У симуляційному класі проводяться навчання студентів, медичних сестер, лікарів-інтернів та лікарів терапевтичного профілю практичним навичкам зі внутрішньої медицини, а саме техніці проведення аускультації тонів серця та легень, виконання та розшифрування ЕКГ, здійснення внутрішньовенних і внутрішньом’язових ін’єкцій та ін. Також проводяться заняття із залученням стандартизованого та віртуального пацієнтів (Body Interact). Студенти відпрацьовують клінічні сценарії із застосуванням справжнього медичного обладнання.

 

Симуляційний клас «Терапія» представлено наступним обладнанням:
  • Кардіологічний симулятор пацієнта

    Симулятор дорослої людини, який дозволяє вирішувати складні задачі у підготовці спеціалістів і здатен відтворювати 88 випадків комплексного моделювання пацієнтів із захворюваннями серця і аритмією.

    Фантом має високоякісне силіконове покриття, що імітує справжню шкіру. Неодмінною його перевагою є можливість використання під час тренувальної сесії звичайного фонендоскопу, а додатковий покрив грудей з реберною розміткою дозволяє спеціалістам наочно вивчати розміщення ділянок для аускультації.

    Аускультацію у всіх клінічних випадках можна проводити у чотирьох основних точках аускультації серця (аортальній, пульмональній, трикуспідальній і мітральній). Аускультацію першого тону (S1) і другого тону (S2) можна вивчати в аспекті синхронізованої електрокардіограми, пульсації артерій і яремних венозних хвиль.

    Всі показники синхронізуються із даними екрану моніторингу для реалістичної симуляції пацієнта. Екран може відображати динамічні діаграми електрокардіограми (ECG), пульсації яремної вени (JVP), пульсації сонної артерії (CAP) та верхівкової кардіограми (ACG).

    При пальпації таких магістральних судин як сонна, присередня, променева та стегнова артерії можна відчути коливання хвиль у восьми точках. Також можна виявити незначні прояви артеріального пульсу при різних кардіологічних станах або аритмії. Пульсація яремної вени може спостерігатися з обох боків. Серцеві поштовхи можуть пальпуватися в ділянці правого шлуночка, лівого шлуночка і дилатованого лівого шлуночка. Окрім цього, є можливість контролю дихання завдяки імітуванню симулятором діафрагмального дихання.

    Тренування базових навичок: тони і шуми серця, вимірювання частоти серцевих скорочень, спостереження за яремними венами, пальпація серцевого верхівкового поштовху, контроль екрану моніторингу, дихальні шуми і абдомінальні рухи.

  • Тренажер аускультації

    Представляє собою модель торсу людини, що призначена для опрацювання базових практичних навичок фізикального огляду (аускультація і пальпація).

    Симулятор обладнано стандартними точками вислуховування, що видають певний звук при наведенні на них фонендоскопу. Звуки певних патологій визначаються згідно із заданими параметрами програмного забезпечення на ПК.

    Модель торсу виконана із матеріалу, що візуально і пальпаторно нагадує тканини людського тіла. Симулятор має 6 ділянок для  аускультації шумів серця та 2 ділянки для аускультації шумів легень спереду, а також 16 ділянок для аускультації шумів легень позаду.

    Симулятор має широкий спектр відтворюваних звуків, які імітують нормальну роботу серця і легень та різні патологічні стани, що дозволяє не тільки розпізнавати захворювання, але і проводити порівняльну діагностику. До можливостей тренажеру входить такий спектр відтворюваних звуків шумів у легенях:

    – нормальний трахеальний шум;
    – везикулярні шуми, норма;
    – сухі свистячі хрипи;
    – монофонні хрипи;
    – дрібнопухирцеві вологі хрипи;
    – великопухирцеві хрипи;
    – вологі хрипи;
    – стридор;
    – глибокий та глухий шум;
    – бронхіальні і везикулярні шуми;
    – шум у бронхах;
    – набряк легень;
    – шум дихання новонародженого;
    – шум тертя;
    – егофонія;
    – пекторилоквія.

