Розпочалася атестація випускників за алгоритмом ОСКІ

Події
20.05.2024

20 травня 2024 р. на базі Харківського національного медичного університету розпочалося проведення Об’єктивного структурованого практичного (клінічного) іспиту згідно зі стандартами вищої освіти в галузі медицини.

Іспити проходять у гібридному форматі, коли екзаменатори знаходяться офлайн на спеціально облаштованих станціях, які імітують практичні завдання, а студенти в онлайні. Під час атестації велика увага приділяється комунікативним навичкам здобувачів освіти, також перевіряється знання діагностики, лікування та спостереження пацієнта відповідно до національних протоколів. Важливим є той факт, що весь контент, залучений до іспиту, впродовж шести років було викладено під час практичних занять, у Репозитарій ХНМУ та на дистанційній платформі Moodle.

Треба зазначити, що проведення іспиту суворо регламентовано. Так, група студентів з 10 осіб заходять одночасно на іспит і проходять відповідно 10 станцій, перехід між якими становить одну хвилину, а перебування на кожній окремо – 10 хв. Потім здобувачі змінюють станції, які працюють за такими напрямками, як терапія, хірургія, педіатрія, акушерство та гінекологія, медицина надзвичайних станів. Під час екзамену відбувається візуалізація пацієнта, манекена або безпосередньо завдання, що пов’язано з умовним пацієнтом. Обробка результатів усіх етапів здійснюється за допомогою спеціально розробленої комп’ютерної програми. Кожна станція обладнана усіма необхідними манекенами та симуляторами, що дозволяють об’єктивно оцінити рівень навичок здобувачів освіти.

Завдяки Центру дистанційного навчання ННІ ЯО та іншим технічним службам вишу було зроблено багато відповідних кроків щодо технічної підтримки проведення ОСКІ, зокрема під час проведення атестації працює команда модераторів та технічного персоналу.