21 листопада – День Гідності та Свободи

Події
21.11.2022

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Мільйони наших співвітчизників вшановують ідеали свободи, демократії, патріотизму й мужності своїх громадян.

День гідності та Свободи – одне зі знакових державних свят у новітній історії України. Воно присвячене двом революціям в Україні – Помаранчевій революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Метою запровадження пам’ятної дати стало утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття. Цього дня вшановується патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го та в листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору.

Цьогоріч українці вдев’яте відзначатимуть День Гідності та Свободи та вперше – в умовах російського повномасштабного вторгнення. Як інформує Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, свято проходитиме під гаслом «Вистояли на Майдані – переможемо у війні!».

Українців закликають також долучитися до флешмобу у соцмережах під тегом #БУТИ_ГІДНИМ та поділитися своїми спогадами, фотографіями та роздумами про Майдани та їх значення для України.