    З боку серцево-судинної системи відтворюються такі патології:

    – нормальні тони;
    – дефект міжпередсердної перегородки;
    – голосистолічний шум;
    – середньосистолічне клацання;
    – стеноз мітрального клапана;
    – аортальна регургітація;
    – відкрита артеріальна протока;
    – стеноз легеневого стовбура;
    – ритм галопу з третім серцевим тоном;
    – ритм галопу з четвертим серцевим тоном;
    – систолічне клацання;
    – дефект міжшлуночкової перетинки.

  • Навчальна рука для внутрішньовенних ін’єкцій

    Окрім можливості виконувати підшкірні та внутрішньом’язові ін’єкції, багатофункціональна тренувальна рука пропонує всі переваги, які має звичайна рука для внутрішньовенних ін’єкцій. Санітарно безпечний досвід навчання і викладання для студентів та викладачів потребує використання подібного симулятора. Окрім того, винахід сприяє вивченню будови руки людини, а також використання певних медикаментів та застосування антисептичних методик.

    Сітка вен досить чітка, в ній моделюються ліктьові, променеві, антекубітальні, базилікатні та головні вени. Бокова частина плеча і долонна частина передпліччя оснащені ділянками підшкірних ін’єкцій. Дельтоподібна ділянка містить місце для внутрішньом’язової ін’єкції.

    Положення джгута й стиснуті кулаки, вени, що спалися, та технологія інфузії моделюються за допомогою пристрою. Штучна кров підлягає забору під час навчальних вправ. Є можливість внутрішньовенного болюсного введення препаратів. Для наочного дослідження положення судин руки людини симулятор дає можливість зняти верхній покрив штучної шкіри. При введені голки в вену виникає характерне відчуття «провалу», яке характерне для цієї ін’єкції на людині.

  • Тренажер для внутрішньом’язових ін’єкцій

    Ця унікальна модель сідниць людини виконує одночасно дві функції: на правому боці показана анатомія кісток, клубової кістки, великого вертлюга, великого сідничного м’яза, нерви та вени можна досліджувати через прозору зовнішню структуру. Студент може перенести те, що він дізнався про положення нервів, вен та кісток на лівий бік, де можна буде практикувати внутрішньом’язові ін’єкції.

    Анатомічні орієнтири можна пальпувати через м’яку силіконову шкіру, щоб визначити правильні позиції для ін’єкції. Правильність ін’єкції підтверджується зеленим світлом. Якщо ін’єкція була зроблена в неправильному місці або занадто глибоко, загорається червоне світло і лунає звуковий сигнал.

  • Тренажер для виконання люмбальної пункції

    Забезпечує реалістичні тактильні відчуття, поєднується з подачею рідини і системою тиску, дозволяючи відбирати проби та вимірювати тиск цереброспінальної рідини.    Функціонально має вставку імітації спинного мозку з шаром шкіри, підшкірним шаром та поперековими хребцями.

    Анатомічні особливості включають: гребені клубової кістки, поперекові хребці L2-L5, жовту зв’язку, епідуральний простір та тверду мозкову оболонку.

    Також є можливість введення голки між хребцями, при цьому виникатиме реалістичний опір голці, включаючи тріск при проходженні голки через жовту зв’язку і тверду мозкову оболонку.

    Тренажер вкритий силіконовою шкірою, що самовідновлюється і дозволяє провести 15 процедур з голкою 18-го розміру та 25 процедур з голкою 22-го розміру перш ніж знадобиться заміна.

    Просте заповнення модельованої спинномозкової рідини та установка тиску рідини, що дозволить студентам збирати спинномозкову рідину та вимірювати її тиск. Система тиску з простим натисканням кнопки для його зменшення чи збільшення. Світлодіод відображає заданий параметр тиску в діапазоні від низького, середнього до високого.

    Окрім цього, тренажер можна використовувати для моделювання техніки накладання асептичної пов’язки та місцевого знеболення перед проведенням люмбальної пункції.

  • Тренажер для постановки клізми

    Симулятор був розроблений для демонстрації та виконання процедури постановки клізми. Всі аспекти симулятора реалістичні в кожній деталі. Верхня сідниця гнучка, тому студент повинен сам її підняти, щоб звільнити місце введення наконечника грушоподібного балону.

