Симуляційний клас повністю відтворює поліклінічне відділення, що дає змогу здобувачам відпрацьовувати практичні навички з обстеження пацієнта, надати невідкладну допомогу при критичній ситуації. Зали, де розташована симуляційна клініка, облаштовані аудіо- та відеоспостереженням, кімнатою управління та кімнатою для брифінгу.

Обладнання, яке представлено у симуляційному класі «Сімейна медицина»:
  • Симулятор для навчання обстеженню молочних залоз

    Манекен виконано з високоякісного силікону, що майже повністю імітує залози, додаткові елементи можуть встановлюватися всередину тренажеру, таким чином відтворюючи елементи нормальної тканини молочних залоз та різні патологічні явища.

  • Тренажер для відпрацювання навичок проведення ін’єкцій: підшкірних, внутрішньошкірних, внутрішньом’язових

    Тренажер обладнано блоками м’язового шару на подушці з імітованої шкіри та накладки епідермісу.

  • Модель-імітатор навчання методам гінекологічного обстеження

    Цей тренажер у вигляді нижньої частини торсу жінки надає студентам та викладачам наочний досвід та можливість відпрацьовувати такі гінекологічні вправи, як обстеження гінекологічним дзеркалом, бімануальне обстеження таза, техніка введення внутрішньоматкової спіралі, підбір розміру діафрагми та її встановлення, зондування матки та огляд нормальних і патологічних шийок матки.

  • Модель торсу для пологів

    Всеохоплююча навчальна система поєднує найкращі властивості симуляторів для догляду та вдосконаленого симулятора пологів. Модель розроблена для забезпечення повного досвіду пологів до, під час та після них. Імітує нижню та верхню частини торсу жінки у повний розмір, знімний покрив живота, модель плода з надзвичайно рухливими суглобами, пуповиною та плацентою, автоматичну систему народження, яка обертає плід при його просуванні пологовим каналом, вимірювання опускання голівки та розширення шийки матки, різні положення плаценти, зміни шийки матки, здатність розтягуватись. Дозволяє освоїти практику післяпологового зашивання на вульвічних вставках, практику прийому Леопольда.

  • Манекен-тренажер для медичних маніпуляцій

    Новітня модель для практики у сестринській справі. Манекен забезпечує різноманіття процедур, від простого накладання пов’язок і загального догляду за пацієнтом до пальпації грудей, катетеризації. За його допомогою навчаються працювати зі стомами, опрацьовують виконання ін’єкцій і обстеження шийки матки.

    Загальний догляд:
    – купання та зміна пов’язок;
    – реалістичний сечовипускальний канал та сечовий міхур для вправ з катетеризації;
    – верхня та нижня щелепи для процедур з гігієни ротової порожнини;
    – імітований вушний канал для закапування вуха;
    – колостома, ілеостома та надлобкова стома для практики процедур зрошення;
    – отвір гастростоми;
    – можливість постановки клізми;
    – стильна перука для практики вправ догляду за волоссям та одягання хірургічної шапочки;
    – пролежні;
    – стопа з виразками;
    – відчутна пульсація.

    Серцево-легенева реанімація:
    – практика серцево-легеневої реанімації;
    – практика застосування мішка Амбу з реалістичним підняттям грудної клітки;
    – контроль виконання компресій та штучної вентиляції легень.

    Дихальні шляхи:
    – постановка трахеостомічної трубки;
    – інтубація через трахеостому;
    – трахея, бронхи та легені дозволяють проводити оцінку навичок відновлення прохідності дихальних шляхів;
    – постановка назальної та ендотрахеальної трубок;
    – годування через назогастральний та орогастральний зонди, а також відсмоктування вмісту шлунка.

    Ін’єкції:
    – місця для внутрішньом’язових ін’єкцій на руках, стегнах і сідницях;
    – рука та кисть для тренування внутрішньовенних, внутрішньом’язових та підшкірних ін’єкцій.

    Пальпація грудей:
    – взаємозамінні вставки чоловічих та жіночих грудей;
    – можливість пальпації грудей.

    Гінекологічні обстеження:
    – піхвовий душ та вправи взяття мазка з реалістичною піхвою та шийкою матки.

