Відбулося засідання Вченої ради ХНМУ

Події
25.04.2025

24 квітня 2025 р. відбулося засідання Вченої ради Харківського національного медичного університету в дистанційному форматі.

На порядку денному розглядалося питання щодо стану, аналізу та перспектив розвитку післядипломної освіти університету. Доповідач: директор ННІ післядипломної освіти Валерій В’юн.

У ході свого виступу Валерій Васильович представив інформацію про головні задачі післядипломної освіти лікарів і основні результати діяльності ННІ післядипломної освіти. Так, доповідач окреслив освітні послуги, що надаються ННІ ПО, підготовку випускників ЗВО в інтернатурі, результати складання ЛІІ Крок 3, охарактеризував спеціальності, за якими навчаються лікарі-інтерни. Пан Валерій також розповів про післядипломну освіту лікарів та науково-педагогічних працівників, а саме: підвищення кваліфікації та спеціалізації, кількість циклів та слухачів, підготовку клінічних психологів, лікарів з фізреабілітації, лікарів-епідеміологів тощо.

Крім того, він доповів про стратегічні переваги реєстрації ХНМУ в електронній системі забезпечення безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я в якості провайдера БПР, звернув увагу на співпрацю з ВООЗ та Державним центром зайнятості, наголосив на сприянні працевлаштуванню випускників вишу та ін. Підсумовуючи свою доповідь, Валерій В’юн окреслив проблемні питання та відзначив основні завдання ННІ післядипломної освіти у 2025 році.

В обговоренні доповіді взяли участь професорка Тетяна Літовченко, професор Віталій Макаров та професорка Олена Сергієнко.

До дискусії долучився ректор університету Валерій Мʼясоєдов. Перш за все Валерій Васильович подякував усім співробітникам за роботу та наголосив, що з минулого року було проведено багато роботи, незважаючи на статус прифронтового міста. «Якщо говорити про майбутнє, то у Стратегії розвитку університету є така оперативна ціль – побудова сучасного інституту післядипломної освіти відповідно до міжнародних стандартів. Серед пріоритетів – симуляційні технології навчання, єдина електронна платформа обліку навичок лікарів-інтернів, впровадження міжнародних сертифікаційних програм, залучення до освітнього процесу провідних фахівців. Є над чим працювати, є великий досвід, є традиції, але якщо ми до традицій додамо інновації, то все буде так, як записано в Стратегії і так, як це вбачається відповідно до міжнародних стандартів», – зазначив пан ректор.

Після обговорення доповіді був прийнятий проєкт рішення Вченої ради.

Також під час заходу результати стажування в університеті Нагоя, Японія, представив аспірант кафедри нейрохірургії Владислав Калюжка.

У ході засідання відбулося затвердження матеріалів наукового відділу та навчально-методичної і наукової літератури, а також обговорено поточні питання.