    Портативний та простий у догляді тренажер обладнано резервуаром для рідини об’ємом 1 літр, якого достатньо для більшості демонстраційних та практичних цілей. Для великих груп передбачена дренажна трубка, щоб рідину можна було зливати для безперервного використання.

  • «DrSim.» – інтерактивний клінічний симулятор пацієнта

    Симулятор представляє собою потужну систему редагування, яка дозволяє користувачеві створювати клінічні випадки с нуля або змінювати та збільшувати ті, що  існують.

    Клінічні випадки моделюють, спираючись на конкретний сценарій та середовище, в якому перебуває пацієнт. Для постійного спостереження за станом пацієнта на моніторі відображаються дані всіх фізіологічних процесів, а також доступні набори інструментів, які лікар може використати, медичні записи, обстеження та медичні препарати. Користувач має змогу в режимі реального часу досліджувати патофізіологічні реакції, що виникають в результаті його діагностичного та терапевтичного вибору.

    Програма містить в собі попередньо записані сценарії з педіатрії, кардіології, неврології, пульмонології, з отруєнням, метаболічними порушеннями, СЛР, операційне та госпітальне обстеження з відтворенням тривимірної візуальної реконструкції клінічного сценарію з відображенням анімованої моделі пацієнта, даних з монітору життєвих показників і дані реальних клінічних, лабораторних та інструментальних досліджень, в тому числі ЕКГ, УЗД, КТ, рентген та ін. По закінченню симуляційного заняття відображається детальний звіт про дії студента.

  • Біонічний гібридний симулятор

    Це система моделювання, що пропонує реалістичне та точне відтворення заданих сценаріїв. Симулятор дає змогу перевіряти навички студентів, не застосовуючи сторонніх симптомів та ознак, що можуть вказати на діагноз.

    Програма БГС ефективна та легка в застосуванні, створений сценарій може змінюватися в режимі реального часу завдяки тому, що всі частини симулятора мають власну точку доступу Wi-Fi та постійно зв’язані між собою.

    БГС обладнаний електронним навчальним стетоскопом для моделювання та навчання аускультації, що дозволяє  студентам вислуховувати в анатомічно правильних місцях як попереду, так і позаду. Завдяки RFID-міткам, що точно розташовані в товщі тканини БГС, заздалегідь обраний звук буде відтворюватися, як тільки стетоскоп буде переміщено в одне з анатомічно вірних місць на одязі. Викладач може обрати будь-який звук з великої бібліотеки аускультації, що складається з 32 звуків.

    Одяг БГС має п’ять вбудованих кнопок, сумісних з трьома біполярними відведеннями від кінцівок (відведення І, ІІ, ІІІ) та одним уніполярним відведенням (V1), тому він сумісний з більшістю реальних моніторів ЕКГ. Симулятор відтворює чотири різні форми кардіограми та синхронізується з частотою серцевих скорочень і пульсом. Також БГС дає можливість вимірювати як радіальний пульс на променевій артерії на зап’ясті, так і пульс сонної артерії на шиї.

    Всі дії, що виконуються під час сценарію, відстежуються за допомогою функції файлу журналу та можуть бути збережені для аналізу.

  • Гібридний симулятор звуків серця, легень та кишечника

    Це електронний симулятор стетоскопа для вивчення навичок аускультації на стандартизованому пацієнті або манекені. Спеціальні мітки дозволяють ідентифікувати певні точки вислуховування та відтворювати відповідні звуки.

    Навчальний стетоскоп з Wi-Fi забезпечує постійний зв’язок між приладом на комп’ютером, на якому встановлено аускультативне програмне забезпечення. Велика бібліотека звуків дозволяє викладачу вибирати та змінювати будь-які фізіологічні та патологічні звуки та стани, які студент почує за допомогою стетоскопа.

    Необхідно правильно розміщувати стетоскоп: накладки зі спеціальної станини та липкої стрічки накладаються на манекен як маркери для стетоскопа. 10 передніх точок вислуховування: аортальна, легенева, трикуспідальний клапан, мітральна, легеня права-нижня, легеня права-верхня, легеня ліва-нижня, легеня ліва-верхня, кишечник, судинні шуми, та чотири задні точки вислуховування легень.

