Представниці ХНМУ відвідали Кембриджський університет

Триває спільний проєкт Інституту клінічної медицини Кембриджського університету і Центру гендерної освіти ХНМУ «EmpowerHer: просування жіночого лідерства у вищій медичній освіті», що реалізується за фінансової підтримки програми Going Global Partnerships від Британської Ради. Програма Going Global Partnerships підтримує університети, коледжі та інших стейкхолдерів освіти по всьому світу для створення сильнішої, справедливішої, інклюзивнішої та більш інтернаціоналізованої вищої освіти, науки та професійно-технічної освіти.

У грудні в межах спільного проєкту дві представниці нашого університету – доцентка кафедри громадського здоров’я та управління охороною здоров’я Наталія Мартиненко і асистентка кафедра філософії та суспільних наук Марія Фідровська відвідали Кембриджський університету.

Візит двох представниць ХНМУ розпочався з виступу на традиційній щорічній науковій конференції «EDI&Culture-2024» (EDI – абревіатура, що означає Equality, Diversity, Inclusion, тобто Рівність, Різноманіття, Інклюзія). Була представлена наукова доповідь «EmpowerHer: просування жіночого лідерства у вищій медичній освіті», в якій презентувалися дані щодо ситуації з гендерною рівністю в Україні, зокрема, у вищій медичній освіті.

На конференції було чимало змістовних доповідей, в яких спікери представили досвід організації різноманітних проєктів, спрямованих на залучення до наукової діяльності молодих науковиць і науковців, які належать до різних культур і традицій. Розглядалися питання культури дослідження, а також гендерної рівності й інклюзивності на рівні суспільства та академії.

Учасницям візиту пощастило поспілкуватися з докторкою Меліссою Гаммон (Melissa Gammons) – фахівчинею з рідкісних генетичних і неврологічних захворювань, яка завзято розповідала про свої наукові інтереси, проте зазначила, що жінкам у Великобританії важко «пробивати» собі шлях до науки через існуючу упередженість.

Ближче до кінця перебування в Кембриджському університеті представниці ХНМУ підготували та провели для молодих науковиць Ньюнем коледжу семінар за темою «Баланс між роботою та особистим життям для жінок: чи це реально?». У ході обговорення виявилося, що проблема такого балансу є актуальною не тільки для українок, але й для жінок, які займаються наукою у Великій Британії та по всьому світу.

Участь у різноманітних зустрічах і подіях під час візиту посприяла усвідомленню ситуації щодо гендерної рівності в Британській вищій медичній школі та медичній науці загалом. Активний обмін думками, результатами діяльності, досвідом фахового експертного кола двох країн щодо особливостей впровадження гендерної рівності в медичну освіту і науку засвідчили, що в Україні ситуація з представництвом жінок на лідерських позиціях виглядає навіть оптимістичніше, ніж у вищій медичній школі Великої Британії.

Висловлюємо вдячність за організацію науково-ознайомчого візиту представниць ХНМУ до Кембриджського університету та по-справжньому гостинний прийом доктору Тімоті Херну.

Матеріал створено в межах проєкту «EmpowerHER: просування жіночого лідерства у вищій медичній освіті», що реалізується за фінансової підтримки програми Going Global Partnerships від Британської Ради.