Українські традиції – Масляна

01.03.2023

Масляна є одним з найстаріших свят слов’янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту.

Студенти ХНМУ традиційно відзначають цей день, щороку проводячи веселі ігри разом зі смачними частуваннями, де усі мають змогу скуштувати неймовірні вареники та млинці з найніжнішою сирною начинкою у кращих традиціях, а також бути присутніми при традиційному спалюванні великого опудала.

Цей рік, попри неможливість зібратися в офлайні, також не став виключенням. Студентське самоврядування ХНМУ провело ряд заходів з 20 по 26 лютого, саме у дні святкування Масляної. Так, у соціальних мережах студенти мали змогу побачити серію постів із цікавою інформацією про історію, українські традиції та заходи, які відбуваються на Масляну.

Також 26 лютого було проведено просвітницько-розважальний захід, на якому були розглянуті такі теми:
1. Історія виникнення Масляної.
2. Традиції, гуляння, розваги та частування.
3. Як правильно святкувати Масляну.

Багато студентів залюбки взяли участь у традиційному українському заході, а також дізналися багато цікавої інформації про це свято.