    Можливість діагностики нормальних та патологічних звуків серця, легень, кишечнику та їх варіації.

    Шуми кишечнику: хвороба Крона, пронос, подразнений кишечник, нормальні шуми, нормальні шуми у пацієнта 4, 20 та 60 років.

    Звуки серця: недостатність аортального клапану, аортальний стеноз, м’який IV тон серця, функціональний систолічний шум, недостатність мітрального клапана, мітральний стеноз, нормальний звук серця, парадоксальне розщеплення ІІ тону, відкрита артеріальна протока, шум тертя перикарда, фізіологічне розщеплення ІІ тону, систолічні клацання, ІІІ тон серця, трикуспідальна недостатність, венозний гул.

    Легеневі звуки: бронхіальне дихання, бронховезикулярне, вологі хрипи, дрібнопухирцеві хрипи, великопухирцеві хрипи, шум тертя плеври, стридор, везикулярне дихання, нормальне дихання, свистячі хрипи.

  • Віртуальний пацієнт Body Interact

    є новітнім інструментом моделювання, що призначений для вирішення та клінічного обґрунтування поставлених завдань шляхом використання віртуальних пацієнтів.

    Симулятор залучає до процесу інтегрованого навчання, встановлення зв’язків між концепціями і накопиченнями таким чином, що інформація та навички можуть застосовуватися до нових комплексних проблем або складних задач через реальні життєві ситуації, створюючи культурне середовище відкритого спілкування та співробітництва.

    Body Interact охоплює різні спеціальності, середовища та мови. Клінічна система допомагає студентам отримувати інформацію через віртуальних пацієнтів у сценаріях. Ці сценарії варіюються від простих до найважчих і допомагають залучити студентів фізично і емоційно. Пропонуючи миттєвий оглядовий матеріал для підкріплення ключових концепцій, симулятор може надати рекомендації, попередити про помилки та надати альтернативні варіанти. В кінці кожного сценарію студентам дається можливість перезавантажити розглянуті справи та зробити це стільки раз, скільки необхідно.

    В матеріалах, що включено до бібліотеки Body Interact, зазначено такі спеціальності, як алергія та імунологія, кардіологія, ендокринологія, гастроентерологія, інфекційні хвороби, внутрішня медицина, нефрологія, неврологія, онкологія, акушерство та гінекологія, ортопедія, педіатрія, пульмонологія, токсикологія, травми, урологія та судинні хвороби.

    На початку кожного інтерактивного сценарію учні бачать короткий опис історії хвороби пацієнта. Час для кожного сценарію може бути скоректовано залежно від цілей навчання. Як і справжні пацієнти, віртуальні пацієнти можуть бути обізнані або налякані, схвильовані або втратити свідомість.

    Під час фізичного обстеження пацієнта Body Interact використовує «систему ABCDE», тому студентам потрібно вивчати спостереження за дихальними шляхами, диханням, кровообігом, свідомістю. Також при використанні моніторів  життєво важливих показників у реальному часі результати корегуються, якщо стан пацієнта погіршується.

    Нарешті, студенти можуть зробити запит для додаткових досліджень. Подальші обстеження можуть допомогти встановити діагноз для створення плану лікування та часто включають лабораторні дослідження, ЕКГ та ін. Коли діагноз встановлено, симуляція дозволяє призначити лікування. Доступний повний набір препаратів для вибору по категоріям, способам введення та дозам. Будь-які ліки будуть впливати на пацієнта в реальному часі та змінювати його стан.

    Насамперед учень повинен вирішити, який тип ліків буде найбільш ефективним та спосіб його введення. Існує багато варіантів втручань – від катетерів або дефібриляції до компресії грудної клітки, подачі кисню та переливання крові.

    Після того, як всі ці рішення були прийняті, якщо учень вважає, що втручання спеціаліста необхідно, він може змоделювати дзвінок з одним з них, щоб звернутися за порадою, виконати певні втручання або отримати дозвіл на процедуру. Перевіряючи свої власні показники ефективності  відповідно до встановлених правил, студенти будуть виявляти способи вдосконалюватися і поліпшувати свою здатність діяти в рамках принципів системи охорони здоров’я.

