Наукові інтереси кафедри – сучасні методи діагностики та лікування хронічних дерматозів, вивчення коморбідності хронічних дерматозів.
Теми наукових досліджень кафедри включають актуальні питання сучасної дерматовенерології.
НДР кафедри: «Клініко-патогенетичні аспекти хронічних ліхеноїдних дерматозів», 2019–2021 рр.; «Оптимізація лікування псоріатичної патології, поєднаної з артеріальною гіпертензією», 2016–2018 рр.; «Комплексне лікування інфекційних уретритів з використанням фізіотерапевтичних засобів», 2013–2015 рр.; «Раціональна терапія хворих на псоріаз, асоційована з кардіометаболічними порушеннями з урахуванням етіопатогенетичних чинників», 2012–2014 рр.; «Діагностичні та прогностичні аспекти кардіометаболічних порушень у хворих на системні дерматози», 2010–2012 рр.
Підготовка PhD, докторів наук. За 12 років роботи співробітниками та здобувачами кафедри підготовлено та захищено 1 докторську та 2 кандидатські дисертації: 2011 р. – захист докторської дисертації, А.М. Біловол «Патогенез і терапія псоріазу з різним ступенем тяжкості ендогенної інтоксикації та артеріальної гіпертензії»; 2016 р. – захист кандидатської дисертації, І.Е. Лук’янов «Комплексне лікування урогенітальних мікст-інфекцій (хламідіоз, трихомоноз, мікоплазмоз, герпес) в комбінації з похідними бензимідазолу, озонотерапією та фототерапією»; 2016 р. – захист кандидатської дисертації, А.А. Берегова «Комплексне лікування хворих на псоріаз з урахуванням стану ерго- і трофотропної систем організму».
Участь у науково-дослідних проектах – сумісна НДР з кафедрою пропедевтики внутрішньої медицини № 1 ХНМУ «Діагностичні та прогностичні аспекти кардіометаболічних порушень у хворих на системні дерматози» (2010–2012); договір про співробітництво (проведення сумісних конференцій, майстер-класів, сумісні публікації) Jafferany Psychiatric & JPS Psychological services (Michigan, USA), клінічна база Медичного Коледжу Центрального Університету Мічигану (2019–2024); завідувач кафедри проф. А.М. Біловол – співвиконавець НДР «Оптимізація діагностики і лікування коморбідної патології (гіпертонічної хвороби та цукрового діабету 2 типу) на підставі оцінки кардіогемодинаміки, метаболізму і фармакогенетичного аналізу» (2017–2019); стажування OMI Zalzburg Medical Seminar «Dermatology» (2016 р.), OMI Zalzburg Medical Seminar “Chronic Skin Inflammatory diseases”, Австрія (2017 р.) – доц. Ткаченко С.Г.; стажування з англійської мови для освітян «Internship to confirm the English language proficiency and acquaintance with the educational system of all levels in Finland», Фінляндія (2017 р.),– ас. Берегова А.А., ас. Татузян Є.Г.; участь у програмі «Обізнаність лікарів дерматовенерологів з питань психодерматології в Україні», США–Україна (2018 р.) – ас. Гаврилюк О.А.; участь в освітній програмі «Освітня програма для лікарів, організована Асоціацією французько-української співпраці в галузі медицини та фармації (ASFUDS) за сприяння Світової федерації українських лікарських товариств», Франція (2018 р.) – проф. А.М. Біловол, ас. О.А. Гаврилюк, ас. А.А. Берегова, ас. Є.Г. Татузян; стажування OMI Zalzburg Medical Seminar “Chronic Skin Inflammatory diseases”, Австрія (2019 р.) – ас. О.А. Гаврилюк.
Наукова продукція кафедри: отримано 10 патентів України на корисну модель, опубліковано 3 монографії, 3 інформаційних листи, 3 методичні рекомендації з впровадження результатів НДР, більше 100 статей у фахових журналах та збірках наукових праць, з яких 4 – бази SCOPUS.
Кафедрою проведено 32 науково-практичні конференції, у тому числі з міжнародною участю. У 2019 р. кафедрою проведена міжнародна конференція в рамках договору про співробітництво з колегами США «International scientific and practical conference “Psychosomatic aspects in dermatology” та майстер-клас почесного гостя конференції Mohammad Jafferany «Workshop of Clinical associate professor Mohammad Jafferany, MD, FAPA Medical College Central University of Michigan “Psychodermatology: world experience and practical aspects».
Співробітники кафедри активно беруть участь у науковому житті міжнародного та вітчизняного товариства. За роки роботи кафедри її співробітники зробили більше 30 доповідей та 100 публікацій тез на міжнародних і вітчизняних науково-практичних форумах, відвідали більше 300 науково-практичних конференцій, з’їздів, конгресів, симпозіумів, які відбувалися в Україні, країнах СНД, США, Португалії, Австрії, Польщі, Чорногорії, Італії, Франції та ін.