Відбулося засідання Спілки ректорів ЗВО

26 вересня на базі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка в змішаному форматі відбулося засідання Громадської організації «Спілка ректорів закладів вищої освіти України». До участі у заході в режимі онлайн долучився ректор Харківського національного медичного університету Валерій Капустник.

На порядку денному були розглянуті наступні питання:
– завершення вступної кампанії 2023 року;
– проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку галузей і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти»;
– ініціатива Міністерства освіти і науки України щодо впорядкування наукової роботи в закладах вищої освіти України та відповідних змін стосовно педагогічного навантаження;
– проєкт Закону України щодо створення передумов для модернізації мережі закладів вищої освіти України;
– хід збору підписів за петицію до Президента України та підготовку законопроєкту про внесення змін до Земельного кодексу України щодо унеможливлення вилучення земель у закладів освіти (№ 7588).
– актуальні питання сфери кваліфікацій в Україні.

Крім того, у ході засідання були обговорені поточні справи.