Відбулося засідання Вченої ради ХНМУ
29 травня 2025 р. відбулося засідання Вченої ради Харківського національного медичного університету в дистанційному форматі.
На порядку денному розглядалося питання щодо стану забезпечення якості освіти в ХНМУ: результати заходів зовнішнього та внутрішнього оцінювання, подальші напрямки розвитку (доповідачі – директор ННІ ЯО Юрій Садовниченко, в.о. начальника відділу ліцензування, акредитації та рейтингування Валентина Нестеренко).
У ході свого виступу перший доповідач Юрій Садовниченко розповів про систему внутрішнього забезпечення якості освіти в нашому виші. Так, пан Юрій окреслив загальне визначення принципів та процедур забезпечення якості вищої освіти, зокрема він докладно доповів про необхідність здійснення моніторингу та періодичного перегляду ОП, проведення соціологічних досліджень, щорічне оцінювання здобувачів ВО, НПП, ПП, забезпечення підвищення кваліфікації, а також необхідних ресурсів для організації освітнього процесу. Особливу увагу було приділено дотриманню академічної доброчесності працівниками й здобувачами освіти та зазначено основні завдання подальшої розбудови системи внутрішнього забезпечення якості освіти.
Зі свого боку доповідачка Валентина Нестеренко окреслила систему зовнішнього забезпечення якості освіти, зокрема розповіла про процедуру ліцензування, відповідність кадрового забезпечення ліцензійним умовам, особливості акредаційних процедур, а також наголосила на основних напрямках та критичних зауваженнях.
В обговоренні доповіді взяли участь професорки Ірина Князькова, Катерина Юрко та представниця студентського самоврядування Анна Мотузок.
До дискусії долучився ректор університету Валерій Мʼясоєдов, який зазначив: «Якість освіти – це питання, яке завжди було актуальним, а зараз воно ще актуальніше, бо це не лише мета, а й інструмент протидії тим викликам, які стоять сьогодні перед всіма університетами України, і нашим зокрема. Чинники, що забезпечують якість освіти, найрізноманітніші – від зовнішнього виду університету, потужності клінічних баз, можливостей університетської лікарні, мотивації викладачів до технологій навчання, тобто систему якості освіти відбудовує все, до чого ми дотичні. Якщо кожен співробітник університету та здобувач буде усвідомлювати, що його внесок у забезпечення якості освіти буде достатньо потужним, саме тоді буде реалізований великий потенціал університету». Після обговорення доповіді був прийнятий проєкт рішення Вченої ради.
У ході засідання відбулося затвердження матеріалів наукового відділу, навчально-методичної і наукової літератури, матеріалів післядипломної освіти, а також присвоєння вчених звань науково-педагогічним працівникам та обговорення поточних справ.