Музей ХНМУ отримав в дар історичні речі

05.12.2023

4 грудня 2023 р. у Музеї історії ХНМУ відбулася зустріч з директоркою з культури та комунікацій благодійного фонду «Renovations found» Юлією Рибінською.

У зустрічі також взяли участь помічниця ректора Яна Бєлєвцова та директорка Наукової бібліотеки Ірина Киричок. Пані Юлія, як представниця Магдалени Крашевської, відомої польської культурної та просвітницької діячки, вже вдруге відвідує ХНМУ. Сьогодні вона передала до Музею особисті речі Вацлава Крашевського та книги, за якими він навчався у нашому університеті.

Нагадаємо, що випускник університету 1900 р. Вацлав Крашевський – відомий лікар, польський суспільний діяч. У своєму домі в Закопаному він заснував зразковий санаторій Польської асоціації вчителів народних шкіл та став його головним лікарем.