Наукова робота кафедри стоматології дитячого віку та імплантології

Головні напрямки наукових досліджень сьогодення:
– вивчення особливостей перебігу стоматологічних захворювань у дітей, що мають соматичну патологію, обґрунтування призначення комплексної профілактики і лікування, оцінка ефективності використання індивідуалізованих схем лікування;
– вивчення поширеності стоматологічної патології, ризиків розвитку захворювань органів порожнини рота у дітей з адикцією до паління, розробка комплексної програми діагностики, профілактики та лікування захворювань м’яких тканин порожнини рота у дітей, що палять;
– вивчення та удосконалення лікування дітей із запальними захворюваннями щелепно-лицевої ділянки, травмами, об’ємними доброякісними новоутвореннями обличчя та щелеп, вродженою патологією та захворюваннями скронево-щелепного суглоба.

У різні роки наукова діяльність вчених кафедри тісно пов’язана з провідними науковими установами України – НТК «Інститут монокристалів» НАН України, інститутом проблем кріобіології і кріомедицини національної академії наук України, Національним технічним університетом «ХПІ», Інститутом патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка, НВО «Стома», НВО «Біолік», ТОВ «Біопромінь», ТОВ-підприємством «Центр медико-екологічних досліджень, ЛТД», Сумським державним університетом, Харківським національним університетом радіоелектроніки, Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна, Науково-дослідним інститутом експериментальної та клінічної медицини ХНМУ та ін.

– теми наукових досліджень, НДР кафедри;

Теми науково-дослідної роботи кафедри:
«Оптимізація методів діагностики та лікування основних стоматологічних захворювань», строк виконання 2019-2021 р.р. (державна реєстрація № 0119U002899) та «Оптимізація ранньої діагностики, профілактики та лікування захворювань тканин порожнини рота у дітей з адикцією паління», строк виконання 2020-2022 р. р. (державна реєстрація № 0120U102057). Отримано ґрант від Ministry of Health of Ukraine за змістом роботи “Optimization of early diagnosis, prevention and treatment of oral tissue diseases with smoking addiction”, № 0120U102057.

– підготовка PhD, докторів наук;
На сьогоднішній день заплановано і виконується три дисертаційні роботи.
– захист дисертаційних робіт;

У 2021 р. на кафедрі проведено підготовку та захист двох дисертацій на здобуття ступеня доктора філософії (PhD).

Загалом, кафедра торувала дорогу в науку 7 докторам медичних наук, 32 кандидатам медичних наук та 2 докторам філософії.

– участь у науково-дослідних проектах, в т. ч. міжнародних;
– наукова продукція кафедри: патенти, монографії, авторські свідоцтва, статті та ін.;
– науково-практичні конференції, що проводить кафедра;

Щороку упродовж десятиріччя кафедра стоматології дитячого віку та імплантології проводить науково-практичні конференції з міжнародною участю у рамках конкурсу студентської майстерності «Сяйво посмішки. Творчі майстерні»