Конференція щодо розвитку міжнародного медичного партнерства
11 грудня 2024 р. у Львові відбулася конференція, присвячена розвитку міжнародного медичного партнерства. Ініціатива була започаткована торік під патронатом Summit of First Ladies and Gentlemen за підтримки першої леді Олени Зеленської. Тоді 25 українських лікарень отримали «побратимів» у різних країнах світу для обміну досвідом та кращими практиками. За рік роботи вдалося об’єднати 21 країну світу – 36 українських та 43 закордонні медичні установи.
З привітанням до учасників заходу звернулася перша леді Олена Зеленська. У роботі конференції взяли участь Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко та голова комітету Верховної ради Михайло Радуцький. На заході було представлено досвід співпраці українських лікарень із лікарнями країн-партнерів.
Зазначено, що «зміцнення міжнародного медичного партнерства дає можливість українським медикам обмінюватися досвідом із закордонними колегами, а медичній сфері – розвиватися на всіх рівнях. Отриманий досвід буде імплементовано у передові практики надання медичної допомоги українським пацієнтам».
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко і ректор Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Орест Чемерис презентували дворічний експериментальний проєкт на базі ЛНМУ.
Як зазначив Віктор Ляшко, основна ідея експериментального проєкту – збільшення практичної частини навчання та реальна автономія закладу. Для цього Львівський національний медичний університет перетворюється у державне некомерційне підприємство та матиме дуальний статус: закладу вищої освіти та закладу охорони здоров’я. Медуніверситет отримає автономію у розпорядженні коштами, отриманими за підготовку фахівців, виконання наукових досліджень та надання медичних послуг в рамках Програми медичних гарантій.
На базі клінічних кафедр уперше в Україні буде діяти університетська лікарня. Для того щоб поєднати ролі викладача та лікаря, університет матиме право відступати від кваліфікаційних характеристик посад. Науково-педагогічні працівники здійснюватимуть медичну практику не менше 20 годин на тиждень, а медичні працівники братимуть участь в освітньому процесі. Обов’язковим є залучення студентів до надання медичної допомоги під керівництвом лікаря за умови інформованої добровільної згоди пацієнта. Практична підготовка становитиме не менше 15 академічних годин на тиждень.
«Університет має право залучати до надання медичної допомоги та навчання іноземних спеціалістів без нострифікації диплома та проходження інтернатури. Сьогодні для цього маємо неабияку можливість, адже ініціатива міжнародного медичного партнерства є інструментом, який дозволяє вибудовувати горизонтальні партнерства на рівні медзакладів, реалізовувати кращі світові практики в Україні та залучати передових фахівців.
Сьогодні до сфери управління МОЗ належить 15 закладів вищої медичної освіти, де навчається понад 50 тис. студентів. Робимо все, аби крок за кроком підхід до освітнього процесу в кожному змінився і те, що зараз ми реалізуємо як експериментальний проєкт, стало звичним. Адже це єдиний шлях до якісного навчання майбутніх медиків, а отже і якісної медичної допомоги загалом», – наголосив пан Міністр.
Харківський національний медичний університет на конференції був представлений ректором Валерієм М’ясоєдовим та головою ГО «Студентське самоврядування ХНМУ» Катериною Тополюк, яка у якості спікерки взяла участь у панельній дискусії заходу «Роль студентського самоврядування у покращанні медичної освіти».
Фото взято з ФБ МОЗ України