  • Навчальний тренажер руки з тонометром

    Тренажер вимірювання артеріального тиску включає в себе повнорозмірну ліву руку дорослої людини. Ці універсальні навчальні інструменти були розроблені, щоб допомогти спеціалістам у галузі охорони здоров’я навчати процесам та навичкам, необхідним для виконання процедур і методів аускультації АТ. Регулюються систолічний та діастолічний тиск, інтервал аускультації та частота пульсу. Тиск манжети можна бачити на дисплеї.

    Функції:
    – ліва рука натурального розміру;
    – програмований радіальний пульс, що пальпується, коли тиск в манжеті нижче обраного систолічного артеріального тиску;
    – звуки Короткова з К1 по К4 (К5 – тиша) чутні між систолічним та діастолічним тиском;
    – звуки Короткова автоматично заглушаються якщо обрана пауза при аускультації;
    – звуки Короткова регулюються автоматично залежно від обраної частоти пульсу та швидкості випуску повітря з манжети;
    – звичайний стетоскоп для вислуховування;
    – частота пульсу, систолічний та діастолічний тиск регулюються.

  • Електрокардіограф «МІДАС»

    виготовлений з використанням сучасних цифрових технологій. Розміщення кнопок управління забезпечує найбільш комфортні умови використання, а автоматичний режим реєстрації зменшує число операцій до мінімуму.

    Цифрова фільтрація якісно усуває дрейф ізолінії і мережеві перешкоди без впливу на форму, амплітудні і тимчасові показники ЕКГ. Якість запису попередньо можна перевірити на вбудованому графічному екрані. Реєстрація здійснюється за допомогою термопринтера з високою роздільною здатністю, крім того, на стрічці друкується час, дата, найменування відведень і швидкість реєстрації.

    Можна роздрукувати додаткові копії ЕКГ. Вбудований акумулятор дозволяє записати не менше 30 кардіограм без підзарядки. При кожному включенні кардіографа оператор бачить ступінь заряду акумулятора і таким чином знає, скільки ще можна записати ЕКГ.

    Функції:
    – автоматичний та ручний режим роботи;
    – вбудований термопринтер;
    – автономне живлення;
    – зручна клавіатура та ЖК-дисплей;
    – фільтр м’язового тремору;
    – забезпечує знімання ЕКГ по дванадцяти стандартних відведень;
    – фіксація міток надрукованої кардіограми;
    – ширина запису при реєстрації ЕКГ на папір не менше 48 мм;
    – кардіограф друкує кардіограму, найменування відведень, основні часові параметри, тимчасові мітки, чутливість, швидкість реєстрації, стан включення фільтрів, поточний час і дату.

  • Пульсоксиметр

    призначений для безперервного неінвазивного вимірювання ступеня насичення киснем гемоглобіну артеріальної крові (сатурації), частоти пульсу і індексу перфузії.  

    Сатурація (насичення) киснем – процентне відношення кількості пов’язаного з киснем гемоглобіну (HbO2) до загальної кількості в крові гемоглобіну (Hb). Багато респіраторних захворювань можуть вести до зниження сатурації киснем в крові людини. Крім того, киснева сатурація може знижуватися під впливом наступних факторів: анестезія, серйозні післяопераційні травми, побічні дії деяких діагностичних тестів. Тому для своєчасної постановки лікарем діагнозу досить важливо знати величину кисневої сатурації у пацієнта. Призначення – безперервне неінвазивне вимірювання по пальцю руки ступеня насичення киснем гемоглобіну артеріальної крові (сатурації, %  SpO2) і частоти пульсу.

  • Прилад для вимірювання АТ

    Механічний тонометр класичного типу, призначений для вимірювання артеріального тиску методом Короткова та зняття показань на манометрі.

    Прилад оснащений міцною нейлонової манжетою для рук окружності плеча 25–36 см, на яку нанесені спеціальні розмірні мітки, що значно спрощує вимірювання артеріального тиску.

    Вимірювання тиску здійснюється за допомогою вислуховування тонів Короткова стетоскопом і зняття показань на манометрі.