  • Тренажер руки з венозною сіткою

    На одній моделі можна відпрацьовувати три різні техніки – внутрішньом’язову, підшкірну та внутрішньовенну ін’єкції. Більше того, внутрішньовенні ін’єкції можна
    практикувати на серединній вені передпліччя та тильних венах кисті, що дозволяє взагалі
    практикувати чотири різні техніки ін’єкцій. З рухомими плечем, ліктем та кистю для кожної техніки можна відтворити реалістичне положення руки. Шкіра може витримати велику кількість проколів без видимих слідів від голок, отже, тренажер можна використовувати для великої кількості тренувальних сесій. Кров можна видаляти за допомогою трубки для вакуумного забору крові або шприца.

  • Тренажер дихальних шляхів Airway Trainer

    Манекен для інтубації – реалістичний манекен для вивчення дихальних шляхів. Даний манекен імітує реальні ускладнення, тому можна використовувати різні методи підтримки прохідності дихальних шляхів.

    Особливості:
    – реалістичність анатомії людини, тканини і шкіри;
    – практичне навчання з очищення дихальних шляхів від перешкод і відсмоктування рідких сторонніх речовин.

    Додаткові функції:
    – практика пероральної та носової інтубації;
    – правильне розміщення трубки можна перевірити за допомогою практичного тестування стетоскопом;
    – реалістичні анатомічні особливості дозволяють демонструвати маніпуляцію Селіка та ларингоспазму;
    – може здійснюватися вентиляція мішок-клапан-маска;
    – симуляція переповнення шлунка та блювання;
    – забезпечує візуальний огляд розширення легень;
    – забезпечує аускультацію звуків дихання.

  • Манекен для відпрацювання СЛР

    Тренувальний манекен призначений для демонстрації та практики дефібриляції та серцево-легеневої реанімації (СЛР).
    Функції включають ручну, напівавтоматичну та автоматичну дефібриляцію.
    Повна придатність до проведення СЛР. Із зовнішнім симулятором ритму можна відтворювати електронний збір даних. Також можна імітувати кардіоверсію з ручною, напівавтоматичною та автоматичною дефібриляцією.

  • Манекен для відпрацювання СЛР у немовлят

    Унікальні функції манекена немовляти зі світловим контролем СЛР включають інтуїтивні світлодіоди, які забезпечують зворотній зв’язок у реальному часі для тренування вентиляцій легень, та світлодіоди, які забезпечують зворотній зв’язок у реальному часі для компресій грудної клітки (глибина, частота, вивільнення грудної клітки та положення пальців). Коли всі складові параметри компресій грудної клітки виконані правильно, індикаторні світлодіоди якості СЛР світитимуться на лобі манекена немовляти. Манекен немовляти має реалістично велику потилицю, тож коли манекен лежить, його голова знаходиться у реалістичному положенні (нахилена вперед). Щоб відкрити дихальні шляхи, голову необхідно привести у нейтральне положення. Можлива реалістична практика техніки висування нижньої щелепи/підняття підборіддя для необхідного відкриття дихальних шляхів немовляти. Коректне приведення голови у нейтральне положення для відкриття дихальних шляхів, реалістична оклюзія дихальних шляхів у немовляти при надмірному відхиленні голови назад. Манекен немовляти дозволяє проводити компресії грудної клітки з коректною глибиною щонайменше на 1/3 від осьової глибини манекена (4 см).

  • Манекен для відпрацювання СЛР у дітей

    Манекен реалістично відтворює дитину трьох років для виконання техніки серцево-легеневої реанімації. Містить додаткову міцну конструкцію для висування нижньої щелепи і язика для відкриття дихальних шляхів без рухання голови. Техніка для двох рятувальників дозволяє вентилювати пацієнта, не піднімаючи нижню щелепу. Цей манекен з пінним наповненням не містить внутрішніх частин, які можна зламати. Включає можливість перекриття дихальних шляхів, індивідуальні рото-носові частини та одноразові системи дихальних шляхів з клапаном неповернення повітря.

