Одержано патенти та авторські свідоцтва

Патенти на корисні моделі

1. Інструмент магнітний універсальний для пошуку та видалення феромагнітних сторонніх тіл з ран великих розмірів. Автори: Е.М. Хорошун, В.В. Макаров, В.В. Негодуйко, О.М. Великодний, К.В. Ковтун, С.А. Шипілов, А.П. Риженко, В.В. Купріянчук, А.Б. Юшко, О.Ю. Отт.
  2. Пристрій захватний вертикального типу для видалення сторонніх тіл малих розмірів, розташованих поверхнево. Автори: Е.М. Хорошун, В.В. Макаров, В.В. Негодуйко, С.І. Панасенко, Ю.В. Клапчук, О.М. Великодний, К.В. Ковтун, С.А. Шипілов, Д.О. Горолюк, А.П. Риженко, В.В. Купріянчук,  С.В. Тертишний.
  3. Інструмент магнітний багатофункціональний малий. Автори: Е.М. Хорошун, Р.М. Михайлусов, В.В. Макаров, В.В. Негодуйко, С.І. Панасенко, Ю.В. Клапчук, О.М. Великодний, К.В. Ковтун, С.А. Шипілов, Д.О. Горолюк, А.П. Риженко, В.В. Купріянчук, А.Г.Удовенко.

Авторські свідоцтва

1. Науково-дослідний алгоритм лікування артеріальної гіпертензії у хворих в поєднанні з ожирінням та без нього. Автори: О.М. Біловол, І.І. Князькова, О. Барбашова.
  2. Науково-дослідний алгоритм медикаментозної профілактики ранньої (доклінічної) хронічної серцевої недостатності у пацієнтів з гіпертонічною хворобою. Автори: О.М. Біловол, І.І. Князькова, О.М. Кирієнко.
  3. Науково-дослідний алгоритм лікування артеріальної гіпертензії у жінок з підвищеною артеріальною ригідністю та постменопаузальним остеопорозом. Автори: О.М. Біловол, І.І. Князькова, Т.В. Фролова.
  4. Перцентильні ряди розподілу лінійних розмірів камер серця та магістральних судин у новонароджених залежно від ваги при народженні у ранній неонатальний період. Автори: М.О. Гончарь, А.Д. Бойченко.
  5. Допплерівські показники оцінки діастолічної функції лівого та правого шлуночків серця у новонароджених у ранній неонатальний період. Автори: М.О. Гончарь, А.Д. Бойченко.
  6. Опитувальник визначення факторів ризику, що впливають на якість життя дітей в умовах соціального стресу. Автори: М.О. Гончарь , І.О. Саніна, А.Д. Бойченко, О.Л. Онікієнко, Т.Б. Іщенко, К.Г. Оганесян.
  7. Анкета-опитувальник мотиваційних здібностей до самонавчання студентів у медичних ВНЗ. Автори: Н.М. Железнякова, В.І. Молодан , М.О. Візир, А.О. Рождественська, І.І. Тверезовська.
  8. Анкета-опитувальник клініко-діагностичних та епідеміологічних даних щодо причин розвитку інфекційного процесу у амбулаторного хворого на СOVID-19. Автори: О.М. Корж, А.П. Подаваленко, В.І. Березняков, І.М. Асоян, В.С. Маслова.
  9. Анкета-опитувальник клініко-діагностичних та епідеміологічних даних щодо причин розвитку інфекційного процесу у стаціонарного хворого на СOVID-19. Автори: О.М. Корж, А.П. Подаваленко, В.І. Березняков, І.М. Асоян, В.С. Маслова.
  10. Силабус освітнього компоненту «Внутрішня медицина». Автори: Б.О. Шелест, В.В. Бязрова, Н.К. Сухонос, О.О. Бабичева, А.Я. Меленевич, Д.В. Мартовицький.

Анна Голданська, керівник служби інтелектуальної власності ХНМУ