були свої думки з цього приводу, проте об’єднала всіх одна – починати позитивні зміни необхідно з себе.