  • Манекен-тренажер для відпрацювання СЛР у дорослих

    Ця навчальна модель для СЛР дорослого є реалістичною на вигляд і на дотик. Манекен доступний з пристроєм для моніторингу частоти компресій, який дозволяє отримувати постійний зворотний зв’язок як інструкторам, так і студентам. Візуальний зворотний зв’язок від контрольного пристрою надає студентам реальне відчуття виконання 100–120 компресій за хвилину. Світлодіоди постійно інформують про стан частоти компресій. Інструктори швидко і просто можуть слідкувати за кількома студентами одночасно. Студенти також чутимуть звук клацання, коли грудна клітка протискається на належну глибину, що дозволяє їм відчути реальну силу, яку необхідну прикласти для таких компресій у реальному житті.

  • Тренажер катетеризації сечового міхура та постановки клізми (чоловічий/жіночий)

    Тренажер дозволяє виконувати два практичних завдання з катетеризації та постановки клізми на одній моделі.

    На додаток тренування може проводитись при одяганні тренажера безпосередньо на стандартизованого пацієнта.

    Геніталії можна легко вставити та зняти. Для задоволення різноманітних потреб їх можна прикріпити до спеціальної підставки для відпрацювання техніки катетеризації або до додаткових штанів. Під час відпрацювання навичок можна міняти чоловічі геніталії на жіночі.

    Тренажер поєднує особливості моделей автономного типу та приєднуваного типу. Так, відчуття при введенні та просуванні катетера, як і в цих двох типах моделей, наближені до реальних.

    Клізма/очищення:  можливе відпрацювання навичок роботи з клізмою з використанням симульованого м’якого калу та очищення геніталій.

  • Ультразвукова діагностична система

    дозволяє проводити дослідження дорослих пацієнтів, вагітних жінок, дітей і новонароджених. Вона призначена для гінекологічних, акушерських, абдомінальних, педіатричних, транскраніальних, скелетно-м’язових, кардіологічних, судинних, урологічних, ортопедичних, неврологічних обстежень, а також досліджень головного мозку і малих органів.

  • Отоофтальмоскоп

    Набір призначений для дослідження гортані, слухового проходу і носа, в  офтальмології використовується з діагностичною метою для обстеження очей, а також очного дна. Набір складається з голівок отоскопа і офтальмоскопа, а також з усіх необхідних елементів для діагностики.

  • Відеотоскоп цифровий

    Унікальний портативний діагностичний відеоотоскоп застосовується спільно з комп’ютером. Отоскоп забезпечує режим відеоспостереження з можливістю збереження цифрового фото- або відеозображення. Це дозволяє демонструвати пацієнтові процес обстеження, а також виробляти подальше вивчення зображень при колективному обговоренні стану захворювання і для уточнення діагнозу, або проведення навчання.

  • Лампа Вуда

    Це діагностичний пристрій довгохвильового випромінювання, який застосовується у дерматологічній практиці.

  • Набір ларингоскопічний

    Для надання першої допомоги при непрохідності дихальних шляхів використовується ларингоскоп. Цей прилад допомагає забезпечити повноцінну вентиляцію легень. Також ларингоскоп використовують при проведенні досліджень та огляду гортані і глотки при проведенні необхідних маніпуляцій.

  • Електрокардіограф

    Прилад призначений для фіксування, збереження та друкування ЕКГ.

  • Тонометри

    Складаються з манжети і стетоскопа, за допомогою яких проводиться вимірювання артеріального тиску.

  • Глюкометр

    Портативний прилад призначений для швидкого визначення рівня глюкози в крові.

  • Негатоскоп

    Це прилад для перегляду в прохідному світлі сухих та мокрих радіографічних знімків (рентгенограм, комп’ютерних та магнітно-резонансних томограм тощо).

  • Пікфлуометр

    Прилад для самостійного контролю таких хвороб, як астма і різні захворювання легень. Він фіксує значення пікової швидкості видиху. Використання пікфлоуметра дуже широке, наприклад: діагностика і встановлення діагнозу дихальних шляхів; діагностика професійної астми і виявлення чинників, що впливають на цю хворобу; визначення бронхіальної астми і ступенів її розвитку.