Наукові інтереси кафедри:
- «Біохімічні механізми розвитку дисметаболічних процесів за умов впливу хімічних чинників навколишнього середовища».
- «Біохімічні механізми індукції запалення кишківника та засоби його корекції».
- «Роль профібротичних, прозапальних та прооксидантних чинників в біохімічних механізмах розвитку хронічних риносинуситів».
- «Біохімічне та морфологічне обґрунтування застосування покриттів на основі танталу в хірургічній практиці».
- Вплив електронних сигарет та IQOS на організм експериментальних тварин.
Теми наукових досліджень кафедри, НДР кафедри:
Тема ініціативної НДР кафедри: «Біохімічні механізми індукції запалення кишківника та засоби його корекції», № ДР 0120U102645
Тема НДР, що фінансуються Міністерством охорони здоров’я України з Державного бюджету: «Дослідження ефективності, механізмів дії та безпеки використання наночастинок ортованадатів рідкісноземельних елементів для оптимізації променевої терапії за умов онкопатології», № ДР 0120U102645
Підготовка PhD, докторів наук:
На кафедрі виконується одна докторська та 2 кандидатські дисертації:
Докторську дисертацію виконує Ткаченко А.С. «Патофізіологічні механізми індукції запалення кишечника харчовою добавкою Е407а».
Кандидатську дисертацію виконують аспіранти кафедри:
Кислов О.В. «Біохімічні та морфологічні обґрунтування застосування покриття на основі танталу в хірургічній практиці».
Бабенко О. «Роль процесів апоптозу та проліферації в механізмах розвитку та корекції експериментального коліту у щурів».
Захист дисертаційних робіт:
На кафедрі за останні п’ять років була захищена одна докторська та 6 кандидатських дисертацій:
Маракушин Д. І. захистив докторську дисертацію з теми «Патофізіологічні механізми розвитку структурно-метаболічних та функціональних порушень за дії на організм оксиетильованих нонілфенолів та їх похідні».
Ступницький М. А. захистив кандидатську дисертацію з теми «Патофізіологічні механізми розвитку поєднаної торакальної травми та критерії ризику її ускладнень».
Максимова І. Г. захистила кандидатську дисертацію з теми «Біохімічні механізми мембранотропної дії органічних сумішей на основі імідозолінів».
Полікарпова Г. В. захистила кандидатську дисертацію з теми «Порівняльне дослідження перебігу опіків шкіри різного походження у морських свинок в експерименті».
Бондарева А. В. захистила кандидатську дисертацію з теми «Біохімічні механізми порушення знешкодження олігоефірів багатоатомних спиртів та засоби їх корекції».
Безродна А. І. захистила кандидатську дисертацію з теми «Вплив блоксополімерів на основі оксипропілену та етилену на показники функціонального стану печінки щурів та корекція його порушення».
Оніщенко А. І. захистив кандидатську дисертацію з теми «Роль профібротичних, прозапальних та прооксидантних чинників в біохімічних механізмах розвитку хронічних риносинуситів».
Наукова продукція кафедри:
За останні 5 років:
Відкриття в галузі біофізики доктором медичних наук, професором В. І. Жуковим «Явление пьезобиосинтеза в биологических тканях».
Патенти: 24 патенти на корисну модель та 6 патентів на винахід.
Опубліковано: 10 монографій; понад 201 стаття, з них 41 у наукометричній базі Scopus; 5 посібників; 2 підручники.
Кафедра брала участь у міжнародних проєктах:
1. Republic of Belarus, Belarusian state medical university.
2. Republic of Turkey Cukurova University Medical Faculty Dept of Medical Biochemistry.
Науково-практичні конференції:
Кожного року кафедра проводить Міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми експериментальної та клінічної біохімії», м. Харків, Україна.