22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни
22 червня в Україні відзначають День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Його встановлено Указом Президента України №1245/2000 від 17 листопада 2000 року з метою вшанування мільйонів людей, які загинули або постраждали під час Другої світової війни, а також збереження історичної пам’яті про цю трагічну сторінку нашої історії.
Саме цього дня, у 1941 році, війна прийшла на українську землю, залишивши по собі зруйновані міста і села, понівечені долі та невимовний біль втрат.
Бойові дії охопили майже всю територію України. Мільйони українців загинули на фронтах, у концтаборах, під час окупації, від голоду та репресій. Наслідки війни залишили глибокий слід у житті кожної родини та всієї країни.
Сьогодні Україна знову переживає жахіття війни. Сучасне покоління українців щодня стикається з втратами, руйнуваннями та випробуваннями, спричиненими збройною агресією. Саме тому пам’ять про жертв минулих воєн нагадує нам про цінність людського життя, важливість єдності та відповідальність за збереження миру для майбутніх поколінь.
У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни ми висловлюємо щиру вдячність усім, хто захищав Батьківщину в минулому і продовжує боронити її сьогодні. Ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих, вшановуючи їхню мужність, самопожертву та незламність. Їхній подвиг назавжди залишиться в пам’яті українського народу.
